Chojeńska podstawówka promuje zdrowie

W Przedszkolu nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi w Choszcznie odbyło się uroczyste wręczenie certyfikatów Zachodniopomorskiej Sieci Szkół Promujących Zdrowie. Szkoła promująca zdrowie, to placówka, która stwarza warunki sprzyjające dobremu samopoczuciu społeczności lokalnej oraz podejmowaniu przez ich członków działań i wyzwań na rzecz zdrowia. Jest to instytucja, która integruje w ramach zdrowia fizycznego psychicznego, społecznego oraz duchowego – mówiła Daniela Arciszewska, która w województwie zachodniopomorskim jest koordynatorem tego projektu. Do grona placówek z certyfikatem dołączyły: Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy nr 1 dla Dzieci Niepełnosprawnych Ruchowo w Policach, Szkoła Podstawowa nr 7 im. Noblistów Polskich w Szczecinku, Zespół Szkół nr 6 im. Mikołaja Reja w Szczecinie, Gimnazjum nr 1 im. Bohaterów Monte Cassino w Złocieńcu, Zespół Szkół Morskich im. Polskich Rybaków i Marynarzy w Kołobrzegu, Zespół Szkół Publicznych im. kard. Ignacego Jeża w Brzeżnie, Szkoła Podstawowa nr 2 im. Kornela Makuszyńskiego w Chojnie i Przedszkole nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi w Choszcznie. Wicemarszałek województwa zachodniopomorskiego Anna Mieczkowska gratulując dyrektorom nadania certyfikatów podkreśliła, że w ten sposób tworzą najkrótszą drogę do poprawy zdrowia mieszkańców naszego regionu.

Szkoła Podstawowa nr 2 im Kornela Makuszyńskiego w Chojnie jest bardzo dumna z powodu uzyskania certyfikatu. Trzy lata ciężkiej pracy dały wymierny efekt. Certyfikat Szkoły Promującej Zdrowie jest przyznawany na czas określony, w naszym przypadku do 2019 roku. Do tego roku należy podejmować działania zapewniające kontynuację działań z programu i można się starać o Krajowy Certyfikat. Koordynatorem programu „Szkoła Promująca Zdrowie” w szkole jest Izabela Szkudlarek-Bąk. Dyrekcja szkoły i pracownicy serdecznie dziękują wszystkim, którzy przyczynili się do uzyskania tytułu.

Edyta Kalarus
Redakcja

3 Komentarze

  1. Gratuluję. Pozdrawiam panią dyrektor!!! Pamiętaj o wstędze... ;-)

    OdpowiedzUsuń
  2. Zdrowia psychicznego... To szkoła nigdy nie dbała o zdrowie psychiczne swoich podopiecznych... Tak było kiedyś i to samo jest teraz...

    OdpowiedzUsuń
Nowsza Starsza