Problem z hydrantami nie tylko w Lisim Polu [foto] [video]


Wszystkie hydranty w Lisim Polu są już sprawne, w środę odbyła się kontrola w której wziął udział pracownik Wodociągów Zachodniopomorski z Goleniowa, przedstawiciel Urzędu Miejskiego w Chojnie i sołtys miejscowości Maciej Lisiecki, problem jednak dalej pozostaje w innych miejscowościach. 

Sołtys Lisiego Pola towarzyszył przez cały dzień pracownikom Wodociągów Zachodniopomorskich, którzy dzień przez planowaną kontrolą naprawiali hydranty, prawie każdy był uszkodzony, urządzenia nie posiadały zaślepek lub nie było możliwości podłączenia węża.

- Czasami hydrant jest niesprawny, niekiedy skorodowany, innym znów razem jedynie źle oznaczony. Jest, ale nie wiadomo gdzie. Szacuję, że w osiemdziesięciu procentach wszystkich hydrantów na terenie powiatu istnieje jakiś problem - mówi Krzysztof Bluj, specjalista do spraw kontrolno-rozpoznawczych w komendzie powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Gryfinie.

W rozmowie z naszym portalem Burmistrz Adam Fedorowicz powiedział, że gmina już jakiś czas temu zaproponowała przejęcie hydrantów, spółka z Goleniowa nie była jednak zainteresowana - w Chojnie i Godkowie hydranty są gminne, na bieżąco są konserwowane i sprawdzane. 

Zobacz zdjęcia na naszym profilu na Facebooku

Redakcja

6 Komentarze

 1. o setpolu dzisaij na gazeta.pl
  http://wyborcza.biz/biznes/1,100896,16463155,Kto_bedzie_zbieral_zlote_jaja_z_najslynniejszej_przygranicznej.html#BoxBizTxt

  OdpowiedzUsuń
 2. Pan Krzysztof Bluj jest wysoko specjalistycznym i profesjonalnym oraz bezkompromisowym inspektorem straży pożarnej, więc z pewnością wie co mówi :):) Pozdrowienia dla strażaków z Gryfina :)

  OdpowiedzUsuń
 3. hahaha, hydrantów w Chojnie są sprawne. Od kiedy?

  OdpowiedzUsuń
 4. Na miejscu pogorzelców wytoczył bym sprawę o odszkodowanie tym Wodociągom Zachodniopomorskim z Goleniowa.

  OdpowiedzUsuń
 5. I konserwatorowi hydroforni Lisie Pole

  OdpowiedzUsuń
Nowsza Starsza