Kolejne oczyszczalnie przydomowe dla mieszkańców Gminy Chojna

W tym roku Gmina Chojna złożyła wniosek o dofinansowanie budowy 38 przydomowych oczyszczalni ścieków na terenie Gminy Chojna w ramach działania 321 „Podstawowe usługi dla gospodarki i ludności wiejskiej" objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013. Zakres wniosku obejmował budowę przydomowych oczyszczalni ścieków w różnych miejscowościach Gminy Chojna między innymi: Rurka, Czartoryja, Lisie Pole, Krzymów, Narost, Brwice.

W miniony poniedziałek, 17 listopada na stronie internetowej Urzędu Marszałkowskiego, Wydziału Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich pojawiła się oficjalna informacja o zatwierdzonej liście projektów, które uzyskały dofinansowanie. Pośród jednostek, które pozyskały środki jest Gmina Chojna. W najbliższy dniach planowane jest podpisanie umowy o dofinansowanie przez przedstawicieli Gminy Chojna Burmistrza Adama Fedorowicza i Skarbnika Gminy - Agnieszkę Górską oraz przedstawiciela Zarządu Województwa Zachodniopomorskiego.

Na terenie Gminy Chojna funkcjonować będzie 86 przydomowych oczyszczalni, co daje drugie miejsce w Powiecie Gryfińskim pod względem liczebności wybudowanych przydomowych oczyszczalni ścieków dla mieszkańców Gminy.
Redakcja

27 Komentarze

 1. Przecież ten zły burmistrz nic nie robi, a tu konkretny prezent finansowy dla tylu rodzin? "Miłośnicy pewnej panny" zaraz napiszą że to kiełbasa
  wyborcza, ale to nieprawda, bo program funkcjonuje już długo

  OdpowiedzUsuń
 2. Haha za co to zrobią za piękny uśmiech Hugo Bosssssa

  OdpowiedzUsuń
 3. Super cieszę się bardzo to duży sukces gminy dziękuję p.burmistrzowi i trzymam kciuki

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. sukces olbrzymi, podobny program właśnie kończą w Cedyni.

   Usuń
  2. to żaden sukces... każdy burmistrz by to załatwił dla mieszkańców w XXI wieku...

   Usuń
 4. wywiad z GCH z 2012r.
  - Toczą się dyskusje o przeznaczeniu takiego zastrzyku gotówki. Wielu mieszkańców, podobnie jak Pan, wśród najpilniejszych inwestycji widzi halę sportową. Jest ona na pewno potrzebna. Ale w Chojnie jeszcze bardziej brakuje urządzeń, które byłyby mniej widowiskowe, bo schowane pod ziemią, ale bez których daleko nam do współczesnych standardów. Chodzi o wstydliwy fakt, że do tej pory znaczna część miasta, nawet w jego centrum, nie jest podłączona do oczyszczalni. Mało tego, w XXI wieku powstają w centrum miasta nowe domy z szambami. W rezultacie przez łąki do Rurzycy płyną rowem śmierdzące ścieki.

  - To jest problem całego świata, nie tylko gminy Chojna. Europejskie standardy są takie: do kanalizacji deszczowej podłączone są rury odprowadzające ścieki z domów mieszkalnych (i nie tylko). Tak jest w wielu krajach zachodniej i południowej Europy. Oczywiście to nie jest argument na nasze usprawiedliwienie. Na lata 2013-2015 zaplanowaliśmy budowę kanalizacji sanitarnej w mieście i w kilku sołectwach. W przyszłym roku rozpoczynamy budowę kanalizacji w ulicach: Słowiańskiej, Zielonej i Barnkowo, a rok później skanalizujemy Wilsona, Dworcową i Jagiellońską.
  tego nie ma ale mamy oczyszczalnie zawsze to jakiś sukces :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. cały wywiad i reszta obietnic pod linkiem
   http://www.gazetachojenska.pl/gazeta.php?numer=12-44

   Usuń
 5. a tu jeszcze jeden pod znamiennym tytułem "Chojna potrzebuje rozwoju"
  http://www.gazetachojenska.pl/gazeta.php?numer=08-02&temat=3

  OdpowiedzUsuń
 6. O matko Boska! Coś się udało??? To rzeczywiście warte odnotowania...:)))

  OdpowiedzUsuń
 7. dużo więcej się udało, tylko Ty jako uprzedzony nie raczysz lub nie chcesz tego zauważyć. przypomnij sobie Chojnę sprzed np 10 lat, to pogadamy jak to było cudownie, kolorowo, czysto i porządnie :)))))))))))))))

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. oczywiście że tak było pamiętam kwiaty i kwietniki o które dbał Marian Karwan

   Usuń
 8. Człowieku 10 lat temu nie było takich środków unijnych jak za kadencji obecnie rządzącego. Dlatego to bardzo bardzo bardzo mało...:)))))))))))))

