Żegnali wakacje w Mieszkowicach


Miejsko Gminny Ośrodek Kultury w Mieszkowicach był organizatorem czwartkowej imprezy pn. „Żegnajcie wakacje” której I część stanowiły „Podchody grupowe”. Zadania przygotował stażysta Leszek Kruszyński. Do wspólnej zabawy zgłosiło się 5 - 7-osobowych drużyn, które do wykonania miały 6 zdań w rożnych miejscach Mieszkowic. 


Pierwsze zadanie to znalezienie „skarbu „ w Urzędzie Miejskim. Następne w MGOK, złożenie i odgadnięcie przysłowia. W sklepie wędkarskim Janiny Hryczyńskiej grupy musiały rozpoznać ryby naszych rzek. Na ”Orliku” wykonać ćwiczenia sprawnościowe przygotowane przez Adama Linkiewicza. Przedostatnie zadanie związane było z ćwiczeniami OSP- zwijano węże, przygotowano wozy bojowe do akcji. Koordynatorem tych ćwiczeń był Jacek Gręda. Na metę podchodów - Plac Wolności, drużyny musiały dobiec w pełnym składzie. Liczył się czas, bezbłędne wykonanie zadań oraz wspólny okrzyk wieńczący koniec podchodów. Wspólna zabawa bardzo się podobała, wszyscy uczestnicy otrzymali drobne upominki.

II część imprezy stanowił zabawy integracyjne, które przeprowadziła Danuta Panek. Wesoło bawiono się w; wyścigi „żółwiów”, berka w kole, zbijanie uczestników piłką, zajmowanie miejsca w kole.

Ostatnim akcentem wspólnej zabawy był teatrzyk pt ”Wilk i zająć” w wykonaniu artystów grupy ART-RE z Krakowa. Niekonwencjonalne przedstawienie charakterów zwierząt, zaproszenie dzieci do wspólnej zabawy oraz nawiązanie w dialogach do lokalnych symboli sprawiło, że przedstawienie bardzo się podobało nie tylko najmłodszym.

Impreza na Placu Wolności była podsumowaniem wakacyjnej akcji MGOK, która obejmował „Podwórkowe place zabaw”, festyn „Przyjaciół pszczół” oraz „Letnie foto-spacery”. Dziękujemy gorąco wszystkim, którzy pomogli nam w tych działaniach. Dzieci i młodzież zapraszamy do uczestnictwa w zajęciach stałych w MGOK, które rozpoczną się 22 września 2014 r.
Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza