Stanął w obronie matki, został dotkliwie pobity


Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Gryfinie zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy dotkliwie pobili młodego chłopaka, który stanął w obronie matki. 


Do zdarzenia doszło w poniedziałek, 15 września w Gryfinie przy ulicy Łużyckiej. 

Przy jednym z budynków, siedzący na murku dwaj młodzi mieszkańcy Gryfina 19-letni Piotr K. oraz 21-letni Paweł M. bez żadnego powodu zaczęli grozić i wyzywać słowami obelżywymi sąsiadce z budynku gdzie zamieszkiwał jeden ze sprawców.

Przestraszona kobieta o całym zajściu powiadomiła telefonicznie swojego syna, który nakazał jej powiadomić policję a sam udał się do miejsca zamieszkania matki. Po drodze przed budynkiem gdzie mieszkała matka spotkał Piotra K oraz Pawła M., którzy na zwróconą im uwagę rzucili się na niego i zaczęli go bić rękoma i kopać nogami po całym ciele a następnie przewrócili na betonowy chodnik.W pewnym momencie jeden ze sprawców wyciągnął nóż, którym zranił Krzysztofa W. w rękę.

Na widok przybyłych na miejsce zdarzenia policjantów sprawcy zbiegli w rejon pobliskiego przedszkola.Po krótkim pościgu jeden ze sprawców został obezwładniony i zatrzymany.Drugi ze sprawców został zatrzymany po kilku godzinach od zdarzenia.

Pokrzywdzony Krzysztof W. w wyniku zdarzenia doznał wstrząśnienia mózgu, skręcenia odcinka szyjnego kręgosłupa oraz ranę ciętą prawej dłoni.

Prokurator Rejonowy w Gryfinie czyny ścigane z oskarżenia prywatnego oraz chuligański charakter,objął ściganiem z urzędu i na wniosek Komendanta Powiatowego Policji w Gryfinie wystąpił do Sądu Rejonowego w Gryfinie o tymczasowe aresztowanie wobec 19 latka, w przeszłości karanego za podobne czyny.

Sąd Rejonowy w Gryfinie tymczasowo aresztował na 2 miesiące 19 letniego Piotra K. Wobec drugiego sprawcy Prokurator Rejonowy w Gryfinie zastosował dozór policyjny. Podejrzanym grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.
Redakcja

1 Komentarze

Nowsza Starsza