Gra Miejska w Chojnie


Stowarzyszenie Historyczno- Kulturalne Terra Incognita we współpracy ze Szkołą Podstawową im Kornela Makuszyńskiego w Chojnie zaprasza miłośników historii i zabytków z Chojny i okolic do udziału w grze miejskiej zatytułowanej Gotycka Chojna. Gra miejska jest nową, atrakcyjną formą poznawania miasta, łączącą w sobie elementy zwiedzania w małej grupie i harcerskich podchodów z wykorzystaniem nowoczesnych narzędzi multimedialnych.

Stowarzyszenie Terra Incognita prowadzi od kilku lat projekty dla młodzieży i dorosłych związane z historią regionu. Przed rokiem, w podobnej grze miejskiej zorganizowanej przez stowarzyszenie uczestniczyli z dużym zainteresowaniem polscy i niemieccy nauczyciele historii i pracownicy ośrodków kultury z terenu pogranicza.

Tegoroczna chojeńska gra miejska odbędzie się w sobotę, 27 września i potrwa od godziny 10 rano do późnego popołudnia. Uczestnicy otrzymają dawne mapy i zdjęcia miasta oraz zaszyfrowane wskazówki i na ich podstawie wykonywali będą zadania związane z historią miasta i jego zabytkami. Będą też sami fotografowali zabytkowe obiekty, a następnie przygotowywali prezentacje multimedialne na ich temat.

Udział w grze jest bezpłatny. Zgłaszać mogą się zespoły liczące od 3 do 5 osób. Organizatorzy zapraszają do udziału zarówno całe rodziny, jak i grupy przyjaciół czy znajomych, a także zorganizowane przez szkoły drużyny uczniowskie. Dzieci i młodzież do 16 roku życia uczestniczyć mogą w grze jedynie pod opieką osoby dorosłej. Dla zwycięskich zespołów przewidziane są nagrody. Wszyscy uczestnicy zabawy otrzymają ciepły posiłek.

Regulamin i szczegółowy program imprezy oraz formularze zgłoszenia dostępne są na stronie internetowej Rocznika Chojeńskiego: http://www.rocznikchojenski.pl

Impreza dofinansowana została przez Niemieckie Forum Kultury Europy Wschodniej z siedzibą w Poczdamie.
Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza