Podsumowanie sezonu spławikowego w klubie WKS ODRA CHOJNA

Przy okazji końca oficjalnej części sezonu spławikowego, przyszła pora na krótkie podsumowanie pierwszego roku działalności Klubu Wędkarskiego ODRA w Chojnie w dyscyplinie spławikowej.
Jako młody i rozwijający się klub bardzo cieszymy się z udanego sezonu spławikowego 2014, najbardziej cieszy nas jednak fakt że mimo wielu przeciwności udało nam się z początkiem maja br. uzyskać zgodę na powołanie klubu wędkarskiego w Chojnie funkcjonującego przy strukturach Polskiego Związku Wędkarskiego w Szczecinie. W obecnym sezonie w okresie od maja do września zorganizowaliśmy osiem tur zawodów spławikowych w tym zawody z serii GP klubu Odra, które ostatecznie wygrał Marcin Przybyła. Ponadto drużyna klubowa w składzie Wysokiński, Strzelczyk, Bucyk, reprezentowała klub i Gminę Chojna w Szczecińskiej Lidze Okręgowej, w której jak na debiutantów uzyskiwała bardzo dobre wyniki co w konsekwencji zapewniło startującym zawodnikom chojeńskiego klubu udział w przyszłorocznych Mistrzostwach Okręgu Szczecińskiego bez obowiązku kwalifikacji.

Dużym bo pierwszym historycznym sukcesem zarówno dla Klubu jak i Gminy Chojna w wędkarstwie spławikowym było drugie miejsce drużynowo w zawodach spławikowych o puchar Prezesa Gmin Euroregionu Pomerania 2014 r. Mimo bardzo napiętego kalendarza zawodów, udało nam się również zorganizować bardzo udaną imprezę jaką były niewątpliwie zawody wędkarskie gruntowe o puchar Prezesa PUP POMOT w Chojnie. Ważne podkreślenia jest również to że oprócz sekcji spławikowej w chojeńskim klubie wędkarskim funkcjonuje i szybko się rozwija sekcja spinningowa, która na obecną porę roku wchodzi w decydującą fazę. Na chwilę obecną spinningiści rozegrali już trzy tury zawodów i są na półmetku zmagań o miano najlepszego spinningisty roku 2014 r.

Ukoronowaniem całego sezonu bez wątpienia jest fakt systematycznie zwiększającej się ilość członków w naszym klubie, którzy niejednokrotnie są również członkami innych kół wędkarskich ale zdecydowali się wstąpić w struktury klubu Odra. To tylko utwierdza nas w przekonaniu, że chojeński klub wędkarski zmierza w dobrym kierunku i ma przed sobą duże perspektywy na przyszłość.

Rok 2015 w klubie wędkarskim Odra również zapowiada się bardzo ciekawie pod kątem imprez wędkarskich. Planujemy zorganizować kilkanaście zawodów wędkarskich w naszym regionie w tym dwa pokazy wędkarskie z udziałem jednych z najlepszych wędkarzy spławikowych w Polsce. Ponadto w szczecińskiej lidze okręgowej będziemy mieli swoich przedstawicieli zarówno w kategorii indywidualnej jak i drużynowej gdzie planujemy zgłosić dwie drużyny wędkarskie. Sprawą priorytetową w roku 2015 , jest utworzenie i prowadzenie dwóch sekcji wędkarskich dla dzieci przedszkolnych i wczesnoszkolnych, ponadto wiele wskazuje również na utworzenie sekcji morskiej gdyż wielu naszych członków wyjawia szczere chęci powołania i utworzenia sekcji wędkarstwa morskiego.

Władze klubu WKS ODRA w Chojnie pragną serdecznie podziękować wszystkim, którzy pomagali i pomagają przy organizacji zawodów jednocześnie angażując się w rozwój i funkcjonowanie klubu. Zarówno bardzo hojnym w tym roku sponsorom, jak i kolegom pomagającym na różne inne sposoby. Bez was wszystkich, organizacja tak dużej ilości zawodów była by prawie niemożliwa. Ciężko wymienić wszystkich a nie chcielibyśmy kogoś pominąć, więc raz jeszcze serdeczne podziękowania życząc Wam i sobie aby rok 2015 był jeszcze lepszy i owocny dla naszego klubu.

Paweł Bucyk
Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza