Przewrócił się tir z naczepą wiozący buraki [foto] [video]


Do groźnie wyglądającego zdarzenia drogowego doszło na trasie pomiędzy miejscowościami Swobnica i Banie. Ciągnik siodłowy z naczepą wylądował na poboczu, wcześniej jednak uderzył w samochód osobowy. Do zdarzenia doszło w poniedziałek, 29 września ok godz. 17:00. Ciężarówka wiozła buraki, cały ładunek się wysypał.


Ze wstępnych ustaleń wynika, że samochód osobowy marki Ford Galaxy wyprzedzał samochód ciężarowy, oba auta jechały w kierunku Baniewic. W pewnym momencie tir złapał pobocze, kierowca stracił panowanie nad autem, uderzył w osobówkę i wylądował poza jezdnią. Ciężarówka się przewróciła i wysypał się z niej cały ładunek. Jak się nieoficjalnie dowiedzieliśmy, kierowcy ciężarówki zatrzymano uprawnienia.

W osobówce jechało pięć osób, na szczęście nikomu nic się nie stało. Przez kilkadziesiąt minut ruch na tym odcinku był utrudniony, przednia część ciągnika siodłowego wisiała w powietrzu.

W działaniach brali udział strażacy z OSP Banie, Trzcińsko Zdrój, PSP Pyrzyce, zespół ratownictwa medycznego oraz policjanci z sekcji ruchu drogowego w Gryfinie.

Zobacz zdjęcia na naszym profilu na Facebooku

Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza