Adam Zarzycki: nowe wyzwania – są dla mnie źródłem nowej siły i nowej energii [wywiad]W II turze wyborów na burmistrz Cedyni zmierzą się Gabriela Kotowicz i obecny burmistrz Adam Zarzycki. 

Na nasze pytania odpowiedział burmistrz Adam Zarzycki.

Jesteśmy już po pierwszej turze wyborów, co Pan chciałby przekazać swoim Wyborcom?

To bardzo trudne, ponieważ chciałbym powiedzieć tak wiele, a ramy tego wywiadu na pewno nam na to nie pozwalają. Dlatego tez z przyjemnością. odsyłam Państwa do wydanej przez mój komitet broszury po tytułem „Same konkrety bez pustych obietnic”. W związku z tym proszę Pana redaktora o zamieszczenie jej treści na Pana portalu „www.chojna24.pl” zachęcając do jej lektury.

Reklama: [Pobierz Biuletyn]

To już kolejna kadencja pracy Pana na stanowisku burmistrza Gminy Cedynia, czy ma Pan jeszcze siły i energię do dalszej pracy? 

Korzystając z okazji pragnę jeszcze raz w tym miejscu bardzo serdecznie podziękować Wszystkim Mieszkańcom, którzy w dniu wyborów poszli do urn. Za to Ich Szanuję. Szczególnie – dziękuję tym, którzy okazali zaufanie mojej osobie.
Natomiast Ci, którzy tego nie zrobili udzielili mi ważnej lekcji – przyjmuję ją z pokorą. Nowe wyzwania – są dla mnie źródłem nowej siły i nowej energii. Rzeczywistość stawia nowe wyzwania – a ja chętnie je podejmuję. Stale zdobywam niezbędne doświadczenia potrzebne do dalszej pracy – uważnie obserwuję dokonania innych, przekładam to wszystko na nasze cedyńskie potrzeby. Uczynię wszystko, aby Wyborcy nie czuli się zawiedzeni.

Do tej pory wybory zwyciężał Pan pewnie, w niedzielę II tura, myśli Pan, że to jakiś sygnał, ostrzeżenie od mieszkańców?  

Druga tura to nie tylko cedyńska rzeczywistość. Ponownie do urn pójdą też Wyborcy m.in., Szczecina, Koszalina, St. Szczecińskiego, Kołobrzegu, Wałcza, Białogardu, Goleniowa, Gryfic, Barlinka, Złocieńca, Pyrzyc, Trzebiatowa, Kamienia Pom., Gryfina , Chojny i wielu innych gminach w Polsce. To znak tych czasów. W naszej Gminie wielu Wyborców nie wzięło udziału w głosowaniu. Boleję nad tym bardzo, że nie skorzystali ze swojego prawa wyboru – może wtedy skończyłoby  się na jednej turze. Wyniki I tury to bez wątpienia sygnał do jeszcze rzetelniejszej pracy – tego jednak ani ja, ani moi Współpracownicy się nie boimy. Praca na stanowisku Burmistrza – to nieprzerwana służba dla dobra i bezpieczeństwa Mieszkańców. Ja nie zamykam się w Urzędzie przed nikim. Jestem otwarty i gotowy do współpracy z każdym. W przyszłości jeszcze uważniej będę się wsłuchiwał w Ich opinie. Spotkam się z każdym Mieszkańcem, aby jeszcze bardziej zrozumieć Jego problemy.

Cedynia z jednej strony jest chwalona za minimalne zadłużenie, zaś z drugiej strony pojawiają się sygnały o niewykorzystaniu szans, jak jest według Pana? 

To nie tak. Zadbaliśmy o to, aby rozłożyć swoje możliwości finansowe nie tylko na okres przedwyborczy, bo w ten sposób „kupiłbym” sobie głosy wyborców. Jednak dla gminy najważniejszą rzeczą jest, aby mogła Ona korzystać ze środków unijnych do końca 2020 roku. Gmina jest do tego okresu programowania solidnie przygotowana. Dlatego jesteśmy wraz z moimi Współpracownikami bardzo wyczuleni na hasło: „szansa”. My ich stale szukamy. Zadłużenie gminy na projekty bez udziału unijnego spowodowałoby taką sytuacje, że gmina zamiast zabezpieczenia odpowiedniego udziału własnego w projektach w najbliższych latach spłacałaby kredyty z odsetkami. A tak jest przygotowana do udziału w nowej perspektywie finansowej i wykorzystania przez najbliższe 5 lat wszystkich możliwości jakie daje Unia Europejska. Tak wiec środki na udział własny nie zostały „przejedzone”. Doskonała kondycja Gminy we wszelkich rankingach oraz bardzo ważne zrealizowane inwestycje oraz te będące w toku – to oczywisty efekt umiejętnego wykorzystywania właśnie tych „szans” dla dobra Mieszkańców.

A co z handlem w Osinowie Dolnym? Wiele osób twierdzi, że najlepsze lata już minęły. Jaką przyszłość ma przygraniczny handel i gminne targowisko? 

Świat się zmienia – Osinów Dolny nie jest wyjątkiem. Boom początku lat '90-tych łatwo nie powróci. Handel w Osinowie Dolnym ma jednak stale wysoki potencjał. Prowadzące tam działalność osoby nie boją się ciężkiej pracy i wiedzą, jak pracować mądrze. Bardzo to szanujemy i my jedynie musimy Im stworzyć warunki do tego, aby Ich trud opłacił się Im i Ich Rodzinom.  Musimy więc przyczyniać się do zmiany wizerunku naszych targowisk. Temu służyła zmiana dzierżawcy Targowiska Gminnego (dawny „Canpol” tego nie uczynił). Natomiast nowa inwestycja – Tymczasowego Centrum Handlowego TCT- obok nie zmieniającego się od lat targowiska ten wizerunek zmieni. To się opłaci naszym Handlowcom. Zmiany na pewno zatrzymają Klientów i przyciągną nowych. Takie inwestycje jak m.in. wybudowanie Biedronki, Travel Free oraz McDonaldʼs i inne zapewnią, iż przybędzie wielu nowych klientów.

Wróćmy do wyborów. Pracował Pan kiedyś z Panią Kotowicz, co może Pan o tej pracy powiedzieć? 

W chwili obecnej niewiele. Myślę, że to co miała do zaoferowania to już zrobiła pracując w gminie jako sekretarz. Przez ostatnie 4 lata pracowała na stanowisku Przewodniczącej Rady Powiatu . Przykro mi, że nie została wybrana ponownie do Rady Powiatu - być może jest to jakiś sygnał od Wyborców lub ocena Jej sposobu działania jako Przewodniczącej Rady Powiatu. Zajmując to stanowisko mogła zrobić wiele.

Jak Pan oceniłby swoją kontrkandydatkę? 

Z pewnością nie po programie, bo jest bardzo ogólnikowy. Jednak w dużej mierze zawiera on w sobie sprawy, które są w naszej gminie już od dawna realizowane. Dlatego proszę zauważyć, że o tym co chcemy i potrafimy zrobić dla Gminy i jej Mieszkańców nie świadczą piękne programy i piękne deklaracje, lecz wyłącznie to, co do tej pory dla Gminy i jej Mieszkańców już zrobiliśmy. Rzecz znamienna - w programie i materiałach mojej Kontrkandydatki nie ma żadnego powołania się na jej dotychczasowe, konkretne osiągnięcia lub dokonania na rzecz naszej Gminy. To chyba najistotniejszy fakt, o którym warto pamiętać w dniu głosowania.

Znamy już skład rady gminy, czy w przypadku Pana wygranej widzi Pan możliwość konkretnej współpracy? 

Przede wszystkim gratuluję wszystkim nowo wybranym radnym. Ja nigdy nie dzieliłem Radnych na dobrych i złych. Zawsze zachęcałem wszystkich do współpracy potrafię gromadzić Ludzi wokół starań o dobro Mieszkańców i interesy gospodarcze naszej Gminy. Jeśli ktoś będzie się o to troszczył i to będą dla niego wyznaczniki podejmowanych przez głosowanie decyzji – to z takim Człowiekiem zawsze będzie mi po drodze. Z taką Osobą znajdę porozumienie i wspólny język. Burmistrz, Pracownicy UM i Radni – to jest jedna, ofiarnie pracująca „rodzina”, nie zatruwająca sobie wzajemnie życia bezużytecznymi działaniami, pismami, wnioskami itp. Mamy się wspierać i wspólnie rozwiązywać problemy, a nie je wzajemnie dla siebie tworzyć.

Jak Pan w kilku zdaniach podsumowałby dotychczasową swoją pracę w Gminie Cedynia?

Spróbujmy: w pierwszej kadencji to była niełatwa nauka dzień po dniu. Następna kadencja – to dalsze zbieranie doświadczeń. Minione lata to niełatwa choć dająca mi wiele satysfakcji służba Mieszkańcom. Polegająca na tworzeniu warunków do dalszego rozwoju naszej Gminy i ciągłych zmian jej wizerunku. Troska o miejsca pracy, najmłodsze pokolenie, młodzież to chęć zabezpieczenia wszystkich niezbędnych potrzeb naszych mieszkańców. Integrowanie Mieszkańców wokół ważnych dla nich spraw. Przyjazne relacje i żywa współpraca z sąsiednimi Gminami. Kto nie był tutaj przez kilka lat - jest naprawdę pod dużym wrażeniem zachodzących w Gminie zmian. Każdy kto rzetelnie ocenia naszą pracę – dostrzeże to bez trudu.

Jak będzie wyglądała przyszłość jeżeli Pan będzie dalej burmistrzem? 

Dla Mieszkańców będzie to czas dalszego rozwoju naszej Gminy. Dla mnie i mojego Zespołu Współpracowników – czas kontynuacji rozpoczętych zadań oraz podejmowania nowych odważnych wyzwań, ale nie eksperymentów. Będzie to czas wykorzystania od lat zdobytych doświadczeń w pozyskiwaniu środków unijnych; w integrowaniu naszej niewielkiej społeczności; w pozyskiwaniu inwestorów, którzy potrafią aktywizować mieszkańców, którzy stworzą tutaj miejsca pracy a swoje pieniążki zostawią tu w postaci nowych inwestycji – zamiast je wywozić nie wiadomo dokąd.  
Redakcja

146 Komentarze

 1. panu już damy odpocząć nie sprawdził się pan na tym stanowisku .
  głosujmy na panią KOTOWICZ ona wie jak zmienić naszą gminę na lepszą i bardziej przyjazną .

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. lepszą? dla kogo?
   przyjazną ?komu?
   Naród mądry. Wie jak wybierać.

   Andrju

   Usuń
  2. BARDZO WAŻNA WIADOMOŚĆ !!!!!
   26.11.2014

   RUSZY BLOKOWANA PRZEZ PINB w Gryfinie oraz przez SPÓŁKI HAK, POLTANK i EUROHYP

   INWESTYCJA DAJĄCA MIEJSCA PRACY I ŚRODKI BUDŻETOWI GMINY

   Jak wiemy z wielkim trudem postępowała do przodu potrzebna Mieszkańcom i Budżetowi Gminy Inwestycja Tymczasowego Centrum Handlowego w Osinowie Dolnym. Działo się to przy stałych wywoływanych telefonami od pracowników spółki Hak – kontrolach Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego z Gryfina. Także przy składanych przez spółki HAK, POLTANK i EUROHYP pozwach a to przeciwko Gminie, a to przeciwko wykonawcy inwestycji Tymczasowego Centrum Handlowego w Osinowie Dolnym. Zarządy tych 3 spółek tworzą Heinz Muller i jego syn Nicolas Gesh, zaś Zarządom tym doradza - Rafał Tomasz Siwiela. W końcu – po tym, jak Gmina Cedynia wygrała proces przeciwko spółkom HAK i POLTANK o zakazanie naruszania własności Gminy co do działki, na której budowane jest ww Centrum – Sąd Okręgowy VIII Wydział Gospodarczy uznał w innym procesie, za bezzasadne (i bezprawne) wstrzymanie przez Sąd niższego rzędu robót budowlanych przy budowie Centrum.

   Teraz już nie ma jakichkolwiek przeszkód do kontynuowania blokowanych i utrudnianych przez PINB w Gryfinie i spółki HAK, POLTANK i EUROHYP robót budowlanych.

   Uchylenie zakazu wykonywania tych prac przez obecnego Inwestora jest – z chwilą wydania przez Sąd Okręgowy postanowienia, tj. z dniem 24.11.2014r., w sprawie VIII Gz 167/14 – OSTATECZNE. Co to oznacza dla Mieszkańców naszej Gminy?

   Usuń
  3. Stworzenie godziwych warunków dla prowadzenia działalności gospodarczej dla osób trudniących się handlem – w końcu miejsce ich pracy będzie przyciągać ciekawych nowego miejsca Klientów, zamiast odstraszać średniowiecznym zupełnym brakiem stylu.   Stworzenie Klientom nieuwłaczających Im warunków kupowania i oglądania towarów.   Stworzenie miejsc pracy dla osób zainteresowanych – w tym także dla usług.   Już prezentowaliśmy makietę tego ładnego i nowego miejsca - zatwierdzoną do realizacji.   Wygląda wprost imponująco – trudno się dziwić: Inwestor wykona Centrum ponosząc koszt 8 500 000,-zł (tak: osiem milionów pięćset tysięcy złotych). Trudno nie zapytać, jak to się ma do „nakładów” jakie spółki HAK, POLTANK i EUROHYP poczyniły w Polsce – czy ktoś wie, co to są za nakłady, czy potrafi wskazać miejsce ich położenia, czy ktoś zna ich wartość ??? Bo Redakcja niestety nie !!! Szkoda – bo zainwestowanie przez te 3 spółki w ich tereny służyłoby Ludziom po obu stronach granicy. Napędzałoby koniunkturę – byłoby w interesie Kupców , ale i tych 3 spółek. Byłoby dowodem szacunku Zarządów tych trzech Spółek tak do Osób, którym udostępniają swoje miejsca handlowe, jak i do Klientów tych ciężko pracujących w niezmienianych od lat fatalnych warunkach – Kupców. Nade wszystko jednak – wiązałoby Klientów z tym miejscem, zamiast ich odstraszać.   Na odblokowanej budowie nowoczesnego Centrum skorzystają zatem nasi Mieszkańcy, zaś budżet Gminy pozyska stałe, nowe, znaczne środki na realizację zaplanowanych przez Władze Gminy zadań.   W postanowieniu Sądu Okręgowego VIII Wydział Gospodarczy w Szczecinie z dnia 24.11.2014r., w sprawie VIII Gz 167/14, czytamy, że Sąd Ten:

   „zmienił zaskarżone postanowienie[udzielające zabezpieczenia stronie powodowej w osobach spółek HAK i EUROHYP FINANZ AG SA] i oddalił wniosek[tych spółek] w całości”;podkreślając, że: „to wnioskodawcy [tj HAK i EUROHYP]swoim bezprawnym działaniem naruszają bowiem własność Gminy”.

   Usuń
  4. To czyste brednie, wierzę tylko Zarzyckiemu - on jest konkretny i rzetelny. Dajmy mu szansę zakończyć to, co rozpoczął. Wierzę, że jego ostatnia kadencja będzie najlepsza.

   Usuń
  5. Gmina Cedynia pozyskała kolejne środki z UE w ramach działania „Podstawowe usługi dla gospodarki i ludności wiejskiej” na realizację zadania pn. ”Zakup i montaż lamp solarnych na terenie gminy Cedynia”. Umowa o dofinansowanie została podpisana wczoraj, tj. 26.11.2014 r. w Szczecinie. Całkowita wartość zadania została oszacowana na kwotę 186 960,00 zł. Kwota dofinansowania to 114 000,00 zł. Umowę pomiędzy Gminą Cedynia i Samorządem Województwa Zachodniopomorskiego podpisali Burmistrz Cedyni Adam Zarzycki oraz Wicemarszałek Województwa Zachodniopomorskiego Andrzej Jakubowski.
   TO JEST WŁAŚNIE EFEKTYWNA PRACA.
   MOZOLNA NA MIARĘ MOŻLIWOŚCI.

   UMIEJĘTNOŚĆ POZYSKIWANIA ŚRODKÓW UNIJNYCH STAWIA CEDYNIĘ
   W CZŁÓWCE GMIN W POLSCE.
   A TEGO TRZEBA SIĘ UCZYĆ LATAMI.
   NIE KAŻDEMU TO SIĘ UDAJE.
   ŻADNA SZTUKA ZADŁUŻYĆ GMINĘ DLA REALIZACJI POPULSTYCZNYCH CELÓW.
   DOBRY GOSPODARZ POWINIEN UNIKAĆ KREDYTÓW, PONIEWAŻ MAJĄ ONE -PRZY WIELU ZALETACH-1 WADĘ. TRZEBA JE SPŁACAĆ I TO Z DUŻYMI ODSETKAMI.

   ZARZYCKI SPRAWDZIŁ SIĘ JAKO SPRAWNY I DOBRY GOSPODARZ.

   MA NASZE GŁOSY.

   Usuń
  6. KTO NAPRAWDĘ BĘDZIE RZĄDZIŁ CEDYNIĄ? MARIONETKA-KOTOWICZ? - NIE
   To Niemcy: Müller, Gesch oraz jej Mąż Zaufania - Tomas Siwiela

   Szanowna Pani Gabrielo -
   Pan Adam Zarzycki od 16 lat pełni obowiązki Burmistrza – Pani zaś tyle samo czasu była Radną Powiatową. Dodatkowo ostatnie 4 lata przewodniczyła Pani Radzie Powiatu, do której nie wybrano Pani na nową kadencję.

   Szkoda, że nie doszło do Waszej bezpośredniej wymiany poglądów w formie debaty. Moglibyście wtedy opowiedzieć Wyborcom naszej Gminy o tym, co zrobiliście trwałego. Jakie są Pani konkretne dokonania dla Mieszkańców Cedyni? Gdzie w Pani materiałach wyborczych wskazano na te dokonania? Gdzie ich szukać – bo jakoś trudno trafić na ich ślad...

