Tuż przed kontrolą naprawiają hydranty w Lisim Polu [foto] [wideo]


Cały dzień pracownicy wodociągów naprawiali hydranty w Lisim Polu, na środę zaplanowano kontrole z udziałem przedstawiciela gminy, sołtysa oraz pracownika spółki Wodociągi Zachodniopomorskie z Goleniowa, która jest odpowiedzialna za stan urządzeń. 

W poniedziałek w miejscowości spłonął dom, najbliższy hydrant, który był oddalony o zaledwie 10 metrów od pożaru okazał się niesprawny. Miejscowi strażacy twierdzą, że gdyby działał, straty nie byłyby tak duże. Ogień pochłonął jeden z lokali, drugie mieszkanie ma nadpalone poddasze i jest zalane.

We wtorek pracownik Wodociągów Zachodniopomorskich zapewniał w rozmowie z naszym dziennikarzem, że w promieniu 50 metrów były działające hydranty, co innego mówią strażacy, wodę musieli pobierać z urządzenia znajdującego się w odległości ok 300 metrów.

Słowa strażaków potwierdza sołtys Lisiego Pola Maciej Lisieckiwszystkie najbliższe hydranty nie działały. po odkręceniu woda leciała bardzo słabo, nie było ciśnienia.

Pomoc pogorzelcom zaoferowała gmina, na miejscu zdarzenia był burmistrz Adam Fedorowicz, który ustalił z poszkodowanymi kwestie pierwszej pomocy technicznej i finansowej.

Zobacz zdjęcia na naszym profilu na Facebooku

Redakcja

5 Komentarze

 1. No i o co chodzi...dzisiaj poprawili...jutro przy oficjalnej kontroli powiedzą, że wszystko przecież w czasie kontroli jest sprawne, a to że "wczoraj" poprawiali nie ma znaczenia. Tak na prawdę to taki przegląd powinien być zrobiony w całej gminie, bo nie wiadomo kiedy co się może wydarzyć.

  OdpowiedzUsuń
 2. Zwróćcie Panstwo uwagę, jakim to narzędziem naprawiany jest hydrant...śmiechu warte.

  OdpowiedzUsuń
 3. po niewczasie, kiedy gmina dokonywaa przeglądu zabezpieczenia ppoż i wodociągów za które płacą mieszańcy a gmina zatwierdza taryfę

  OdpowiedzUsuń
 4. Przecież ten hydrant dalej jest nie sprawny !!! Nasada do wymiany przecież kły są wyłamane !!!Jak chłopaki będą mieli przykręcić -zamontować"waż" do hydrantu!!!Definitywnie widać na filmiku jaki jest stan techniczny tego hydrantu!!!

  OdpowiedzUsuń
 5. aj tam aj tam bo woda to potrzebna do ognia co sie spali to nie zgnije a wy zaraz psioczyc na wodociagi bo to łoni winne jak zrobio wode w hydrantach to bydzieta łogródki podliwac bo woda darme z hydranta pumużta pogożelcom bo ich to naprowde szkoda i jo tyż dupe rusze i pumoge FELIKSSSSS

  OdpowiedzUsuń
Nowsza Starsza