Niepełnosprawni będą mieli łatwiej, winda dla gimnazjum w Chojnie i mikrobus dla gminy Banie


Starosta Gryfiński Wojciech Konarski oraz wicestarosta Jerzy Miler podpisali w PFRON w Szczecinie umowę o udzielenie pomocy finansowej dla gminy Chojna i gminy Banie z Programu wyrównywania różnic między regionami.

Umowa dotyczy dofinansowania w 60% budowy windy w Gimnazjum w Chojnie i dofinansowania w 60% zakupu mikrobusu przystosowanego do przewozu osób niepełnosprawnych. Wartości dofinansowania zadań wynoszą odpowiednio 150 tysięcy i 80 tysięcy zł. Oba zadania mają być zrealizowane do 30 września 2015 roku.

Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych jest funduszem celowym, którego środki przeznaczane są na rehabilitację zawodową i społeczną osób niepełnosprawnych oraz ich zatrudnianie. PFRON istnieje od 1991 roku.
Redakcja

5 Komentarze

 1. I niech Fedorowicz już nie mówi więcej że Powiat nie pomaga gminom bo akurat Chojna najwięcej z tego czerpie korzyści.

  OdpowiedzUsuń
 2. To jest prawda i dlatego uwaźam że Konarski jest dobrym gospodarzem i starostą ja i moja rodzina zagłosuje na Inicjatywę Samorządową!

  OdpowiedzUsuń
 3. Czy poza podpisaniem umowy i dotacją 60% to powiat dopłaca jakąś kwotę do tych dwóch zadań?

  OdpowiedzUsuń
 4. Wystarczy spojrzeć na kondycję finansową Gminy Chojna i Starostwa Powiatowego i od razu widać kto jest lepszym gospodarzem... dlatego ja i moja rodzina oraz znajomi zagłosujemy na panią B. Rawecką.

  OdpowiedzUsuń
Nowsza Starsza