Co na finiszu kampanii wyborczej? Gorąco!


Kampania wyborcza na finiszu. Za kilka godzin rozpocznie się cisza wyborcza. W ostatnim dniu agitacji, kandydaci walczyli o zainteresowanie wyborców. 

Starosta Gryfiński Wojciech Konarski oraz Dyrektor Cedyńskiego Ośrodka Kultury i Sportu Małgorzata Karwan ostatni dzień kampanii spędzili w... sądzie. Oboje kandydują w wyborach do Rady Powiatu Gryfińskiego.

Starosta złożył wniosek o wydanie orzeczenia w trybie wyborczym, domagając się usunięcia tekstu o sex shopie, który wita naszych zachodnich sąsiadów tuż przy granicy i sugeruje, że nieruchomość została sprzedana przez powiat. Artykuł został opublikowany w Kurierze Szczecińskim a jego przedruk za zgodą autora zamieszczono na portalu "Cedynia Bez Tajemnic", którego naczelną jest M. Karwan.

Sąd przyznał rację Wojciechowi Konarskiemu a Małgorzacie Karwan nakazał usunięcie artykułu ze strony, zamieszczenie przeprosin oraz wpłatę 1000 zł na rzecz Centrum Placówek Opiekuńczo - Wychowawczych w Chojnie. Wyrok nie jest prawomocny.

W Trzcińsku Zdroju w Domu Pomocy Społecznej agitować miał burmistrz Zbigniew Kitlas wraz z kandydatem do Rady Powiatu Piotrem Bugajewskim oraz kandydatką Anetą Buczkiewicz.
- Burmistrz wraz ze swoimi kandydatami wszedł na teren Domu Pomocy Społecznej nie pytając mnie o zgodę, musiałem zareagować, zawiadomiłem policję, wyprosiłem nieproszonych gości, na tym jednak się nie skończy ponieważ zamierzam oddać sprawę do sądu, to nie tylko naruszenie kodeksu wyborczego ale również naruszenie zasad obowiązujących w zakładzie pracy - powiedział nam dyrektor DPS-u Zdzisław Iwanicki - co więcej, burmistrz próbował od moich mieszkańców uzyskać informację, czy ja ich zastraszam... mam to udokumentowane, to jest skandal. 
Niestety nie udało nam się skontaktować z burmistrzem Z. Kitlasem.

Chojna w ostatnich dniach kampanii została zasypana przez gazetki. Pierwszą wydał Powiat Gryfiński w... październiku, wydawnictwo trafiło jednak do mieszkańców trzy dni przed wyborami i zostało sfinansowane z pieniędzy publicznych. Drugą gazetę sfinansowało ugrupowanie burmistrza Adama Fedorowicza - KWW Wspólnota Samorządowa - Forum 2014.

Niestety nie ze wszystkimi stwierdzeniami zawartymi w wydawnictwie burmistrzowskim, zgadzają się mieszkańcy - W swojej broszurze, a wręcz gazecie obecny Burmistrz Adam Fedorowicz chwali się swoimi osiągnięciami m.in naprawa niektórych dróg. Bardzo ładne zdjęcia. Uwiecznił też na nich naprawianą wówczas drogę na Kaliską. I nie byłoby nic w tym złego gdyby przygotowując się pojechał na Kaliska i zobaczył na jak długo ta "naprawa" wystarczyła. Droga jest w opłakanym stanie, bardzo ciężko na chwile obecna jest się nią poruszać - żalą się mieszkańcy.

W Moryniu niektórzy mieszkańcy doszukują się spisku w rozkładzie jazdy busów, które mają dowieźć potencjalnych wyborców do lokali - w Starym i Nowym Objezierzu zaplanowano po dwa kursy busa, w innych miejscowościach a nawet w tak dużej wiosce jak Bielin, bus będzie jechał tylko raz. Nie zorganizowano również żadnego transportu dla mieszkańców Witniczki, Wisławia czy Młynar - informuje nas mieszkanka gminy.

Wybory samorządowe odbędą się w najbliższa niedzielę, 16 listopada.
Redakcja

16 Komentarze

 1. Czy ja dobrze zrozumiałem? Starosta wydał materiał promocyjny za pieniądze publiczne? A Fedorowicz za własne? Ładnie, jeśli to prawda

  OdpowiedzUsuń
 2. CIEKAWE DLACZEGO W OBJEZIERZACH SĄ DWA KURSY A W POZOSTAŁYCH PO JEDNYM LUB WCALE CIEKAWE KTÓRY KANDYDAT MIAŁ WPŁYW NA ROZKŁAD JAZDY AUTOBUSÓW I KTO ZA TO ZAPŁACI......

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. oczywiście że to jest spisek za nim stoją namaszczona przez obecneg pana burmistrza p.J,Kobylażowa i radny p.Marian C

   Usuń
 3. Gmina ma obowiązek zapewnić dowóz na wybory ☺o ile się nie mylę☺

  OdpowiedzUsuń
 4. Jebał pies te wybory ja nie idę pierdo**** żeby ktoś przez mój głos się dostał do koryta a ja później pluł sobie w brodę zagłosowałem a teraz co lipę koleś wali jak zawsze nic się nie zmieniło a przez mój głos bierze kasę a tak z czystym sumieniem będę pił piwo

  OdpowiedzUsuń
 5. Gdzie ten materiał powiatu? Nie znalazłem. Jedynie ten gryfiński papier reklamowy - mało treści dużo reklam- szczególnie kandydatów. Uśmiechnięty Kawka i Ewa Dudar,Oczywiście kandydaci żony właściciela z Cedyni-kto ich stylizowal do zdjęć? , no i smutna mina kandydata radnego Kozieła, z miną pogodzoną z porażką, wysmarowana w kwiatach Anna kusy-kłos......ciekawa kampania nie ma co. Na bilbordach Babiarz-trudne czasy, zretuszowana, usuśmiechnięta Rawecka, uśmiecha się z radnymi Fedorowicz! Zostawmy tak jak jest, nie będzie lepiej, może być tylko gorzej! Mieszkańcok powiatu, gminy tego życzę.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Pamiec masz bardzo krotka. Adam to fatalny przywodca gminnej kasy i spolecznych interesow. Zobaczycie jak skonczy sie sprawa ze sprzedażą dzialki w Krajniku, to Wam szczeka opadnie...

   Usuń
 6. No i na bilbordach PSL- Paweł Sławiński, robiący dobrą robotę dla mieszkańców- ma mój głos!!!

  OdpowiedzUsuń
 7. Każdego wybierzmy, tylko nie ponownie Adama Fedorowicza!

  OdpowiedzUsuń
 8. Nie wierzę ażeby pan Fedorowicz z własnej kieszeni wydał Gazetkę promocyjną!!! To po prostu nie mieści się w moich ramach. Czyżby te 22 miliony poszły w fikcyjną prasę?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Po co zadajesz tę debilne i prostackie pytania. Swojego poziomu już nie obnizysz, ale po co próbujesz w swoje bagno wciągnąć czytelników? Przecież to wg artykułu powiat a nie burmistrz za pieniądze podatników wydał gazetę... Czy możesz wydumac inny argument niż to ' gdzie się podziały 22 mln???' lub za chwilę ze sprzedali biedny setpol... Koniec, cisza wyborcza!

   Usuń
 9. W Moryniu odwołano wybory na burmistrza! Z plakatów można przeczytać, że burmistrz już jest! pycha!!!!

  OdpowiedzUsuń
 10. Cieszcie się, że w ogóle macie autobusy bo w Mieszkowicach Jaśnie Panujący Burmistrz skwitował, że pieniędzy nie ma w kasie i dojazdów nie będzie. Mniejsza frekwencja- większe szanse, że stołka z pod tyłka nie wyrwą- tylko teoria spiskowa?

  OdpowiedzUsuń
 11. Admin, proponuję zamknąć wszystkie fora. Cisza to cisza a wszyscy będą chcieli na siłę robić kampanię! Mieli czas

  OdpowiedzUsuń
 12. oczywiście że to jest spisek za nim stoją namaszczona przez obecneg pana burmistrza p.J,Kobylażowa i radny p.Marian C

  OdpowiedzUsuń
 13. Przeczytaj co to jest cisza przedwyborcza! :-)))

  OdpowiedzUsuń

Nowe komentarze są niedozwolone.*

Nowsza Starsza