   Czy pamięta Pani jak oboje oburzaliście się, gdy w 2002r., lokalne koło SLD wraz z Panem Januszem Siedmiogrodzkim szkalowało Zarzyckiego zmyślonymi pomówieniami? Zostało ono za to rozwiązane przez warszawską Centralę, zaś Sąd dokonał „ukarania” członków koła w trybie wyborczym. Czy dobrze czuje się Pani mając dzisiaj Pana Janusza Siedmiogrodzkiego za pełnomocnika Pani Komitetu wyborczego ?

   Ciekawi nas również, jak to jest mieć za Męża Zaufania Pana Rafała Tomasza (Tomasa) Siwielę - autora zmyślonej afery łapówkowej? To miała być bomba – a wyszło co? Prokuratura Apelacyjna i CBA nie miały wątpliwości, że to był zwykły kant! Jak się Pani czuje w takim doborowym towarzystwie?

   Czy nie przeszkadza Pani, że Pan Siwiela – będący Pani Mężem Zaufania – jest zarazem doradcą finansowym Zarządów osinowskich spółek HAK, POLTANK i EUROHYP FINANZ AG SA? Czy Pani – Kandydatce na Burmistrza – podoba się, że Zarządy tych spółek tworzą Panowie Nicolas Gesh i jego ojciec Heinz Müller, dla których Pani Mąż Zaufania, tj. Pan Siwiela, pracuje? W dodatku H. Müller był w Polsce ukarany za składanie fałszywych zeznań – czy to także Pani nie przeszkadza?

   To chyba nie o tym Pani mówi w swojej ulotce, jako o wartościach życiowych ukształtowanych przez Pani rodzinny dom?

   O Was Dwojgu, jako o Kandydatach, naprawdę nie świadczą piękne programy, bo nade wszystko muszą one być realne!!! Świadczą o Was tylko dotychczasowe dokonania i to, kogo każde z Was ma u Waszego boku idąc do wyborów. Nic więcej!
   Tylko to pokazuje Wyborcom rzecz bardzo ważną – mianowicie: KTO N A P R A W D Ę BĘDZIE RZĄDZIŁ TĄ GMINĄ PO II TURZE WYBORÓW !

   Pani Gmina ma minimalne zadłużenie, jest na 4 miejscu w całym Województwie i na 23 w Polsce. Czy to nic nie znaczy? Czy to się zrobiło samo? W jaki sposób Pani wykazała w swojej 16-letniej karierze w samorządzie umiejętności menedżerskie i jakiś nadzwyczajny styl „zarządzania” - w jakiej dziedzinie?

   Mamy w naszej Gminie dwa Ośrodki Zdrowia – w Cedyni i Rudnicy – ale chyba to wg Pani jest za mało! Czy w każdej miejscowość ma być Ośrodek Zdrowia – a skąd chce Pani wziąć na to pieniądze?
   Dlaczego Pani program zawiera w planie przedsięwzięcia, jakie od lat Gmina Cedynia sukcesywnie realizuje? Czy warto nazywać Pani własnym programem coś, czym się już dawno zajmują władze i Radni Gminy Cedynia?
   I jeszcze jedno – od podatków może Pani oczywiście zwolnić wszystko (domy, nieruchomości, mieszkania, grunty rolne) – tylko skąd wtedy weźmie Pani pieniądze na obiecane „dofinansowanie leków i dojazdów”? Może sięgnie Pani do kieszeni Kupców i to Im podwyższy Pani opłaty?

   Czy jako mieszkanka Gminy Cedynia i była Przewodnicząca Rady Powiatu i była Radna Powiatowa z 16-letnim stażem – akceptuje Pani sprzedawanie spółkom niemieckim (HAK, POLTANK, EUROHYP) lub oddawanie im w wieczyste użytkowanie bardzo atrakcyjnych działek Skarbu Państwa przy naszej granicy (umowy w imieniu Skarbu Państwa podpisywał Pan Starosta Gryfiński)?

   Czy podoba się Pani, że na jednej z takich pięknych działek urządzony został SEXSHOP i ogromny napis czerwonej treści wita wjeżdżających do Polski? Czy Pani się podoba taki sposób kompromitowania i ośmieszania naszej Ojczyzny i naszych Rodaków? Czy my nie mamy niczego innego do zaoferowania?

   To są pytania, na które Wyborcy powinni mieć w dniu głosowania od Pani bardzo jasną odpowiedź – a stale nie mają.

   PEDAGOG

   Usuń
 2. Jeżeli Adam chcesz to ci wyliczę te "konkrety" i obietnice z 16 lat twoich rządów i skończ z tymi bredniami, twoim jedynym celem i konkretem jest utrzymanie się na stołku

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ty już się Andrzej eksploatuj na swoim cbc .

   Tu jest poważny i normalny portal.
   Tu tylko piśmienni powinni pisać

   Usuń
  2. Za 12 tysięcy zł też zależało by mi na stołku :-) oby nie doszło do dziadostwa.

   Usuń
  3. Tak uwierzyłeś w swoje brednie , andrzejuka ,że medycyna jest bezsilna.

   Ale nie trać nadziei

   Usuń
 3. No panie Zarzycki pan mnie nie przekonał za dużo ogolników za mało konkretów. Miał pan 16 lat na wykazanie się. Teraz panu życzymy zdrowia na emeryturze i przegranej w drugiej turze. Ja zaglosuję na panią Kotowicz.

  OdpowiedzUsuń
 4. Proszę mi powiedzieć czy w muzeum cedyńskim jest sztab wyborczy pana Zarzyckiego? Ciągle jest zamknięte a wchodzą tam po pukaniu tylko wybrańcy.

  OdpowiedzUsuń
 5. Czy to prawda, że do list wyborczych w Cedyni decyzjami jeszcze obecnego burmistrza dopisano około 100 osób?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Może dopisać sobie nawet 1000 i może się cały oplakatować nic mu nie pomoże .On już jest przegrany.

   Usuń
  2. ZACZYNASZ PRZEKRACZAĆ SWÓJ ZWYKŁY POZIOM GŁUPOTY.

   NIE ROZPĘDZAJ SIĘ BO NIE MASZ ABS-ÓW

   wujek dobra rada

   Usuń
 6. Zarzycki przez dwie kadencje /8 lat / zbierał doświadczenie jak tu się nie narobić a dobrze zarobić

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. OT POWIEDZIAŁ CO WIEDZIAŁ.

   Tobie to nawet cudza praca przeszkadza.

   I lewych faktur nie wystawia......niedługo do tego powrócę. Przedawnia się po 10 latach. andrzejku

   Usuń
 7. Pani Kotowicz glosujemy na panią!!!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No przecież jest demokracja. Nie zapomnij się podpisać na karcie wyborczej ....bo może nie uwierzyć.   misiu

   Usuń
 8. Moim zdaniem w Cedyni za rządów obecnego burmistrza najbardziej rozwinął się on sam. Moim burmistrzem jest pani Kotowicz!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Andrzej przestań bąki puszczać ....to nie cbc :-)

   Usuń
 9. Adam Zarzycki to ten który się łobuzom nie poddał, to ten który zmienił na lepsze finanse gminy, to ten który XVIII wieczny sposób handlu w Osinowie wprowadził w XXI wiek.....itp. Walczył o pieniądze dla gminy, naruszył tzw. "układ" biznesowy i wprowadził konkurencję, walczył z pomówieniami , działał w zgodzie z prawem , itp. Potwierdziły to liczne kontrole o które "zadbali" konkurenci polityczno-biznesowi. Dzisiaj Prokuratura prowadzi dochodzenia przeciwko pomawiającm, którym marzy się powrót do władzy sprzed 16 lat.
  Ciągłe niewybredne ataki na Zarzyckiego zabrały mu wprawdzie dużo czasu, ale utwierdziły go ,że droga którą wybrał jest słuszna.
  Nieudacznikom pozostaje tylko anonimowe opluwanie dorobku Gminy Cedynia na portalu internetowym. Nie mają argumentów , więc okłamują i manipulują potencjalnymi czytelnikami.
  Coraz trudniej im przychodzi te oszukiwanie ludzi. Mieszkańcy potrafią myśleć . Konfrontują kłamstwa z rzeczywistością i potrafią oddzielić ziarno od plew.
  Mam nadzieję,że praworządność i uczciwość Adama Zarzyckiego zaowocuje jego ponownym wyborem.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dobrze że piszesz w czasie przeszłym!!!

   Usuń
  2. Boże Ty to słyszysz i nie grzmisz. Co za stek bredni. Owoców to nie będzie ,to "drzewo" już dawno przestało owocować a jak już jakiś owoc przez przypadek urodzi to robaczywy.

   Usuń
  3. To nie owoc to gotowa jogobela.

   Usuń
  4. Jawwolę jednak serek danio bez owoców! Lol

   Usuń
 10. Ja i tak zagłosuje na Adama :-P

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Żyjemy w czasach wolnej demokracji i masz prawo głosować na Adama tak samo jak ja na kotowicz!

   Usuń
  2. Zauważyłeś jednk?? tę demokrację....jestem pod wrażeniem.
   Rozwijasz się

   Wyborcy wiedzą na kogo oddadzą swój głos

   Usuń
 11. Widzę ,że Andrzej K. i tu się napracował. Jego komentarze jak zwykle bez polotu ale za to pełne jadu.
  Na cbc robi co chce . Tu już gorzej?????To jest właśnie typowy przykład "myćkocizmu". Wiecznie niezadowolonego ze wszystkich i ze wszystkiego a w szczególności z Zarzyckiego???

  OdpowiedzUsuń
 12. Jedni siedzą w domu i piszą inni biegają po alejce i za pulsem.

  OdpowiedzUsuń
 13. Cedynia z takim wielkim budżetem powinna być perełką powiatu, a jest wiochą z agencjami towarzyskimi

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. AGENCJE TEŻ WIDAĆ POTRZEBNE SKORO SĄ......

   masz blisko i nie musisz biegać na lotnisko.

   A CEDYNIA JUŻ SIĘ BARDZO ZMIENIŁA NA LEPSZE
   PRZEZ OSTANIE 12 LAT.

   I TEGO NIE ZMIENI NAWET TWOJA NIEODPOWIEDZIALNA OPINIA!!!!!

   Usuń
 14. Czy te oczy mogą kłamać? Podobne ma tylko Antoś Macierewicz.

  OdpowiedzUsuń
 15. Ani pracownicy cedynskiego domu zwanego kultury, ani straszny mecenas nie przekonują mnie swoimi pochwałami na rzecz swojego pracodawcy. Uwaźam też, że dużo mówi i piszę o monopolu w Osinowie Dolnym, a sam tworzy monopol dla firmy z ZG, czy tak nie jest?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Można oddać w dzierżawę, a nie sprzedać dla Niemca. Tu jest różnica.

   Usuń
  2. ZGADZA SIĘ SPRZEDAJE SIĘ TYLKO 1(JEDEN) RAZ

   Usuń
 16. Te Wasze wyrazy "poparcia" dla tej Pani są równie miałkie, jak jej "programik"

  OdpowiedzUsuń
 17. Zarzyckiego w Cedyni nie chcemy, Kotowicz na burmistrza wesprzemy

  OdpowiedzUsuń
 18. W Cedyni konieczne są zmiany i my panią Kotowicz wybieramy

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Kto my? Andrzej K.? Idź na swoje podwórko chłopczyku!!!

   Usuń
  2. Kup sobie klocki....ale nie lego bo dla ciebie za skomplikowane.... DREWNIANE......klocki uwalniają umysł ze wszystkich głupot I PRZYWRACAJĄ STAN RÓWNOWAGI.

   PO 20 LAT OSTREGO TRENINGU MASZ DUŻĄ SZANSĘ NA WYJŚCIE Z CHOROBY.

   Usuń
 19. Miałkie są podstepne, nieczyste zagrywki obecnej ekipy i jego zwolenników

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jedni głupotę mają nabytą a inni biorą lekcje.....ciekawe do których ty się zaliczasz Andrzeju k. zwany potocznie .........(autocenzura)

   Usuń
  2. Coraz gorzej z tobą Andrzeju. Napisz coś po ludzku. Wrzutki robisz jak na cbc. Coś ci się portale pomyliły. Halo tu ziemia.

   Usuń
 20. Nie pomogą banery i do list dopisywania nadszedł czas Zarzyckiego pożegnania

  OdpowiedzUsuń
 21. Teraz wiem gdzie jest prawda cała prawda Panie Burmistrzu głosuję na Pana tak jak i moja rodzina dość tych obelg!

  OdpowiedzUsuń
 22. Jakiezasługi P.Kotowicz ma jeżeli chodzi o Gm. Cedynia obiecywac można wiele język nie ma kości gdzie ona była przez tyle lat dzisiaj przypomniała sobie o nas jak ZARZYCKI posprzątał cały bałagan to dzisiaj znalazła się PANI do rządzenia PANIE ZARZYCKI JEST PAN DOBRYM WŁODARZEM czymam za PANA kciuki .

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mądrze napisane.

   Dobry gospodarz. WIELKI SZACUN PANIE ADAMIE

   Usuń
  2. "Czymam" kciuki ha ha otwórz oczy i spójrz . .. Sprawdźmy jakim gospodarzem będzie pani Kotowicz. A nóż zdecydowanie lepszym ;-)

   Usuń
  3. Czymaj dalej , bo jak rozluźnisz to możesz popuścić i co wtedy , smród.

   Usuń
 23. A co wy pijecie do Kotowicz? A czy ktoś jej dał szanse by mogła się wykazać? Najpierw niech się wykaże a jeżeli nie podoła wtedy krytykujcie! Pan A Z tylko obiecuje! W ostatnich wyborach obiecał w siekierkach chodnik! Który jest położony kawałkami, od strony Kościoła, a gdzie obiecana kanalizacja ściekowa! miała być zrobiona podczas 1 kadencji Pana Adama! A co z mostem w siekierkach gdzie miała drezyna jeździć! To niby Sowa zamieszkała na moście! Co z cmentarzem poległych gdzie gmina cedynia oddala mieszkowicom! Przypomnijcie sobie jak wyglądał za czasów Cedyni a jak wygląda za panowania mieszkowic! Tak że proszę was każdy może pisać ale dla mnie pan A Z nie dotrzymuje obietnic a wszystkie wioski wyglądają jak dziury zabite deskami bo panuje bieda i nędza a ludzi nie stać na nic! Pozdrawiam serdecznie!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Już się wykazała w powiecie.

   A ty szanowny (nie myl z szanowanym) Andrzeju z Adama robisz na cbc łobuza,
   z mieszkańców Cedyni pijaków co głosują za flaszkę i jednocześnie domagasz się głosowania na gabrysię, która co umie pokazała w powiecie.

   Włącz myślenie (trudne słowo)...właściwie .czego ja od ciebie wymagam. Niemożliwego?

   Chyba przesadziłem.

   Czytaj zatem i się ucz bo nauka to potęgi klucz.

   Usuń
  2. Jesteś osobą bardzo ograniczoną! Ograniczasz wszystkie komentarze do jednej osoby! Do Andrzeja K. Może masz ochotę to mogę Ci spojrzeć prosto w oczy a wtedy ze zdziwienia nie wyjdziesz. Co nie którzy maja większy światopogląd niż ty i nie jest ograniczony tylko do tego okręgu co ty! Co do nauki myślę że w połowie nie posiadasz takiego wykształcenia które ja posiadam! Co do myślenia zanim kogoś oczerniasz ze ktoś jest kimś kim nie jest to ty 10 razy pomyśli zanim cokolwiek powiesz!

   Usuń
  3. Ograniczam się, A I OWSZEM, tylko do wypowiedzi niektórych.

   WYKSZTAŁCENIE TO NIE WSZYSTKO !!!!!! OD DYPLOMÓW ROZUMU NIE PRZYBYWA. KAŻDA POLONISTKA TO WIE.


   :-)

   Usuń
  4. JNu ż się wykazywała przy Adamie jako sekretarz....

   Usuń
  5. Nooo a Adam wykazał się przy niej jako burmistrz! Ha ha ja bym chciała tylko znać jeden przykład gdzie Adam zrobił coś takiego gdzie zwykłych ludzi standard życia się polepszyl! Jeden przykład nie gmina nie inwestorzy nie osinow! Tylko coś dla ludzi szarego cedyniaka który spaceruje pod kasztanami!

   Usuń
  6. TO NIE JEST CZAS NA EKSPERYMENTOWANIE Z KOTOWICZ.
   W POWIECIE BĘDĄC MOGŁA WIELE DOBREGO DLA GMINY ZDZIAŁAĆ .

   NIE CHCIAŁA.
   A MOŻE NIEMIEC NIE POZWOLIŁ???
   TERAZ PANI KOTOWICZ NAGLE ZALEŻY? I PROGRAM MA ?
   SZKODA DLA NIEJ CZASU.
   PANIE ADAMIE MA PAN MOJE POPARCIE.

   Usuń
 24. Nie podoba mi się to jak są oczerniani ludzie z naszej GMINY. Po wpisach na CBC zrozumiałam że wszyscy nadużywamy alkochol jak tak można takie obelgi pisać,NIECH KTOŚ NAPISZE ŻE INACZEJ TO ODEBRAŁ .

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Powiem krótko .
   Ludzi wartościowych w Cedyni nie brakuje.
   cbc Andrzeja k. zrobiła z nich pijaków.
   Z porządnych i uczciwych prawie okrzyknęła przestępcami.
   Drą mordy (sorry powinienem napisać twarze) głośno bo ich jest mało. Wiedzą wszystko "najlepiej", chcą pouczać innych.

   mają trochę kasy ale brakuje im klasy

   Takie malutkie m..dy. Nie wytępisz.

   To taka łyżka dziegciu w beczce miodu.
   Marzy mi się 90% frekwencji....cała Polska by się dowiedziała o Cedyni

   Usuń
  2. Ośle bo jak uparty osioł powtarzasz się. Myślisz ,że nikt inny nie pisze tylko Andrzej ? .Wszyscy są dumni z osiągnięć burmistrza tylko Andrzej nie?. Jak bardzo cenią pracę obecnego burmistrza pokazali w wyborach. Wynik jak ,żaba trudny do przełknięcia?. Nikt nikogo nie posądza o rzeczy których nie zrobił, wam nawet z faktami trudno jest się pogodzić. Zajrzyj głęboko w swoje sumienie ,uderz się w piersi i powiedz ,że nikt nie roznosił i nie rozdawał flaszek za głosy. ...... No właśnie to kto pomaga w rozpijaniu , może też Andrzej?. Zgadzam się ,że w Cedyni nie brakuje wartościowych ludzi , Ci wartościowi pokazali wam żółtą kartkę ,a 30 listopada dostaniecie czerwoną .

   Usuń
  3. Będę pisał wolno bo nie wiem jak szybko potrafisz czytać.

   Nawet osioł wie w Cedyni jakie są przyczyny atakowania Zarzyckiego za wszystko co zrobił i czego nie zrobił.

   CHCIELIŚCIE GO UTOPIĆ KŁAMLIWYMI POSĄDZENIAMI BO ROZWALIŁ PEWIEN "UKŁAD" GOSPODARCZY....SZCZEGÓŁY JUŻ POMINĘ BO WIELE O TYM PISANO.


   TERAZ UKŁAD CHCE POWRÓCIĆ..... ZA WSZELKĄ CENĘ

   ALE CEDYNIA JEST JEDNA I JEJ MIESZKAŃCY ZWYKLI LUDZIE SĄ NAJWAŻNIEJSI.

   TY JUŻ POOBRAŻAŁEŚ PRAWIE WSZYSTKICH W CEDYNI

   MNIE NIE JESTEŚ W STANIE OBRAZIĆ ....CHOROBA JEST CHORBĄ . JA TO ROZUMIEM ALE NIE ROZGRZESZAM. MOŻE PISANIE GŁUPOT OKAŻE SIĘ DLA CIEBIE SKUTECZNĄ TERAPIĄ.....
   MUSISZ Z TYM ŻYĆ.
   dr Haus

   Usuń
  4. Boicie się ,że to wasze układy zostaną rozp........e po 30 listopada ,dlatego wmawiacie nam i sobie niestworzone historie. Duperele o układach ,uczciwości ,topieniu i innych bez pokrycia dyrdymałach. Nikt z was rozgrzeszony nie będzie.

   26 listopada 2014 10:27

   Usuń
 25. Nie pomogą banery i do list dopisywania nadszedł czas Zarzyckiego pożegnania

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Andrzej idź spać

   bo znowu z niewyspania głupoty będziesz pisał na cbc
   Na kolację było byle co i byle co się pisze?

   Usuń
 26. A wiecie co! A bijcie Się! Wyzywajcie! Mówcie co chcecie! I kto kolwiek to nie będzie to wam powiem jedno! I tak wszyscy wyladujemy na górce w Cedyni i w dxxxe lopatą dostaniemy!

  OdpowiedzUsuń
 27. Nie od razu Kraków zbudowano na wszystko potrzeba jest czasu i tak dużo zrobił Zarzycki ,ten człowiek zaczął od A dajcie mu skończyć alfabet ,zastanawiam się dlaczego P.Gabrysia z większej pensji na mniejsząchce przejść czyżby tak bardzo chciała się poświęcić dla naszej gminy?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A ile przy tym mu kłód pod nogi rzucali....
   Szczególnie niektórzy w powiecie . I co gabrysia zrobiła dobrego dla Cedyni?
   NIC czym mogłaby dzisiaj zabłysnąć.
   Staram się być obiektywnym. I te 16 lat Zarzyckiego oceniam pozytywnie.

   Faktem jest ,że nie wszystko da się zrobić przy tych dochodach gminy.
   Najpierw dla ludzi ....a pomniki mogą poczekać w kolejce.

   Usuń
  2. Twoje starania są na nic! Nie sądzę jednak ze jesteś osobą obiektywn! w załączniku znaczenie osoby obiektywnej ;Słownik języka polskiego
   obiektywizm
   1. «przedstawianie i ocenianie czegoś w sposób zgodny ze stanem faktycznym, niezależnie od własnych opinii, uczuć i interesów»
   2. «w ontologii: pogląd, zgodnie z którym przedmiot poznania istnieje poza podmiotem poznającym i niezależnie od niego; w aksjologii: stanowisko, które przypisuje wartościom istnienie niezależne od świadomości»

   Usuń
 28. Jestem za Panią Kotowicz! Życzę Pani Kotowicz wygranej w wyborach i trzymam kciuki oby Cedynia zmiemila się na jeszcze leprze. Pan Zarzycki tyle na obiecywał mieszkańcom i nic z tych obietnic nie robi. Cedynia sama się prosi o zmiany. Pani Kotowicz jestem za Panią! ! !

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Niech Zarzycki nie liczy na wygrana,nawet dopisane do listy odoby nic nie pomoga ,obecny burmistrz gra nie fair kampania wyborcza ma byc czysta a nie uslana brudami ,a z tym pijanstwem to nie klam tylko prawda nie chodzi mi o mieszkancow wszystkich ale sa tacy ,nie podoba mi sie kupowanie glosow za alkohol ,ludzie obudzce sie bo bedzie za pozno !

   Usuń
  2. kordylasinsky opanuj emocje bo widać nerwy ci już puszczają a do zwieraczy blisko
   i pampers będzie potrzebny.
   .
   Zaczynasz konfabulować z tym alkoholem za dużo.
   Nie rozpędzaj się bo mieszkańcy Cedyni swój honor mają
   i nie pozwolą zrobić z siebie pijaków CZY SPRZEDAWCZYKÓW . TAK NISKO ICH CENISZ???

   Uroiłeś TO sobie w tej główce głupoty twoja sprawa.
   OGARNIJ SIĘ CHŁOPIE BO INTERNET CI NIE SŁUŻY.

   PODOBNO CZĘSTA PRACA PRZY KOMPUTERZE JEST SZKODLIWA DLA ORGANIZMU.

   ZACZNIJ DBAĆ O ZDROWIE .....ZDROWIE WAŻNA RZECZ

   Usuń
  3. Jesteście ZAKŁAMANI. Dobrze wiecie jak było co 4 lata i jak jest teraz. Zostaliście załapani za rękę ale OBŁUDNICY krzyczycie ,że to nie wasza ręka. To wy OSZCZERCY obrażacie człowieka nie mając dowodów. Ujadacie bo tak wypada, to wy biocie się ,że jak Pani Kotowicz będzie burmistrzem skończą się wam układy, przywileje i wiele waszych brudów wyjdzie z ciemności. OGARNIJCIE SIĘ i zadbajcie o swoje zdrowie psychiczne , bo wpadacie w paranoje a do niedzieli się psychicznie wykończycie. I możecie mieć dylemat gdzie postawić właściwy krzyżyk . A teraz drogie "dzieci " pocałujcie Misia w ......

   Usuń
  4. pANIE kORDYLASINSKI JUŻ PAN TO PISAŁEŚ NA CBC.

   OPRÓCZ POPULARNEGO SERIALU O KIEPSKICH POLECAM INNE PROGRAMY O WYŻSZEJ KULTURZE JĘZYKA.

   POLECAM MISIA USZATKA NA POCZĄTEK I BOLKA I LOLKA OCZYWIŚCIE.

   JAK JUŻ SIĘ PAN OSWOISZ MOŻNA ZACZEPIĆ NA BARDZIEJ AMBITNE TREŚCI np.POGODYNKA LUB WIADOMOŚCI SPORTOWE.

   PANIE BURMISTRZU ZARZYCKI NIE DAJ SIĘ PAN ŁOBUZOM

   Usuń
 29. Nie pomogą banery i do list dopisywania Zarzyckiego nadszedł czas pożegnania

  OdpowiedzUsuń
 30. Pani Kotowicz na burmistrza, kobiety zawsze łagodzą obyczaje!!!!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Obyczaje to jedno a zarządzanie to drugie.

   Nie chciałbym "nurkować" po gminne pieniądze w głęboki przestwór oceanów obyczajowych.

   Usuń
 31. Kotowicz moim burmistrzem!Ładna, mądra, emocjonalnie zrownowazona, nie jest mściwa

  OdpowiedzUsuń
 32. Czy to prawda, że za czasów Pani Katowicz jako przewodniczącej rady powiatu dużo przygranicznych Polskich ziem zostało sprzedanych niemcowi przez powiat? To teraz jak już nie ma co sprzedać powiat, to bierze się za Cedynię żeby i to sprzedać co się da?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Może dlatego Zarzycki jest im niewygodny.
   Dzierżawca ma inne prawa i obowiązki.

   Właściciel może robić co chce i jeszcze pobierać opłaty od Gminy

   I dlatego potrzebna jest "swoja" kandydatka

   Usuń
  2. Co mi pan tu jakieś pierdolamento opowiada? Co mnie to gówno obchodzi? jak to mówi Ferdek Kiepski . Jak się da to się da ?. Da sie załatwić ? , prace w instytucjach publicznych ?, pracę na cpn-ie ?, atrakcyjną dzierżawę? ,może jakiś aneks?,jakieś prace za pieniądze z urzędu? i inne duperele?

   Usuń
  3. Ferdek do mądrych nie należy

   Nie rób mu konkurencji bo stajesz się żałosny

   Naukowcy z bantustanów wykryli ,że niektóre aparaty fotograficzne
   często używane wypierają mózg z mózgu. Dotyczy głównie miejscowości przygranicznych

   Badania mają rozszerzyć na inne kraje.

   Usuń
 33. Zło dobrem zwycięźaj; Wpisy powyżej. są podłe w stylu zwolenników Zarzyckiego.Właśnie dlatego glosuje na panią Kotowicz prowadząca spokojną merytoryczną kampanię, tak trzymać pani Gabrysiu

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. CZYTAJ PONIŻEJ.

   "UKŁAD" POPRZEZ PANIĄ KOTOWICZ ZAMIERZA POWRÓCIĆ
   BY ODZYSKAĆ UTRACONE WPŁYWY I MILIONY EURO

   JEDYNY OBROŃCA INTERESÓW GMINY TO ADAM ZARZYCKI

   Usuń
 34. A Zarzycki jest dziwnym trafem bardzo " wygodny " dla pewnej firmy z Zielonej Góry

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. a co niby takiego AZ zrobił dla pewnej firmy z Zielonej Góry?
   wydzierżawił im działki, których nikt nie chciał wydzierżawić?
   może zwolnił ją z płacenia podatków?
   przyczynił się do tego, że powstaje McD?

   Usuń
 35. A czy pan Adam Z nie otwiera sobie teraz MC Donald w osinowie i nie będzie właścicielem franczyzobiorców? Przy własnym wkładzie 1,2 miliona zł każdy nim może być! Pozdrawiam z MC Donald szczecin!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. TY OCZYWIŚCIE KORDYLASIŃSKY TYKO PYTASZ??????

   NIE SZKALUJESZ.
   NIE!! NIE !!! PANIE SĘDZIO JA TYLKO PYTAŁEM.

   ZALECAM WIĘCEJ SPORTU MOŻE BYĆ NAWET NA LOTNISKU .

   TO ROZJAŚNIA UMYSŁ :-)

   Usuń
 36. nie wiedziałem na kogo głosować ale jak obserwuję tom szopkę co robią ludzie pana Zarzyckiego to jestem przerażony .
  No i cała moja rodzina będzie głosować na panią Kotowicz .

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. I bardzo dobre podejscie do sprawy ,ja i moja cala rodzina rowniez glosujemy na Pania Kotowicz,dosyc tego wszystkiego co cokisowcy wyprawiaja za wszelka cene chca wybielic burmistrza

   Usuń
  2. JA WAM PRAWA DO GŁOSOWANIA NA KOTOWICZ NIE ZABIERAM.
   WOLNA WOLA.
   WOLĘ JEDNAK LUDZI PRACOWITYCH , RZETELNYCH I UCZCIWYCH.

   NIE ZNOSZĘ NATOMIAST CHAMSTWA.
   NASZE GŁOSY PÓJDĄ NA ADAMA ZARZYCKIEGO

   Usuń
 37. Widze ,ze Cokis nie pruznuje i w godzinach pracy lekcje odrabia na cbc i tu na chojna24 zachowujecie sie jak dziecinada,nie pomoze puder roz ani fale wisly za wszelka cene bronicie swojego burmistrza dostaliscie takie polecenie ,a z dopiswaniem na listy to co moze nie prawda jest? Po trupach do celu dazycie zeby wasz Adas dalej rzadzil za duzo wszyscy macie do stracenia ! GABRYSIA NA BURMISTRZA !!! A Zarzyckiemu zyczymy szczescia na emeryturze i przegrania w ll turze ! AMEN.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ty jednak kordylu jesteś niewyuczalny i niereformowalny.

   Adam Zarzycki jest Burmistrzem wszystkich w Naszej Gminie.

   Musiał ci nieźle zaleźć za skórę.

   Czytając co piszesz mu się nie dziwię. Jesteś ŻAŁOSNY.
   W demokracji tak już niestety jest, że nawet byle dureń może pisać co chce i gdzie chce.

   Może to dla ciebie terapia? Kto to wie.....

   Usuń
  2. No nareszci sie przyznales ,ze jestes duren :D a od Kordyladinskiego sie odczep wszedzie gdzie widzisz wpis to zaraz Kordylasinski ! Jelopie z cokisu

   Usuń
 38. Teraz wiem dlaczego jest atakowany Andrzej ,,,,,,, bo Pan Zarzycki na drugie imie ma wlasnie "ANDRZEJ'' i co ? - wiadro ! :p

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Andrzeje to fajne chłopaki oprócz tego jednego K.

   Usuń
  2. Napiszę WOLNIUTKO .
   CHODZI RACZEJ O ANDRZEJA Ka potocznie zwanego m...ą

   2 imienia w oficjalnych wpisach się nie używa

   Większość gamoni to wie ale jak się okazuje są wyjątki. Bez urazy....andrzejku k.

   Usuń
  3. I dalej ZONK :p

   Usuń
 39. W dupie byliście i gówno wiecie !! ZARZYCKI NA BURMISTRZA A KOTOWICZ DO SIEBIE !!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie zapominaj ,ze Kotowicz jest u siebie -raczej ty von do siebie tluczku

   Usuń
  2. Tluczek to ty ! Skoro stad odeszla to niech nie wraca

   Usuń
 40. Potwierdzeniem walki Adama Zarzyckiego z układem niech będzie poniższy tekst.
  A te osoby właśnie wspierają Panią Kotowicz
  RUSZY BLOKOWANA PRZEZ PINB w Gryfinie oraz przez SPÓŁKI HAK, POLTANK i EUROHYP

  INWESTYCJA DAJĄCA MIEJSCA PRACY I ŚRODKI BUDŻETOWI GMINY  Jak wiemy z wielkim trudem postępowała do przodu potrzebna Mieszkańcom i Budżetowi Gminy Inwestycja Tymczasowego Centrum Handlowego w Osinowie Dolnym. Działo się to przy stałych wywoływanych telefonami od pracowników spółki Hak – kontrolach Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego z Gryfina. Także przy składanych przez spółki HAK, POLTANK i EUROHYP pozwach a to przeciwko Gminie, a to przeciwko wykonawcy inwestycji Tymczasowego Centrum Handlowego w Osinowie Dolnym. Zarządy tych 3 spółek tworzą Heinz Muller i jego syn Nicolas Gesh, zaś Zarządom tym doradza - Rafał Tomasz Siwiela. W końcu – po tym, jak Gmina Cedynia wygrała proces przeciwko spółkom HAK i POLTANK o zakazanie naruszania własności Gminy co do działki, na której budowane jest ww Centrum – Sąd Okręgowy VIII Wydział Gospodarczy uznał w innym procesie, za bezzasadne (i bezprawne) wstrzymanie przez Sąd niższego rzędu robót budowlanych przy budowie Centrum.  Teraz już nie ma jakichkolwiek przeszkód do kontynuowania blokowanych i utrudnianych przez PINB w Gryfinie i spółki HAK, POLTANK i EUROHYP robót budowlanych.  Uchylenie zakazu wykonywania tych prac przez obecnego Inwestora jest – z chwilą wydania przez Sąd Okręgowy postanowienia, tj. z dniem 24.11.2014r., w sprawie VIII Gz 167/14 – OSTATECZNE. Co to oznacza dla Mieszkańców naszej Gminy?  Stworzenie godziwych warunków dla prowadzenia działalności gospodarczej dla osób trudniących się handlem – w końcu miejsce ich pracy będzie przyciągać ciekawych nowego miejsca Klientów, zamiast odstraszać średniowiecznym zupełnym brakiem stylu.  Stworzenie Klientom nieuwłaczających Im warunków kupowania i oglądania towarów.  Stworzenie miejsc pracy dla osób zainteresowanych – w tym także dla usług.  Już prezentowaliśmy makietę tego ładnego i nowego miejsca - zatwierdzoną do realizacji.  Wygląda wprost imponująco – trudno się dziwić: Inwestor wykona Centrum ponosząc koszt 8 500 000,-zł (tak: osiem milionów pięćset tysięcy złotych). Trudno nie zapytać, jak to się ma do „nakładów” jakie spółki HAK, POLTANK i EUROHYP poczyniły w Polsce – czy ktoś wie, co to są za nakłady, czy potrafi wskazać miejsce ich położenia, czy ktoś zna ich wartość ??? Bo Redakcja niestety nie !!! Szkoda – bo zainwestowanie przez te 3 spółki w ich tereny służyłoby Ludziom po obu stronach granicy. Napędzałoby koniunkturę – byłoby w interesie Kupców , ale i tych 3 spółek. Byłoby dowodem szacunku Zarządów tych trzech Spółek tak do Osób, którym udostępniają swoje miejsca handlowe, jak i do Klientów tych ciężko pracujących w niezmienianych od lat fatalnych warunkach – Kupców. Nade wszystko jednak – wiązałoby Klientów z tym miejscem, zamiast ich odstraszać.  Na odblokowanej budowie nowoczesnego Centrum skorzystają zatem nasi Mieszkańcy, zaś budżet Gminy pozyska stałe, nowe, znaczne środki na realizację zaplanowanych przez Władze Gminy zadań.  W postanowieniu Sądu Okręgowego VIII Wydział Gospodarczy w Szczecinie z dnia 24.11.2014r., w sprawie VIII Gz 167/14, czytamy, że Sąd Ten:

  „zmienił zaskarżone postanowienie[udzielające zabezpieczenia stronie powodowej w osobach spółek HAK i EUROHYP FINANZ AG SA] i oddalił wniosek[tych spółek] w całości”;podkreślając, że: „to wnioskodawcy [tj HAK i EUROHYP]swoim bezprawnym działaniem naruszają bowiem własność Gminy”.

