Trzy brązowe medale Wojciecha Strelczuka na Mistrzostwach Europy w Niemczech


Na przełomie lipca i sierpnia w niemieckim Halberstadt odbyły się Mistrzostwa Europy w Rzutach. W zawodach wzięło udział kilkuset zawodników z całej Europy, wśród nich nasz chojeński lekkoatleta weteran - Wojciech Strelczuk. 
Nasz mistrz wywalczył trzy brązowe medale w rzucie ciężarem 25 kg (wynik 4,97 m), trójboju kulowym (wynik 36,20 m) i pięcioboju kulowym (wynik 59,14 m).

- Do srebrnych medali zabrakło kilka centymetrów, w mojej kategorii wiekowej M-55 startuję już o 4 lata młodsi sportowcy i jest coraz trudniej o wyższe lokaty - mówi nam W. Strelczuk i dodaje - jestem zadowolony z mojego startu w ME, gdyż przy upalnej pogodzie uzyskałem dobre wyniki.  

Do końca sezony pozostały jeszcze dwa starty, będzie to Mityng Winobraniowy w Zielonej Górze i zakończenie sezonu w Słubicach.

Dziękuje za wsparcie Burmistrzowi Adamowi Fedorowiczowi, Andrzejowi Stelmachowi i Ryszardowi Stołowskiemu. Dziękuje Pani dr Małgorzacie Gernand-Czubko z Trzcińska Zdroju za opiekę lekarską dzięki której utrzymuje się dobra forma startowa. Dziękuje również mieszkańcom Chojny i wszystkim, którzy mi kibicują.
Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza