Oświadczenie piłkarzy i działaczy KS Czcibor Cedynia [list do redakcji]

Do naszej redakcji trafiło oświadczenie piłkarzy i działaczy Klubu Sportowego Czcibor Cedynia. 
Publikujemy je na prośbę autorów, ponieważ nie otrzymali oni odpowiedzi, pomimo, że jak twierdzą, wielokrotnie wysyłali poniższe oświadczenie. 

Oświadczenie jest opatrzone 23 czytelnymi podpisami, zawodników i działaczy KS Czcibor Cedynia. Poniżej publikujemy je w całości. 


OŚWIADCZENIE ZARZĄDU I ZAWODNIKÓW KS „CZCIBOR” w CEDYNI 

Mieszkaniec Cedyni, były historyk i były pracownik UM w Cedyni Andrzej Kordylasiński opublikował na prowadzonych przez siebie dwóch stronach internetowych ten sam tekst, który opatrzył fotografiami nie pochodzącymi z tych zawodów i dwoma kłamliwymi tytułami: "Kampania na boisku - sędzia reaguje" oraz "To jest mecz a nie kabaret". Tekst jaki zamieścił - jest zmyślonym przez Andrzeja Kordylasińkiego FAŁSZEM. Odnosi się do meczu piłkarskiego, jaki dnia 21.09.2014 r., (niedziela) odbył się na boisku piłkarskim w Cedyni pomiędzy naszą drużyną - KS „CZCIBOR" a zespołem „KLUKS” - Krzywin.

Oświadczam. że A. Kordylasińkiego na tych zawodach oczywiście nie było. Po co więc kłamliwie "opisuje" coś, w czym nawet nie uczestniczył ?

Klub Sportowy „CZCIBOR” od zawsze aktywnie i pożytecznie uczestniczy w życiu naszej Gminy. Wspiera ważne dla Mieszkańców wydarzenia. Włączyliśmy się w organizację lipcowych zawodów piłkarskich Pań - Kół Gospodyń Wiejskich organizowanych przez Cedyński Ośrodek Kultury i Sportu w Cedyni. W rewanżu za naszą pomoc, na naszą prośbę COKiS - włączył się w organizację meczu w dniu 21.09.2014 r. Zawody te - jak zawsze - przebiegły w znakomitej, sportowej atmosferze. Na naszą prośbę przygotowany był podkład muzyczny, zaś Pani Dyrektor COKiS - także na naszą prośbę - podjęła się komentowania wydarzeń na boisku. Taka formuła bardzo uatrakcyjniła zawody. Ustaliliśmy - wraz z Zespołem Sędziowskim - że celowe będzie zawężenie komentarza do kluczowych zdarzeń na boisku, zaś głośną muzyką nie będziemy utrudniać piłkarzom porozumiewania się na dużym boisku. Nikt nie przerywał spotkania, ani nikomu nie wydawał poleceń, ani z nikogo nie śmiał. Doskonale pracujący Zespół Sędziów - nie miał powodu do dyscyplinowania kogokolwiek. Żaden skandal nie wystąpił. Przerwa w meczu wynikała tylko z powodu nagłego pojawiania się na terenie czworonoga.

Skandalem jest tylko kłamstwo, jakim raczy internautów A. Kordylasiński.
Kłamie Andrzej Kordylasiński - w dodatku nieobecny na tych zawodach - gdy:
- fałszywie twierdzi, jakoby organizacją meczu zajmował się Burmistrz i Dyrektor COKIS;
- fałszywie twierdzi, jakoby Pani Dyrektor COKIS miała coś robić w skandaliczny sposób;
- fałszywie twierdzi, jakoby mecz przerwano z innej przyczyny, niż "wizyta" czworonoga.

Panie Kordylasińki - ZARZĄD KLUBU SPORTOWEGO CZCIBOR i jego ZAWODNICY wyrażają oburzenie pańskim internetowym wybrykiem. Protokół spotkania także pokazuje, że jest pan kłamcą

Wzywamy Pana - nawiązując do fałszywych dwóch tytułów w pańskich internetowych publikacji - aby nie robił Pan z siebie kabaretu fałszywie opisując wydarzenia, przy których nawet pana nie było. Apelujemy, aby kampanię wspieranym przez pana osobom - robił pan w uczciwy sposób, bez zohydzania naszym Mieszkańcom zorganizowanych świetnie i niezwykle udanych wydarzeń poprzez ich kłamliwe "opisywanie" może i zgodne z pańskim "ohydnym" oglądem rzeczywistości, ale nie mające nic wspólnego z prawdą. Domagamy się od pana natychmiastowego zamieszczenia w całości niniejszego OŚWIADCZENIA na obu pańskich stronach internetowych, w których swoje kłamstwa (pod w. w tytułami) poważył się Pan zamieścić. Zadamy również przeproszenia ZARZĄDU KLUBU SPORTOWEGO CZCIBOR i jego ZAWODNIKÓW' - na tychże samych pańskich stronach - za pański nieodpowiedzialny, oparty na kłamstwie, wybryk.

23 czytelne podpisy

Komentarz redakcji
30 września Pan Andrzej Kordylasiński został poinformowany, iż otrzymaliśmy powyższe oświadczenie, w rozmowie potwierdził między innymi, że nie było go na wspomnianym meczu.
Oświadczenie w sobotę (11.10) zostało ściągnięte w związku z informacją od Państwa Kordylasińskich, że kierują sprawę do sądu w trybie wyborczym, podjęliśmy więc decyzję o ściągnięciu tekstu do czasu wyjaśnienia sprawy przez sąd. Zaproponowaliśmy również przesłanie własnego oświadczenia, spotkaliśmy się jednak z odmową. Powyższe oświadczenie zostało również opublikowane w innych mediach. W związku z tym tekst powrócił na stronę.

Redakcja

9 Komentarze

 1. Żałosne. Przecież niedawno był opublikowany tem artykuł. Ruszyła brudna kampania wyborcza. Jogurt nie odpuści aż do wyborów.

  OdpowiedzUsuń
 2. Oświadczenie w sobotę zostało ściągnięte w związku z informacją od Państwa Kordylasińskich, że kierują sprawę do sądu w trybie wyborczym, podjęliśmy więc decyzję o ściągnięciu tekstu do czasu wyjaśnienia sprawy przez sąd. W związku z tym, iż nie otrzymaliśmy żadnego wezwania oraz oświadczenie zostało opublikowane w innych mediach, tekst powrócił na stronę.
  Nie jesteśmy stroną w sporze, dlatego też nie będziemy zabierać głosu w tej sprawie.

  OdpowiedzUsuń
 3. Ok. W takim razie bardzo przepraszam bo myślałem że chodzi o coś innego.

  OdpowiedzUsuń
 4. myślę, że chojna24 zachowała się fair, pozatym chojeńska wczoraj też to puściła

  OdpowiedzUsuń
 5. czytając ten tekst mam nieodparte wrażenie iż w całości pisała go pani karwan a nie zarząd klubu

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dyrektor COKiS trochę inaczej dobiera słowa

   Usuń
  2. Racja. W tym tekście nie ma błędów :-)

   Usuń
 6. Na moje to pisała obsługa prawna urzędu w Cedyni stwierdzam to po uźywanym języku i stylu charakterystycznym dla tego człowieka, czy tak jest w rzeczywistości?

  OdpowiedzUsuń
 7. pomijając meritum, ktoś mógłby pomóc futbolistom i oswoił ich trochę z poprawną polszczyzną.

  OdpowiedzUsuń
Nowsza Starsza