  OdpowiedzUsuń
 41. Żeby nie okazało się ,że to kolejny niewypał. Dzierżawcy gminnego targowiska w Osinowie mieli poczynić inwestycje na 4,5 miliona . Oczywiście z inwestycji na tę kwotę się nie wywiązali. A teraz chcą budować nowe targowisko za 8,5 miliona . Co pan na to burmistrzu?. Chodzą słuchy ,że szykuje im pan aneks do umowy który przesuwa termin o dwa lata. Czy jest to uczciwe z pana strony?. I kto chce rozpirzyć gminne targowisko? Bo mnie to wygląda ,że to pan. Walczył pan o zmianę dzierżawcy bo nie inwestuje , a ile zainwestował nowy dzierżawca? . Dlaczego pan go nie rozliczył?. Jeżeli nie będzie inwestycji na gminnym targowisku ,a powstanie nowe to co się stanie?. Komu chce pan znowu zrobić na złość?. Kupcom którzy mieli odwagę się panu postawić?. Pan powinien stać na straży porządku ,uczciwości i przestrzeganiu prawa a nie jego naginaniu.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Za spowodowanie tych opóźnień mam nadzieję że odpowie pan inspektor który wstrzymał prace.

   Teraz wszystko jasne i składa się w jedną całość.

   Zarzycki nie docenił niemiecko-polskiego UKŁADU w Osinowie. STRACILI MILIONY!!!!!!!!!!!!!!

   Może dlatego, że TEN UKŁAD wspierany był przez USŁUŻNYCH URZĘDNIKÓW POWIATOWYCH.......SPRAWA DLA CBA!!!!!! MAM NADZIEJĘ, ŻE BĘDZIE MIAŁA CIĄG DALSZY!!!!!

   TO TYLKO DOWODZI JAK MOCNO ZDETERMINOWANNA JEST GRUPA POPIERAJĄCA PANIĄ KOTOWICZ.


   TE WYBORY TO CHWILA WIELKIEJ PRÓBY DLA SPOŁECZNOŚCI GMINY.

   Usuń
  2. Dokładnie ta społeczność w pierwszej turze pogroziła wam palcem , a w drugiej pogoni wam kota. A ja mam nadzieję ,że po wyborach zostaniecie rozliczeni z wszystkich waszych poczynań.

   Usuń
 42. A ja dostrzegam tu zagrożenie dla gminnego targowiska, czym spowodowane są wypowiedzenia dla kupców przez spółkę ABJ? Czy nie zmuszaniem do szukania nowych miejsc na nowym targowisku? Bzdety o wielkich pieniądzach do budżetu w mojej ocenie są hasłem wyborczym. Nie zapominajmy, że teren dzierżawi od gminy spółka paliwowa która poddzierźawia innej spółce, każdy na tym przecież musi zarobić, a więc wielkie pieniądze dla gminy to jak dla mnie wielka ściema. No i jeszcze jedno kto tworzy ten monopol? Glosuje z całą odpowiedzialnością za panią Kotowicz!!!!!!!!!!!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To już dokończ swoje ostatnie zdanie....która przywróci dawny "porządek"........
   a właściwie UKŁAD polko-niemiecki.

   Tego chcesz ??????.Trudno.

   Usuń
  2. Z tego porządku swego czasu wasz pupilek też korzystał zapomnieliście?. Przecież miał stragany u niemca, i co nie miał dochodów, a jakie miał układy z panem W ?. Jak się posypało to teraz jest wojna . O czym to świadczy?. Nie o zawiści ,złośliwości ,braku dobrej woli ( mam jeszcze wiele określeń ale nie mam ochoty na włóczenie się po sądach więc przemilczę, będący w temacie wiedzą o co chodzi). Proszę popytać po urzędach w prokuraturze kto najwięcej pisze donosów na mieszkańców , i kto utrudnia życie "zwykłym " mieszkańcom?

   Usuń
  3. A pamiętasz , kiedy były te stragany żony Adama? Dawno ,dawno temu....a może jeszcze dawniej.
   Szybko się połapali z kim mają do czynienia.

   Co potwierdza czytaj:
   BARDZO WAŻNA WIADOMOŚĆ !!!!!
   26.11.2014

   RUSZY BLOKOWANA PRZEZ PINB w Gryfinie oraz przez SPÓŁKI HAK, POLTANK i EUROHYP

   INWESTYCJA DAJĄCA MIEJSCA PRACY I ŚRODKI BUDŻETOWI GMINY   Jak wiemy z wielkim trudem postępowała do przodu potrzebna Mieszkańcom i Budżetowi Gminy Inwestycja Tymczasowego Centrum Handlowego w Osinowie Dolnym. Działo się to przy stałych wywoływanych telefonami od pracowników spółki Hak – kontrolach Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego z Gryfina. Także przy składanych przez spółki HAK, POLTANK i EUROHYP pozwach a to przeciwko Gminie, a to przeciwko wykonawcy inwestycji Tymczasowego Centrum Handlowego w Osinowie Dolnym. Zarządy tych 3 spółek tworzą Heinz Muller i jego syn Nicolas Gesh, zaś Zarządom tym doradza - Rafał Tomasz Siwiela. W końcu – po tym, jak Gmina Cedynia wygrała proces przeciwko spółkom HAK i POLTANK o zakazanie naruszania własności Gminy co do działki, na której budowane jest ww Centrum – Sąd Okręgowy VIII Wydział Gospodarczy uznał w innym procesie, za bezzasadne (i bezprawne) wstrzymanie przez Sąd niższego rzędu robót budowlanych przy budowie Centrum.   Teraz już nie ma jakichkolwiek przeszkód do kontynuowania blokowanych i utrudnianych przez PINB w Gryfinie i spółki HAK, POLTANK i EUROHYP robót budowlanych.   Uchylenie zakazu wykonywania tych prac przez obecnego Inwestora jest – z chwilą wydania przez Sąd Okręgowy postanowienia, tj. z dniem 24.11.2014r., w sprawie VIII Gz 167/14 – OSTATECZNE. Co to oznacza dla Mieszkańców naszej Gminy?   Stworzenie godziwych warunków dla prowadzenia działalności gospodarczej dla osób trudniących się handlem – w końcu miejsce ich pracy będzie przyciągać ciekawych nowego miejsca Klientów, zamiast odstraszać średniowiecznym zupełnym brakiem stylu.   Stworzenie Klientom nieuwłaczających Im warunków kupowania i oglądania towarów.   Stworzenie miejsc pracy dla osób zainteresowanych – w tym także dla usług.   Już prezentowaliśmy makietę tego ładnego i nowego miejsca - zatwierdzoną do realizacji.   Wygląda wprost imponująco – trudno się dziwić: Inwestor wykona Centrum ponosząc koszt 8 500 000,-zł (tak: osiem milionów pięćset tysięcy złotych). Trudno nie zapytać, jak to się ma do „nakładów” jakie spółki HAK, POLTANK i EUROHYP poczyniły w Polsce – czy ktoś wie, co to są za nakłady, czy potrafi wskazać miejsce ich położenia, czy ktoś zna ich wartość ??? Bo Redakcja niestety nie !!! Szkoda – bo zainwestowanie przez te 3 spółki w ich tereny służyłoby Ludziom po obu stronach granicy. Napędzałoby koniunkturę – byłoby w interesie Kupców , ale i tych 3 spółek. Byłoby dowodem szacunku Zarządów tych trzech Spółek tak do Osób, którym udostępniają swoje miejsca handlowe, jak i do Klientów tych ciężko pracujących w niezmienianych od lat fatalnych warunkach – Kupców. Nade wszystko jednak – wiązałoby Klientów z tym miejscem, zamiast ich odstraszać.   Na odblokowanej budowie nowoczesnego Centrum skorzystają zatem nasi Mieszkańcy, zaś budżet Gminy pozyska stałe, nowe, znaczne środki na realizację zaplanowanych przez Władze Gminy zadań.   W postanowieniu Sądu Okręgowego VIII Wydział Gospodarczy w Szczecinie z dnia 24.11.2014r., w sprawie VIII Gz 167/14, czytamy, że Sąd Ten:

   „zmienił zaskarżone postanowienie[udzielające zabezpieczenia stronie powodowej w osobach spółek HAK i EUROHYP FINANZ AG SA] i oddalił wniosek[tych spółek] w całości”;podkreślając, że: „to wnioskodawcy [tj HAK i EUROHYP]swoim bezprawnym działaniem naruszają bowiem własność Gminy”.