  OdpowiedzUsuń
 9. i tak ciągle to samo no ale widać że to jedna osoba siedzi wyszukuje i pisze że już się czytać nie chce a może coś co było za rządów przez osiem lat Pana K i Pani R tylko nie piszcie o oczyszczalni bo to zasługa Pana Sienkiewicza lotnisko przez osiem lat nie dostało nic jakieś zamiary jakieś plany projekty i nic no ale o innych łatwo się wypowiada kiedy własnego czubka nosa się nie widzi żal mi tych co piszą że tyle w Was złości i nienawiści wydaje się Wam że tymi atakami na Pana Burmistrza wszystkich mieszkańców Chojny przekonacie, tu w naszej Chojnie mieszkają ludzie którzy mają oczy i swój rozum, a takie pisanie zniechęca mnie nie w stronę P Fedorowicza tylko Pani Raweckiej my tu mieszkamy i nie trzeba mydlić nam oczu wiemy bo to widać co zrobił burmistrz z radnymi.Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. akurat nie trzeba niczego wyszukiwać, wystarczy przejść się po Chojnie - szczególnie zapraszam miłośników obecnego burmistrza nad Rurzycę, tam gdzie kiedys był ścieżka zdrowia, ciekawie jest też na terenie po straży granicznej, można spróbować jazdy samochodem na placu przed pulsem, zobaczyć jak wygląda teren po basenie, będąc turystą spróbować skorzystać z publicznej toalety. jak ktoś potrzebuje zobaczyć jak może wyglądać miasteczko, gdzie skorzystano z pomocy unijnej to Moryń zaprasza. Renowację murów miejskich można sobie obejrzeć w Trzcińsku. A jeszcze zagospodarowanie przestrzeni publicznej - Jagiellońska i 'wietnamski' targ, parking co to jest miejscem handlu samochodami - mało? Można przypomnieć próby zakupu budynku po BS na potrzeby administracji ZGDO, i gwóźdź programu budżet miasta.

   Usuń
 10. :)))))) no właśnie widać i dlatego wiemy dlaczego zmian chcemy:)))

  OdpowiedzUsuń
 11. proszę Panie Sławiński nie usuwać wpisów to nie ładnie

  OdpowiedzUsuń
 12. Nikt nie chce atakować pana burmistrza, bo to nie oto chodzi. Równie dobrze mógłbym napisać że mdli mnie od tych zachwytów nad Fedorowiczem. Ale każdy ma prawo ocenić 8 lat rządów obecnej władzy i wypowiedzieć głośno co o tym myśli. A jak widać nie wszyscy są zachwyceni obecną sytuacją choćby finansową gminy. Mamy wybrać dobrego gospodarza na następne 4 lata i ja jestem za panią Rawecką , chyba mam prawo? Straszenie mieszkańców Rawecką jest niepoważne ponieważ jeszcze nigdy nie była burmistrzem ,a pan F ma za sobą 8 lat wpędzania gminy w długi. No chyba że znowu ktoś napisze że to nie jego długi tylko Konarskiego, Sienkiewicza i wszystkich poprzedników a on musiał wszystko naprawiać , może przez jedną kadencję , ale kolejne 4 lata i co dług dalej rośnie, jeszcze chwila i zabraknie banków do udzielania kolejnych kredyt,ow na spłatę starych kredytów Pozdrawiam również

  OdpowiedzUsuń
 13. to Rawecka zlikwiduje wietnamski targ i parking i odbuduje basen? i skorzysta z programu rozwoju obszarów wiejskich dla miasta Chojna i odbuduje mury z gotyckiej cegły??? ha,ha,ha nie no ręce opadają jak czytam takich laików. zdrowia życzę

  OdpowiedzUsuń
 14. Kto zrobił oczyszczalnie w Lisim Polu ci co byli przy korycie Pana Burmiszcza . WSTYD I HAŃBA !!! Kto się przejmuje tymi biednymi .

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. O jakie "koryto" tu chodzi ? Każdy mieszkaniec Lisiego Pola mógł przystąpić do tego programu, nie tylko ci co są przy "korycie". Gmina zachęcała do uczestnictwa dobrymi warunkami spłaty. Tylko TRZY RATY.

   Usuń
  2. to jednak prywatna kasa a myślałem że sukces

   Usuń
  3. Tak robili tą oczyszczalnie że aż rury w hydrantach nie wytrzymały ciśnienia i popękały.

   Usuń
  4. Oczyszczalnie do hydrantów mają się tak jak piernik do wiatraka.

   Usuń
 15. Nigdzie nie doczytałem że Rawecka zlikwiduje jakiś targ czy parking czy jeszcze coś tam ,ale uważam że może znacznie zredukować fatalne finanse gminy , z którymi burmistrz sobie nie radzi ,a jeżeli to się uda, inwestowanie jest wtedy proste jak budowa cepa. Więc dlaczego ktoś wyżej uważa część wyborców za laików. Tak naprawdę to laikiem byłem 4 i 8 lat temu kiedy głosowałem na Fedorowicza, ale człowiek uczy się całe życie niestety.

  OdpowiedzUsuń
 16. a co z parkingiem przy przychodni zdrowia , mieli budować ci od budynku po szpitalu pod grożbą kar. Ani słychu ani widu.

  OdpowiedzUsuń
 17. Rawecka wybuduje tak jak ścianę w swoim domu

  OdpowiedzUsuń
 18. Oczyszczalnie przydomowe są bardzo dobrym pomysłem. Ja jeszcze mogę polecić bakterie do oczyszczalni by były one bardziej ekologiczne.

  OdpowiedzUsuń
Nowsza Starsza