Chciał kupić auto, stracił 10 tysięcy złotych


Mieszkaniec Chojny padł ofiara internetowego oszustwa. Na portalu internetowym z ogłoszeniami motoryzacyjnymi chciał kupić pojazd, wpłacił zaliczkę i do tej pory nie otrzymał ani samochodu ani zwrotu pieniędzy. - W ubiegłym tygodniu do Komisariatu Policji w Chojnie zgłosił się mieszkaniec tej miejscowości, który został oszukany na portalu otomoto.pl. Oszust wystawił bowiem na sprzedaż samochód marki Nissan Navara i zażądał wpłacenia zaliczki w kwocie 10.000 zł - informuje rzecznik gryfińskiej Policji Bogumił Prostak

Policja ostrzega przed takimi oszustami. Portal "otomoto" nie jest portalem aukcyjnym lecz tylko ogłoszeniowym. Są inne bezpieczne miejsca kupna samochodu jak komisy, giełdy samochodowe itp.
Redakcja

7 Komentarze

 1. Ten komentarz został usunięty przez administratora bloga.

  OdpowiedzUsuń
 2. komisy też nie są uczciwe,zostałam oszukana w jednym z komisów w Morzyczynie

  OdpowiedzUsuń
 3. Ludzie nie wpłacajcie zaliczek przed kupnem auta !! Tymbardziej jeżeli cena auta jest aktrakcyjniejsza względem innych tego samego modelu! Takie coś śmierdzi oszustwem na kilometr i lepiej od razu jechać nawet przez całą Polskę zobaczyć na żywo i ew kupić niż wpłacać zaliczki żeby sprzedawca (odlozył) nam auto!!.

  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 4. WITAM ja kupiłem już któryś samochód w pana Marcina M w Czelinie i jestem bardzo zadowolony
  .pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 5. Raz kiedyś ktoś mnie próbował naciągnąć,na auto z otomoto.Gościu niby nie pisowny i gadowny w polskim języku.Pisał aby wpłacić mu zaliczke on odeśle potwierdzenie a auto będzie u mnie za tydziń.Napisałem odpowiednią note do otomoto no i ogłoszenie znikneło następnego dnia.Tak włśnie ludzie dają sie naciągnąć w butle.

  OdpowiedzUsuń
 6. NAIWNYCH DALEJ NIE BRAKUJE A W ZIELENIEWIE SA NAJLEPSZE AUTA BUH HHAAHAHAHAHAHA

  OdpowiedzUsuń
Nowsza Starsza