Dożynkowe tańce w Góralicach [foto]


W sobotę 30 sierpnia odbyły się dożynki sołeckie w Góralicach. Uroczystość rozpoczęła się dziękczynną Mszą Świętą za plony i w intencji rolników, odprawioną przez księdza proboszcza Wojciecha Koisa. Po uroczystej mszy, korowód dożynkowy na miejsce uroczystości poprowadził zespół „Borowiny” .Zespół wykonał ośpiewanie wieńca Dożynkowego. 
Następnie sołtys Robert Kowalski przywitał wszystkich przybyłych gości i mieszkańców sołectwa Góralice oraz podziękował rolnikom za ich ciężką pracę. Starostowie dożynek, którymi byli Pani Agnieszka Pieróg i Pan Piotr Bożek wręczyli gospodarzowi sołectwa chleb upieczony przez panią Krystynę Białko z tegorocznego ziarna. Na obchodach zjawili się zaproszeni goście: Burmistrz gminy Trzcińsko-Zdrój pan Zbigniew Kitlas, Radny pan Ryszard Myka oraz Przedstawicielka organizacji rolniczych Pani Aleksandra Zielińska.

Następnie rozpoczęła się część artystyczna i rozrywkowa, w której swoje umiejętności zaprezentowały: zespół ludowy „Borowiny” oraz kapela Myślanie z Myśliborza. Część tę uświetniły także występy dzieci i młodzieży z Góralic. W przerwach między występami muzycznymi odbywały się konkursy dla wszystkich mieszkańców, takie jak cięcie drewna, wbijanie gwoździ, ubijanie piany, zbieranie ziemniaków, obieranie ziemniaków i inne. Obchody dożynkowe zakończyły się zabawą taneczną, która w bardzo miłej atmosferze trwała do rana.

Organizatorzy, sołtys Robert Kowalski i Rada Sołecka dziękują wszystkim zespołom za występ oraz za pomoc w organizacji: paniom Krystynie Lewandowskiej, Małgorzacie Sobczuk, Krystynie Białko, Agacie Kozłowskiej, Monice Bożek, Elwirze Juwa panu Hubertowi Bożek, Tomaszowi Lewandowskiemu, Stanisławowi Osadców oraz młodzieży z Góralic. Podziękowania kierujemy również dla sponsorów Spółce „Wesoła” oraz anonimowemu darczyńcy. 


Robert Kowalski

Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza