Gminny Dzień Edukacji Nardowej


Tradycyjnie, jak co roku 14 października w Centrum Kultury w Chojnie odbyła się uroczystość z okazji Gminnego Dnia Edukacji Narodowej. Gospodarzem tegorocznej uroczystości była Szkoła Podstawowa im. Przyrodników Polskich w Brwicach.
Wśród zebranych w sali widowiskowej gości znaleźli się przedstawiciele władz samorządowych, dyrektorzy szkół, nauczyciele, pracownicy administracji i obsługi, rodzice, uczniowie a także przyjaciele szkoły.

Uroczystość rozpoczął dyrektor Kazimierz Kunisz, który przywitał wszystkich przybyłych gości, a następnie wygłosił przemówienie na temat wyjątkowości pracy nauczycieli. Podkreślił, że Dzień Edukacji Narodowej to także święto zaproszonych gości, którzy swoją pomocą wspierają działalność placówek oświatowych Gminy Chojna. Następnie głos zabrał Burmistrz Adam Fedorowicz, który wręczył wyróżniającym się dyrektorom oraz nauczycielom pieniężne nagrody Burmistrza Gminy. 

Nagrody otrzymali: Agnieszka Bekierska Nauczyciel Szkoły Podstawowej w Nawodnej, Ewa Zatorska Dyrektor Szkoły Podstawowej w Nawodnej, Ewa Mróz Nauczyciel Szkoły Podstawowej nr 2 w Chojnie, Izabela Szkudlarek - Bąk Nauczyciel Szkoły Podstawowej nr 2 w Chojnie, Monika Karolczyk Nauczyciel Szkoły Podstawowej nr 2 w Chojnie, Irena Błaszkiewicz Nauczyciel Szkoły Podstawowej nr 2 w Chojnie, Iwona Dunowska Nauczyciel Szkoły Podstawowej nr 2 w Chojnie, Jolanta Łosowska Nauczyciel Szkoły Podstawowej nr 2 w Chojnie, Anna Zatorska Nauczyciel Gimnazjum w Chojnie, Danuta Mikołajczyk Nauczyciel Gimnazjum w Chojnie, Małgorzata Anna Wójcik Wicedyrektor Gimnazjum w Chojnie, Wioletta Katarzyna Jesiołowska Dyrektor Gimnazjum w Chojnie, Małgorzata Kowalczyk - Skrzypek Nauczyciel Szkoły Podstawowej w Krzymowie, Halina Teresa Puchalska Dyrektor Szkoły Podstawowej w Krzymowie, Agata Skibińska Nauczyciel Przedszkola Miejskiego w Chojnie, Agnieszka Stelmach Nauczyciel Przedszkola Miejskiego w Chojnie, Maria Lejman Nauczyciel Przedszkola Miejskiego w Chojnie, Anna Katarzyna Skiba Nauczyciel Przedszkola Miejskiego w Chojnie, Bernardeta Błażkiewicz Nauczyciel Szkoły Podstawowej w Brwicach, Anna Szelążek Nauczyciel Szkoły Podstawowej w Brwicach.

Po części oficjalnej uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Brwicach zaprosili gości do obejrzenia części artystycznej. Zaprezentowali im humorystyczne scenki z życia szkoły, przygotowali pokaz mody nauczycielskiej a także ujawnili swoje liczne talenty podczas występów wokalnych, tanecznych oraz gimnastycznych.

Po części artystycznej wszyscy udali się na poczęstunek przygotowany przez rodziców uczniów ze Szkoły Podstawowej w Brwicach. Wszystko odbywało się w jesiennej scenerii, udekorowanej wszystkimi barwami jesieni.
Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza