Sukces wędkarzy na zawodach spławikowych o puchar Prezesa Gmin Euroregionu Pomerania


Dużym sukcesem zakończył się debiutancki start drużyny wędkarskiego klubu sportowego "Odra" w Chojnie na zawodach spławikowych o puchar Prezesa Gmin Euroregionu Pomerania. Zawody od pięciu lat organizowane są przez Polski Związek Wędkarski w Szczecinie. Tegoroczna impreza odbyła się 24 sierpnia na jeziorze Sicina pod Pyrzycami a udział w zawodach zgłosiło 13 - trzyosobowych drużyn m.in. z Barlinka, Pyrzyc, Bań, Goleniowa, Oranimburga, Szczecina, Stargardu Szczecińskiego i Chojny. Gminę Chojna a zarazem klub wędkarski "Odra" reprezentowali Marcin Kwiatkowski, Paweł Bucyk i Mariusz Strzelczyk. Start zawodów zaplanowany został na godzinę 10:30 a jego koniec na 13:30. Od początku zmagania wędkarzy toczyły się przy bardzo mocnym wietrze, który utrudniał wędkowanie i odławianie punktów głównie w postaci drobnej płotki i drobnego leszyczka. Po pierwszej godzinie wędkowania, niewiele wskazywało na możliwość odniesienia sukcesu przez chojeńską drużynę. Jednak zmiany w taktyce i sposobie łowienia, przyniosły bardzo dobre wyniki końcowe w trzech sektorach zajmowanych przez naszych zawodników.

O godzinie 13:30 zabrzmiał sygnał kończący rywalizację, w tym czasie komisje sędziowskie przystąpiły do ważenia złowionych ryb a zawodnicy między sobą zliczali zdobyte punkty sektorowe. Po podliczeniu wyników ogłoszono zwycięzców piątej edycji zawodów spławikowych o puchar Prezesa Gmin Euroregionu Pomerania. W kategorii drużynowej najlepsza okazała się drużyna z Goleniowa w składzie: Krzysztof Kałucki, Andrzej Działkowski, Grzegorz Działkowski, która na swoim koncie zgromadziła 4 pkt. sektorowe. Drugie miejsce z 10 pkt. sektorowymi zajęła debiutująca w imprezie drużyna z Chojny w składzie: Marcin Kwiatkowski, Paweł Bucyk, Mariusz Strzelczyk. Trzecie miejsce i 11 pkt. sektorowych zdobyli przedstawiciele gospodarzy czyli drużyna Pyrzyce II występująca w składzie: Krzysztof Sindrewicz, Jarosław Rutkowski, Zbigniew Wasiak.

W kategorii indywidualnej zwycięzcą okazał się reprezentant chojeńskiego klubu wędkarskiego Marcin Kwiatkowski który zdobył 6400 pkt. tym samym wyprzedzając Andrzeja Działkowskiego 5840 pkt. i Krzysztofa Kałuckiego 3360 pkt. reprezentantów drużyny z Goleniowa. Wręczenia okolicznościowych medali i pucharów dokonał Prezes Polskiego Związku Wędkarskiego w Szczecinie Emilian Pilch.
Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza