Rusza "Budżet Obywatelski", na co wydać 500 tysięcy złotych?


Wystartowała II edycja "Budżetu Obywatelskiego Chojny", podobnie jak w roku ubiegłym, mieszkańcy będą mogli zgłaszać swoje pomysłu, do wydania jest pół miliona złotych. Propozycję zadań do zrealizowania w ramach "Budżetu..." może zgłosić każdy mieszkaniec zameldowany na terenie Gminy Chojna, który ukończył 18 lat. Formularz zgłaszania zadań znajduje się na stronach BIP chojeńskiego urzędu.

Wypełnione formularze można przesłać w wersji elektronicznej na adres budzetobywatelski@chojna.pl lub złożyć osobiście w sekretariacie Urzędu Miejskiego w Chojnie.
Zgłaszanie zadań odbywa się do 22 września, ich weryfikacja przez zespół na czele z burmistrzem Adamem Fedorowiczem, potrwa do 30 września, od 6 do 10 października odbędzie się głosowanie mieszkańców.

W ubiegłym roku w mieszkańcy zdecydowali, że zostaną zrealizowane takie zadania jak: 1. Kapitalny remont budynku w ruinie będącego własnością Gminy Chojna użyczonego Stowarzyszeniu Lotniczemu „Stratus"; 2. Wyposażenie placu zabaw przy Przedszkolu Miejskim na ul. Sikorskiego 25 w Chojnie; 3. Remont ogrodzenia przy Przedszkolu Miejskim na ul. Sikorskiego 25 w Chojnie; 4. Remont budynku Przedszkola Miejskiego na ulicy Sikorskiego 25 w Chojnie; 5. Remont boiska piłkarskiego w Krzymowie. Szczegóły poniżej.

Przeczytaj o Budżecie Obywatelskim 2014 na stronach Gminy Chojna
Redakcja

5 Komentarze

 1. Ja zgłaszam remizę strażacką w OSP Lisie Pole a jak nie wypali to całkowity remont wszystkich hydrantów w Gminie Chojna.

  OdpowiedzUsuń
 2. zrobic chodnik na głównej ulicy: Jagiellońska

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jagiellońska nie jest drogą gminną przez co chodniki na niej zostaną zrobione wtedy gdy wyższe władze zdecydują się na remont nawierzchni

   Usuń
 3. Co się dzieje z burmistrzem skoro w ramach plebiscytu musi pytać nas co ma robić i tylko raz w roku na referendum albo wybór. Gdzie się podziała więź z mieszkańcami radnych.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Burmistrz nie musi pytać, ale chce i to jest uczciwe. Co do radnych to niestety niewielu ma odpowiednie przebicie aby coś zrobić w swoim okręgu pomimo uwag i więzi mieszkańców.

   Usuń
Nowsza Starsza