   Usuń
 43. Prosta sprawa Niemiec nie dał się doić to budujemy z kimś kto się da .Wystarczy popytać kto jeździ i namawia jak w cyrku po wioskach na kogo mamy głosować .Czy to nie osoba budująca nowe targowisko? Makieta tak wychwalana to taka sama fikcja jak całe te twoje wypociny. Opis targowiska z parkingiem na 500 aut a na makiecie miejsce na 100. Dopiero pisałaś że Niemiec kupił budynek po przejściu granicznym i udostępnia do handlu a teraz piszesz że nie inwestuje. Niekompetencja w twoim działaniu na każdym kroku aż razi. Jak chcesz coś zyskać to nic nie pisz bo z każdym słowem tracisz wiarygodność.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wybacz kolego albo jesteś niezorientowany albo naiwny.
   Poczytaj inne posty to pogłębisz swoją bardzo płytką wiedzę

   Zarzyckiemu zaufam.

   Usuń
 44. CZY TO PRAWDA ŻE PEWIEN PAN Z CEDYNI PROWADZI ŚLEDZTWO NA WŁASNĄ RĘKĘ ZAPRASZA WYBRANE OSOBY BEZROBOTNE DO SAMOCHODU I WYPYTUJE CZY DOSTAŁY ALKOHOL W ZAMIAN ZA GŁOSOWANIE NA WSKAZANĄ OSOBĘ GDY KTOŚ ZAPRZECZA DRUGI PAN NAMAWIA DO FAŁSZYWYCH ZEZNAŃ I OFERUJE ZA TO SUMĘ 500 ZŁOTYCH?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ooooo no prosze ,czego mozna jeszcze sie dowiedziec ?

   Usuń
 45. Niemiec już wydoił nas wystarczająco.

  OdpowiedzUsuń
 46. Popieram Pana panie burmistrzu, Pana działania oraz dokonania - w przeciwieństwie do Pana kontrkandydatki, która będąc przez kilka ostatnich kadencji radną do rady powiatu, a ostatnie 4 lata pełniąc funkcję przewodniczącej rady powiatu dla gminy Cedynia nie zrobiła NIC. Chyba, że coś przeoczyłem..?

  OdpowiedzUsuń
 47. Wszędzie gdzie się pojawiają ludzie Zarzyckiego straszą szczególnie starszych ludzi Niemcem, który po wyborach zajmie całą Cedynię. Jak byłem młody to mnie straszyli czarną wołgą. Jakie czasy takie strachy!!! Głosuję na uczciwość i panią Kotowicz

  OdpowiedzUsuń
 48. Szanowny Panie A.K. - Pana wysiłki są beznadziejne.. Popiera Pan Panią Kotowicz, tym samym popiera Pan niejakiego Pana Janusza Siedmiogrodzkiego, byłego aktywistę zlikwidowanego koła SLD, który obecnie wraz z Panem Tomasem Siwielą czynią wszystko, co jest możliwe aby jako przyszła burmistrz wspierała ich biznes. /DOBRZE POINFORMOWANY/

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie pij tyle ,odstaw te flache bo znowu widzisz Kordylasinskiego ! :)

   Usuń
  2. Na Podlasiu świńska grypa a u nas inna zaraza cbc.
   Jedną i drugą ciężko zwalczyć.

   Za bezpodstawne opluwanie Zarzyckiego ma tylko wprawdzie od nas 2 głosy, ale dzieci są za daleko.
   Pozdrawiam

   Usuń
 49. Panie burmistrzu, doceniam Pana odwagę i bezkompromisowość w walce z niemiecką mafią i ich pomagierami, którzy chcą rządzić dziś gminą. Niech Pan broni naszych rodzimych interesów, wspieram Pana.

  kupiec

  OdpowiedzUsuń
 50. Zarzycki to konkrety - udowodnił to przez ostatnie lata swojej działalności. Kotowicz to wyłącznie obiecanki szyte na niemiecką miarę i pod niemieckie dyktando.

  OdpowiedzUsuń
 51. Janusz Siedmiogrodzki pełnomocnikiem komitetu wyborczego Gabrieli Kotowicz - hahahahhahaha Ironia losu.. A obecność Tomasa Siwieli jako męża zaufania - gratuluję wyboru!

  OdpowiedzUsuń
 52. Adam, doskonale Cię znamy - jesteś uczciwy, rzetelny i nie poddajesz się naciskom, a było ich wiele.. Nie poddaj się oligarchom!!!

  OdpowiedzUsuń
 53. Burmistrzu, niejednokrotnie udowodniłeś, że mówisz i działasz konkretnie. Nie obiecujesz przysłowiowych gruszek na wierzbie - w przeciwieństwie do Pani Kotowicz, która obiecuje wiele, a nie zrobi nic. Przecież ona przez 12 lat była sekretarzem tej gminy i mogła się wykazać - jej postawa jest czysto koniunkturalna, nastawiona na współpracę ze swoimi mocodawcami (doskonale wiemy o kogo chodzi). To nie interes gminy jest dla niej najważniejszy, lecz interesy jej mocodawców.

  OdpowiedzUsuń
 54. Panie burmistrzu, dzięki Pana staraniom nasz gmina będzie miała atrakcyjne inwestycje z prawdziwego zdarzenia, takie jak McDonald's, nowoczesne centrum targowe itp. Pani Kotowicz proponuje wspieranie sex-shopów, które zwyczajnie psują wizerunek gminy i Polski. BRAWO PANI KOTOWICZ - agencji towarzyskich mamy już dość!!!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Idz juz spac ,bo sex-shop ci sie marzy ,agencje towarzyskie snia sie po nocach?

   Usuń
  2. Nie muszą się śnić wystarczy się przejść w koło Cedyni i wszędzie je widać !!

   Usuń
  3. McDolalds to zatrudni 10 osob na 1/4 etatu .Naprawde poprawi to sytuacje mieszkancow.Na rynku jest okolo 700 przedsiebiorcow.

   Usuń
 55. Adam, my wiemy że działasz uczciwie, że dbasz o nasze lokalne interesy.

  OdpowiedzUsuń
 56. Burmistrzu, wiemy, że dla dobra naszej gminy zrobisz wszystko i nie ugniesz się przed Muellerami, Geschami, Siergiejami, którzy gotowi są dla mamony zrobić wszystko.

  OdpowiedzUsuń
 57. Zarzycki to prawda - Kotowicz to skryty fałsz w służbie układu.

  OdpowiedzUsuń
 58. Pan Zarzycki pomógł mi kiedyś w zwykłej obywatelskiej sprawie - zachował się jak człowiek a nie jak biurokrata.
  WDZIĘCZNA MIESZKANKA CEDYNI

  OdpowiedzUsuń
 59. WYBORCY, przejrzyjcie na oczy!!! Mamy tylko jeden słuszny wybór - to ADAM ZARZYCKI!!!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. WYBORCY,PRZEJRZYJCIE NA OCZY !!! TYLKO GABRYSIA KOTOWICZ NASZYM BURMISTRZEM -WYBIERZMY SIE DO URN 30 listopada to juz w niedziele !!! Czas Zarzyckiego sie skonczyl ! Zyczymy szczescia na emeryturze !

   Usuń
  2. Cedyni nie stać na eksperyment kapitału polsko-niemieckiego wspierającego (w zamian za co??????) Kotowicz
   Również nie głosowałam uważając ,że Zarzycki wygra w 1 turze.

   Teraz tego błędu nie popełnię.
   Panie Adamie ma Pan od nas 3 głosy

   Usuń
 60. Przyjrzyjcie sie wpisom i czas w odstepie jakim jest nastepny wpis ,to jedna i ta sama osoba pisze cokis jeszcze pracuje?.

  OdpowiedzUsuń
 61. Czytałam naCBC paszkwile na Pana Zarzyckiego czym sobie ten człowiek zasłużył na taką pogardę z waszej strony jak można tak człowieka opluwać wstydu nie macie że za takie coś nie ma kary ile w was nienawiśći człowieka do odry chcecie wrzucać to morderca jest w naszym kraju lepiej traktowany niż normalny obywatel nie byłem na głosowaniu ale po tych waszych okropnych wpisach przekonaliśćie abym spełnił swój obywatelski obowiązek i zagłosował na właśćiwą osobę .ODDAM GŁOS NA ZARZYCKIEGO.MAM NADZIEJE ŻE LUDZIE CZYTAJĄCY TE WSZYSTKIE KOMENTARZE ZROZUMIEJĄ I PORÓWNAJ.Ą PO KTÓREJ STRONIE LEŻY DOBRO A PO KTÓREJ ZŁO .

  OdpowiedzUsuń
 62. SZCZECIN się kłania jestem rodowitym CEDYNIAKIEM zawitam w niedzielę do was oddam głos na A.ZARZYCKIEGO jest to facet spoko więcej takich to by POLSKA NIE ZGINĘŁA.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zapraszamy juz mamy duzo rodowitych Cedyniakow z Zielonej

   Usuń
 63. Jak nic Zarzycki to prawie złoty człowiek . Tylko nie wszystko złoto co się świeci. Jak jest nieomal bohaterem narodowym ,to jego miejce jest w muzeum. Zrobimy wszystko ,żeby tam się znalazł.

  OdpowiedzUsuń
 64. To co teraz wyprawia ekipa obecnie urzędującego jeszcze burmistrza to jest podłość pod każdą postacią. Jak moźna wmawiać szczególnie starszym ludziom, że Niemiec będzie rządził Cedynią, jak tak moźna? A po co pan Zarzycki jeździł do Zielonej Góry?

  OdpowiedzUsuń
Nowsza Starsza