TYLKO U NAS: Mamy listy kandydatów na radnych w Chojnie!

Do wtorku do północy można było rejestrować kandydatów na radnych. Teraz gminna komisja wyborcza weryfikuje dokumenty, wkrótce listy zostaną podane do publicznej wiadomości, tymczasem udało nam się dotrzeć do nieoficjalnych list, poniżej publikujemy kto będzie ubiegał się o mandat radnego z poszczególnych okręgów gminy Chojna. 

Listy kandydatów są nieoficjalne, zostały one sporządzone na podstawie informacji jakie uzyskaliśmy od członków komitetów wyborczych. W Gminie Chojna zarejestrowano 4 komitety wyborcze o zasięgu gminnym, ponadto swoich kandydatów ma również Polskie Stronnictwo Ludowe oraz Prawo i Sprawiedliwość.

Okręg nr 1 (Część miasta Chojna obejmująca ulice: Barnkowo, Bogusława, Czcibora, Dworcowa, Kolejowa, Królowej Jadwigi, Ogrodowa, Słowiańska, Towarowa, Trakt Pyrzycki, Wyzwolenia, Zielona, Żółkiewskiego)

Leszek Siatka (Spośród Nas dla Nas)
Henryk Kłapouch (Inicjatywa Samorządowa)
Wiesław Rataj (PSL)
Norbert Oleśków (Nasza Chojna)
Wojciech Skrzypczyk (Wspólnota Samorządowa)

Okręg nr 2 (Część miasta Chojna obejmująca ulice: Barwicka, Demokracji Ludowej, Gdańska, Kościuszki, Leonida Teligi, Matejki, Paderewskiego, Polna, Poznańska, Roosevelta, Słoneczna, Warszawska, Wincentego Witosa).

Elżbieta Lach (Inicjatywa Samorządowa)
Andrzej Kozłowski (Spośród Nas dla Nas)
Dariusz Ćwirko (Wspólnota Samorządowa)

Okręg nr 3 (Część miasta Chojna obejmująca ulice: Bolesława Prusa, Brzozowa, Jagiellońska, Klasztorna, Malarska, Piastów, Piekarska, Podmurze, Wieżowa, Wilsona, Skwer Jagielloński).

Radosław Stec (Wspólnota Samorządowa)
Bronisław Sakowski (Spośród Nas dla Nas)
Artur Szkudlarek (PiS)
Stanisław Mieszczański (Inicjatywa Samorządowa)

Okręg nr 4 (Część miasta Chojna obejmująca ulice: Aleja Wojska Polskiego, Browarna, Curie-Skłodowskiej, Kopernika, Krótka, Łużycka, Rogozińskiego, Różana, Szewska, Sportowa).

Piotr Żebrowski (Wspólnota Samorządowa)
Marian Karwan (PSL)
Janusz Kowalczyk (Inicjatywa Samorządowa)
Wiesław Stranc (Spośród Nas dla Nas)
Piotr Kozakiewicz (PiS)

Okręg nr 5 (Część miasta Chojna obejmująca ulice: Bolesława Chrobrego, Mieszka I, Władysława Jagiełły).

Paweł Bucyk (Inicjatywa Samorządowa)
Stanisław Nowopolski (Wspólnota Samorządowa)
Janusz Babiarz (Spośród Nas dla Nas)
Bronisław Hreczyński (PiS)

Okręg nr 6 (Część miasta Chojna obejmująca ulice: Bałtycka, Basztowa, Jodłowa, Klonowa, Krupin, Mickiewicza, Młyńska, Odrzańska, Słowackiego, Szczecińska, Szkolna, Tartaczna, Topolowa).

Monika Mąka (Inicjatywa Samorządowa)
Kazimierz Kostański (PSL)
Jacek Prus (Wspólnota Samorządowa)
Józef Mróz (Spośród Nas dla Nas)
Sławomir Nowak (PiS)

Okręg nr 7 (Część miasta Chojna obejmująca ulice: Generała Sikorskiego, Łucznicza, Łyżwiarska, Orzechowa, Owocowa, Pływacka, Tęczowa, Willowa, Wiosenna).

Mariusz Iskra (PSL)
Karolina Rafalska (Nasza Chojna)
Mariusz Strelczuk (Wspólnota Samorządowa)
Sławomir Trociński (Spośród Nas dla Nas)
Julian Poprawski (PiS)

Okręg nr 8 (Część miasta Chojna obejmująca ulice: Narciarska, Orląt, Przemysłowa, Żwirki i Wigury, Wiśniowa, Czereśniowa)

Marian Kozieł (Inicjatywa Samorządowa)
Piotr Mróz (Wspólnota Samorządowa)
Mariusz Wawrzyniak (Spośród Nas dla Nas)
Jan Miler (PiS)

Okręg nr 9 (Sołectwo Graniczna z miejscowościami Graniczna i Bara, Sołectwo Lisie Pole z miejscowościami Lisie Pole, Lisie Pola).

Maciej Lisiecki (Nasza Chojna)
Bronisław Krzyżanowski (Wspólnota Samorządowa)

Okręg nr 10 (Sołectwo Garnowo z miejscowością Garnowo, Sołectwo Nawodna z miejscowościami Nawodna).

Stanisław Kabat (Inicjatywa Samorządowa)
Patryk Szczapa (Wspólnota Samorządowa)
Zofia Sawicka (PiS)

Okręg nr 11 (Sołectwo Grabowo z miejscowością Grabowo, Sołectwo Krajnik Dolny z miejscowościami Krajnik Dolny, Ognica, Sołectwo Krajnik Górny z miejscowością Krajnik Górny, Sołectwo Zatoń Dolna z miejscowościami Zatoń Dolna, Raduń).

Andrzej Kubowicz (Inicjatywa Samorządowa)
Jarosław Klisowski (Wspólnota Samorządowa)

Okręg nr 12 (Sołectwo Krzymów z miejscowościami Krzymów, Kuropatniki, Sołectwo Łaziszcze z miejscowością Łaziszcze, Sołectwo Mętno z miejscowościami Mętno, Mętno Małe, Nadolnik, Wilkoszyce, Sołectwo Stoki z miejscowością Stoki).

Małgorzata Przybylska (Inicjatywa Samorządowa)
Zbigniew Skrycki (Wspólnota Samorządowa)
Antoni Pomocka (Spośród Nas dla Nas)

Okręg nr 13 (Sołectwo Białęgi z miejscowością Białęgi, Sołectwo Brwice z miejscowością Barwice, Sołectwo Czartoryja z miejscowościami Czartoryja, Barnkowo osada, Sołectwo Kamienny Jaz z miejscowościami: Kamienny Jaz, Trzeszcze, Sołectwo Narost z miejscowością Narost).

Janina Gajowa (Inicjatywa Samorządowa)
Grażyna Gawron (Nasza Chojna)
Stanisław Drapaluk (Wspólnota Samorządowa)
Dariusz Majda (Spośród Nas dla Nas)

Okręg nr 14 (Sołectwo Godków z miejscowościami Godków, Boguszczyn, Kaliska, Sołectwo Godków Osiedle z miejscowością Godków Osiedle, Sołectwo Jelenin z miejscowościami Jelenin, Jelonki, Wilcze).

Zdzisław Kucharski (Inicjatywa Samorządowa)
Michał Burak (Wspólnota Samorządowa)
Adam Rosiński (Spośród Nas dla Nas)
Aniela Jurewicz (PiS)

Okręg nr 15 (Sołectwo Grzybno z miejscowościami Grzybno, Pniewko, Strzeszewko, sołectwo Rurka z miejscowościami Rurka, Przyciesie, sołectwo Strzelczyn z miejscowością Strzelczyn).

Mirosława Buko (Inicjatywa Samorządowa)
Małgorzata Tuszakowska (Dla rozwoju wsi)
Lech Brzeziński (PSL)
Andrzej Mikołajczyk (Wspólnota Samorządowa)
Nikodem Sielski (Spośród Nas dla Nas)
Redakcja

29 Komentarze

 1. To już w Chojnie brak kompetentnych kandydatów?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wszyscy kompetentni wiedzą jakie bagno zostawia Fedorowicz.

   Usuń
  2. wskaż tych kompetentnych i zapytaj dlaczego nie kandydują!?

   Usuń
  3. Nawet nie muszę pytać - większość wyjechała z tego miasta rozpaczy, mniejszości się nie chce i nie widzi sensu. Jest jeszcze mały ułamek procenta zastraszonych.

   Usuń
 2. Norbert Oleśków nie startuje ze Wspólnoty?????
  A co to się stało?

  OdpowiedzUsuń
 3. Pan Fedorowicz i jego ugrupowanie po 8 latach chaosu i bardzo złych rządów już nie powinni w tych wyborach być brani w ogóle pod uwagę...

  OdpowiedzUsuń
 4. Mariusz ISKRA najlepszy KANDYDAT !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  OdpowiedzUsuń
 5. Już zaczyna się wychwalanie samego siebie lub plucie na innych. To nic nie pomoże, ludzie oceniają po rzeczywistych efektach pracy, służby, zachowaniu, przyzwoitości czy kulturze politycznej. Jątrzycieli społeczeństwo pozbylo się w większości w poprzednich wyborach i bardzo dobrze.

  OdpowiedzUsuń
 6. I mamy efekt tego pozbycia i nowych ludzi. DŁUGI!!!

  OdpowiedzUsuń
 7. Po ostatnich wyborach dług wynosił ok 20 mln. Proponuję sprawdzić ile wynosi teraz i porównać. Widzę, że właśnie kolegi się pozbyto

  OdpowiedzUsuń
 8. łoł już się jad wylewa................

