Kolejny nowoczesny samochód strażacki w Gminie Mieszkowice


To już trzeci, nowoczesny samochód strażacki zakupiony przez Gminę Mieszkowice w okresie ostatnich 4 lat. Nowy pojazd trafi do jednostki OSP Zielin. 

Wóz strażacki marki Mercedes Atego 1330 został zakupiony przy wsparciu Funduszu Ochrony Środowiska oraz Komendy Głównej Państwowej Straży Pożarnej. 
Redakcja

15 Komentarze

 1. Ale Salwa jest złym gospodarzem.....

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bardzo złym! Zakup trzeciego samochodu jest tego przykładem. To każdy potrafi. Po co ten wydatek, kiedy w odległości 5 km stoją dwa inne nowe? Marnotrawstwo po prostu. Tyle jest innych potrzeb. Dziurawe drogi, walące się budynki komunalne. Długo by wymieniać. Ale czy Zieliniaki dadzą się tym "przekupić"?

   Usuń
  2. Jak jest dofinansowanie na samochód to trzeba korzystać i można to przeznaczyć tylko na ten cel. A nie na drogi dziurawe. Gdyby tego nie zrobił to by było NO NIE POTRAFIŁ SKORZYSTAĆ Z DOFINANSOWANIA. D..E miodem by wam smarowano i tak by było źle.

   Usuń
 2. Jak sięgam pamięcią to drugi. Do Mieszkowic był kupiony w poprzedniej kadencji za innego burmistrza.
  Dlaczego te ludziki na zdjęciu takie "niebieskie"? Trzeba przeszkolić nie tylko z obsługi auta ale też aparatu foto

  OdpowiedzUsuń
 3. Co do burmistrza, to myślę że nowe samochody są bardzo potrzebne i powinny być wymieniane przynajmniej raz na 30 lat. Dezyzja gminy jest rozsądna. i co z tego że są w odległości 5km dwa nowe auta. Jak zagrożenie jest we wiosce to nikt nie zeka jak przyjedzie OSP która ma 5 km. Wogóle tu chodzi o bezpieczeństwo mieszkańców i przede wszystkim strażaków. To właśnie oni mają teraz zapewnione że na akcje wyjadą sprawnym samochodem a nie jakimś "trupem".

  OdpowiedzUsuń
 4. PEWNIE WSZYSCY CO SĄ PRZECIWNI KADENCJI SALWY MÓWIĄ ŻE DRUGI SAMOCHÓD PRZYDAŁBY SIĘ DLA MIESZKOWIC A NIE NA WIOSKI. TO JEST ŻENUJĄCE.
  CZY TAK NAPRAWDĘ MIESZKOWICE MAJĄ TAKICH WYKWALIFIKOWANYCH STRAŻAKÓW?-POMYŚLCIE TROCHĘ LUDZIE!!!

  OdpowiedzUsuń
 5. Nowy samochód strażacki dla Zielina, to przede wszystkim kaszana wyborcza. Zielin ma na wyposażeniu Stara 244 który przez ostatnie dwa lata przechodził kolejne kompleksowe remonty. Został odnowiony mechanicznie i wizualnie. TERAZ GDY JEST W PEŁNI SPRAWNY I GOTOWY DO DZIAŁAŃ ZASTĘPUJE SIĘ GO NOWYM. Można przecież wrzucić w naprawę pojazdu 100 tys. zł, by następnie kupić nowy za 640 tys. (w tym 100 dotacji z ochrony środowiska). Kochani poczytajcie sobie gazety i zobaczcie ile inne gminy dokładają do wozów OSP maksymalnie 100 tys. zł reszta to środki zewnętrzne. TYLKO GMINA MIESZKOWICE prowadzi tak drogą kampanie wyborczą pana andrzeja.
  Chojna na ten przykład uzyskała na podobny samochód około 460 tysięcy dotacji, można tylko trzeba chcieć, ale przede wszystkim myśleć.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Kompleksowe remonty, wrzucić w naprawę pojazdu 100 tyś. , chyba coś ci się we łbie poprzewracało .Wiesz ,że coś gdzieś piszczy ale nie wiesz na której łące.

   Usuń
  2. Zgadzam się z tobą bo ten wyżej to sam jak ta kaszana. I jaka kampania, o tym samochodzie było już wiadomo od dawna czyli co wszystko co się robi to zawsze będzie kampania. A jak jest dotacja to trzeba korzystać. Bo stare zawsze będzie stare. A w tym roku lato pokazało ile zboża poszło z dymem.

   Usuń
  3. Skoro jesteś takim znawcą od myślenia to najpierw trzy razy pomyśl zanim raz coś napiszesz bo to co napisałeś świadczy o tym, że albo jesteś głupi albo nigdy nie brałeś udziału w gaszeniu pożaru. Na życiu i zdrowiu ludzi nie można oszczędzać a jak chcesz remontować to kup sobie stara, wyremontuj i otwórz transport międzynarodowy zobaczymy ile zdziałasz. Popieram decyzję Pana Andrzeja o zakupie nowego auta i gratuluję odwagi bo każda inwestycja wymaga poświęceń a ci co myślą inaczej z czasem dorosną i zmądrzeją a ci co piszą o kaszanie wyborczej to tylko zwolennicy Pana Karolaka tylko niech pamiętają, że też są mieszkańcami wsi lub gminy a ogień nie wybiera, traktuje wszystkich jednakowo.

   Usuń
 6. Jakie remonty człowieku, opony które zakupiła gmina bo auto nie mogło przejść przeglądu i to nazywane jest kompleksowym remontem. Po otrzymaniu auta z innej jednostki to wkład własny w jego działanie i wizualny wygląd drogo kosztowało samych strażaków, którzy poświęcili swój czas i własne pieniądze, by ten star mógł brać udział w akcji. Z Mieszkowic brać stare zużyte auta ale do Mieszkowic to same nówki muszą być.

  OdpowiedzUsuń
 7. Zieliniacy przynajmniej zadbają o nowe autu,bo Mieszkowice jakoś słyszałem ,że nie za bardzo.W szczególności pewien kierowca który lubi za dużo grzebać.

  OdpowiedzUsuń
 8. Samochód dla Zielina był ostatnia deską ratunku , ponieważ Burmistrz Salwa dba o bezpieczeństwo mieszkańców, którzy mogą spokojnie spać. Kto mi odpowie ile warte jest życie ludzkie ? Pytanie za milion złotych .Nagroda do odebrania w kasie Stefczyka lub w Providencie bez podatku VAT.

  OdpowiedzUsuń
 9. Bardzo dobrze, że ten samochód trafił do Zielina. Tam jak zawsze remiza zadbana swoimi siłami odremontowali i pomalowali samochód, nawet na placu stoi zabytkowy wóz strażacki. A Zenon zawsze pierwszy na pożarze, może czasami mają go dosyć ale taki jego sposób bycia. Dla burmistrza powodzenia i głowa do góry. Opozycji niech gól skacze.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zgadzam sie !!!!A Zenek jest zioooommmmm

   Usuń
Nowsza Starsza