Koniec głosowania nad Budżetem Obywatelskim, trwa liczenie głosów [foto]


W piątek, 10 października o północy zakończyło się głosowanie w ramach Budżetu Obywatelskiego Chojny 2014. W poniedziałek urna z kartami została otwarta, wkrótce rozpocznie się liczenie głosów. 

Zastępca burmistrza Chojny - Wojciech Długoborski zaprasza chętnych mieszkańców do współpracy przy liczeniu i sprawdzaniu poprawności oddanych głosów: prosimy o zgłaszanie się w dniu 14 października w godzinach 8:00 - 12:00 pod nr tel. 91 414 10 35 wew. 56.  W przypadku zgłoszenia się dużej ilości zainteresowanych współpracą, zespół ds. konsultacji społecznych dokona wyboru z pośród chętnych mieszkańców. 

Mieszkańcy gminy Chojna przez kilka dni mogli wybierać spośród 21 propozycji, które wcześniej zostały zgłoszone. Na zadania w ramach "Budżetu..." przeznaczono kwotę 500 tys. zł.

Zobacz zdjęcia na naszym profilu na Facebooku
Redakcja

22 Komentarze

 1. Czy dopuszczenie do konkursu zadań finansowania prywatnego klubu bokserskiego jest zgodne z regulaminem i prawem?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Też mnie to zastanawiało,przecież Garda to prywatna firma!

   Usuń
 2. Niestety, nie podano do publicznej wiadomości, jakie organizacje lub osoby są autorami poszczególnych propozycji. To w dużym stopniu wypacza ideę budżetu obywatelskiego. Szkoda też, że media nie poinformowały na jakim etapie jest wykonanie zadań zwycięzców ubiegłorocznej edycji.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mirosław Mościcki13 października 2014 21:48

   Jako autor ubiegłorocznych trzech zwycięskich zadań związanych z przedszkolem na lotnisku, czuję się wywołany do odpowiedzi. Zadania które proponowałem zostały wykonane. Plac zabaw stoi od maja i jest dostępny dla wszystkich mieszkańców (nie tylko dla dzieci z przedszkola). Ogrodzenie zostało naprawione i pomalowane. Remont dachu został zakończony w ubiegły piątek.

   Usuń
 3. Tak samo jak prywatny dojazd do prywatnej plebanii.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. droga jest gminna a hangar Gardy prywatny a to subtelna różnica

   Usuń
  2. Do nieba za to nie pójdziesz. Ksiądz tez robił przekręty z kartami. Ludzie nieświadomi podpisywali karty bez zaznaczonej opcji wyboru. Czyli nic nie wybrali. A karty trafiły do urn pewnie z zaznaczona opcja budowy drogi.

   Usuń
  3. Oczywiście wiem gdzie takie karty roznoszono po domach.

   Usuń
 4. Kiedy i o której oficjalne wyniki?

  OdpowiedzUsuń
 5. Dobrze, że część społeczeństwa się zaangażowała. Moje etyczne wątpliwości budzą jednak sposoby zdobywania przez niektórych głosów, a szczególnie Kiedy wykorzystuje się nieletnich i nieformalną presję na nich.

  OdpowiedzUsuń
 6. Na oficjalnej stronie Chojny jest info:

  "10 października 2014 roku o godzinie 24.00 zakończyło się głosowanie do Budżetu Obywatelskiego na rok 2015. Dziękujemy za tak liczne zainteresowanie. Zapraszamy chętnych mieszkańców jako obserwatorów przy liczeniu i sprawdzaniu poprawności oddanych głosów. Chętnych prosimy o zgłaszanie się w dniu 14 października w godzinach między 8.00-12.00 pod numerem telefonu 91414 10 35 wew. 56. W przypadku zgłoszenia się dużej ilości zainteresowanych współpracą zespół ds. konsultacji społecznych dokona wyboru z pośród chętnych mieszkańców."

  Czyli urna "została otwarta" (chojna24.pl) a głosu będą liczone "14 października w godzinach między 8.00-12.00 " (chojna.pl)
  Co dzieje się z głosami od dzisiejszego otwarcia do jutrzejszego liczenia?????

  OdpowiedzUsuń
 7. O proszę czego my się tu dowiadujemy a pop z ambony w niedziele coś wspominał ,że niektórzy grali nie fer !!!!! w tym głosowaniu CHYBA MIAŁ SIEBIE NA MYŚLI !!! :) co niektóre pomysły to była PRYWATA i nic więcej a miało być to na cel społeczny tak jak już któryś przedmówca wspomniał GARDA ,JAKIEŚ KORTY TENISOWE, DROGA DO KSIĘDZA INTERESU szkoda , że nikt tych pazernych pomysłów nie weryfikuje. W przypadku księdza plebani to pewnie tylko i wyłącznie tak ładnie zostało to nazwane aby można było pociągnąć na ten cel dotacje pewnie i z UNII bo przecież ksiądz czy kuria ani grosza ze swoich nie dołożyli ( a z tego co pamiętam to kościół katolicki był przeciwny wejścia POLSKI do UNII EUROPEJSKIEJ ) :) :) A co do GARDY skoro te pieniądze na cel społeczny jakoby na sprzęt i takie tam to skoro dostana ta kasę to wtedy wszyscy i to za DARMO będą mogli z niego korzystać ????? bo taki jest cel i przeznaczenie tych funduszy

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Komuś tutaj widzę żal du*ę ściska?!?!

   Usuń
  2. Taka jest prawda. Dlaczego z moich podatków ma być sponsorowany prywatny interes ? Skoro uważasz źe jest wszystko ok to w przyszłym roku zgłosze budowe nowego domu dla siebie. Zaangażuje ludzi do głosowania wygram i postawie sobie piękny dom za 500 tyś. Będzie ok ?

   Usuń
 8. budżet obywatelski, zdaniem organizacji pozarządowych (w co trudno uwierzyć są w Chojnie takie, które nie wiszą na klamce urzędu) nie powinien być plebiscytem, a debatą nad imiennie zgłoszonymi propozycjami zakończoną osiągnięciem konsensusu, który może mieć formę głosowania. Przyjęte w gminie Chojna rozwiązania sprzyjają niewłaściwym praktykom, również opisywanym na tym forum.

  OdpowiedzUsuń
 9. Kolejny chory pomysł na marnotrawienie gminnej zapożyczonej kasy.

  OdpowiedzUsuń
 10. To ile osób głosowało ? 20 milionów , że oni tak długo liczą głosy ?
  Parodia albo oszustwo....

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Racja! dziś otwarto urnę, ja napewno zaznaczyłem jedno zadanie. czyli jeden ,,X'' skąd mam teraz mieć pewnośc , że pozostanie tam NAPEWNO 1 ,,X'? Przy karcie do głosowania powinna byc jeszcze taka klauzula ile ,,X-ów"zaznaczyłeś.

   Usuń
 11. Przekręt przy tym na bank. Liczą to 82 lata. Wstyd organizować coś ustawionego...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Musisz być totalnym debilem pisząc takie teksty! Liczenie poszczególnych głosów znacznie się dopiero jutro przy wszystkich zainteresowanych stronach. Kart jest ok 4000 , ktoś musi sprawdzić dane, pesele, zameldowanie, podwójne głosy itd. Na każdej karcie może być 3 różne zadania! Dla mnie kilka dni liczenia. Pomysl zanim coś takiego napiszesz???

   Usuń
  2. liczenie pewnie trwa. i będzie trwało

   Usuń
 12. a co wam tak ta Garda przeszkadza, uważam to za jedną lepszych inicjatyw obywatelskich bo wlaśnie tak jak wygrają to za darmo obozy i sprzęt z którego chętni mieszkańcy będą mogli skorzystać

  OdpowiedzUsuń
Nowsza Starsza