  OdpowiedzUsuń
 9. widzę w tym zestawieniu trochę fajnych, chętnych ludzi, trochę zgranych kart, trochę debiutantów. ważne aby ludzie wybrali wartościowych ludzi. w okręgach jednomandatowych ma to szczególne znaczenie, bo nie głosuje się na przynależność tylko na człowieka i co on będzie w stanie zrobić. bo niestety nie każdy to potrafi, no chyba że gadać a potem robi tylko pod siebie, sory dla siebie

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Z nowych twarzy realną szansę na zwycięstwo tak patrząc na okręgi to mają Siatka, Strelczuk, Lisiecki, Ćwirko i może Bucyk. Tak na mój gust.

   Usuń
  2. Według mnie to są bardzo dobrzy kandydaci

   Usuń
  3. oj widze ze zmiana okregow na wioskach krajniki juz nie sa z metnem i laziszczami co bylo pomylka nad pomylkami a teraz jeszcze wieksza pomylka juz raz bylo tak z parafia kamienny jaz nalezal do parafii brwice a teraz jest do wyborow z bialegami narostem w okregu ludzie zastanowcie sie zanim nie bedzie za pozno kamienna od zawsze byla z grzybnem strzelczynem rurka czy to w szkole czy do pilki czy nawet za tamtych czasow w kombiacie pgr grzybno nawet puk smieci wywozi jednym dniu z tych miejscowosci to gdzie do wyborow lepiej byloby zrobic losowaie to moglby byc okreg marzen . radun bialegi strzeszowek garnowo lepsze to na pewno niz kamienny jaz w tamtym okregu

   Usuń
  4. no to mamy wybory, szału nie ma, zabrakło mnie na listach musze wzmocnic swoja pozycje za 4 lata

   Usuń
 10. Żeby w chojnie zaczęły się zmiany na lepsze i zaczęło się cos dziac to tylko Grzegorz Sakowski mogłby to zmienic!!!!!lecz jednak nie startuje :(

  OdpowiedzUsuń
 11. mozesz czekac 4 lata albo sie dopisz jak listy wywiesza lepsze to niz czytac co zrobia jak zostana radnymi nasi kandydaci bo jedno co robic beda to po diety latac bo to sie nalezy wedlug konstytucji a ja ani nie startuje w tych wyborach no moze se wystartuje w nastepnych na wiosne na soltysa ale jeszcze dokladnie nie wiem bo nie wiadomo czy czlowiek dozyje to co mam obiecywac teraz trzeba czekac co nasi kandydaci nam na obiecuja

  OdpowiedzUsuń
 12. W okręgu 3 i 13 są ciekawe nazwiska,no ,no .

  OdpowiedzUsuń
 13. Nie wiem co ciekawego widzisz w tych okręgach? Stec rozjedzie Sakowskiego, a Gawronowa stoczy równorzędną walkę z Drapalukiem! I to wszystko

  OdpowiedzUsuń
 14. oj nie badz taki pewny a darek majda to co tylko po to jest na liscie zeby sie stan zgadzal chyba nie no i ma jeden glos pewny w okreg wyborczy wrocil jego kumpel pelus na pewno na niego zaglosuje

  OdpowiedzUsuń
 15. czytam nazwiska i próbuję sobie przypomnieć, jakie działania podejmowali kandydaci na rzecz swoich lokalnych społeczności. I jakoś w przypadku większości nazwisk kiepsko mi idzie...

  OdpowiedzUsuń
 16. moze nie w wiekszosci bo duzo jest nowych twarzy na niwie polityki gminnej ale ci co juz sa czy byli to tylko sobie konta bankowe podreperowali i to nie w malej ilosci ale nie ma co im zazdroscic bo zaraz beda riposty ze mozesz ty tez startowac i czekac zeby cie wybrali czy cos w podobie a niech sobie politykuja bo w polsce to co drugi to polityk

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. te nowe twarze, to powinni być ludzie nowi w radzie, ale już znani ze swoich działań dla innych. Mandat radnego winien być zwieńczeniem dotychczasowej aktywności. Nie jestem w stanie uwierzyć, że można zaczynać prace dla lokalnej społeczności od chęci bycia radnym. Ale może po prostu wielu z kandydatów robiło cos, tylko o tym nie wiemy. Jest szansa nadrobić zaległości. Aż płonę z ciekawości, żeby usłyszeć o dotychczasowych dokonaniach.

   Usuń
 17. TAK OKRĘG 3 I 13 TO MOCNE OSOBY ONI WIELE MOGĄ BUH HAHA

  OdpowiedzUsuń
 18. Wszystko wskazuje na to, że jeden z obecnych radnych będzie dalej dozorował budynek po SG już jako były radny.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. nie będzie nawet dozorcą jeśli zmieni się burmistrz

   Usuń
 19. W 9 okręgu Lisie Pole wymiotło pozostałych kandydatów. Heh nie ma na kogo głosować /

  OdpowiedzUsuń
 20. wogole nie ma kandydata takiego z prawdziwego zdarzenia no moze bylby jeden ale nie chce mi sie w tej nadchodzacej kadencji politykowac wystartuje na wiosne w wyborach na najnizszy stopien wladzy samorzadowej

  OdpowiedzUsuń
Nowsza Starsza