Konferencja sołtysów w Kołobrzegu


Pod koniec października w hali Łuczniczka w Kołobrzegu odbyła się konferencja "Zachodniopomorskie - współpraca na rzecz rozwoju obszarów wiejskich gwarancją sukcesu regionu". Była to kolejna z cyklu konferencji pt.: "Praktyka działań samorządowych w sołectwach i rola współpracy podmiotów życia obywatelskiego służące wykorzystaniu potencjału wspólnot lokalnych polskiej wsi". W konferencji wzięli udział sołtysi Gminy Moryń: Bogumiła Dorawa, Marian Cysewski, Teresa Kuzior, Danuta Piątkowska, Ryszard Fidut, Jan Lach, Katarzyna Kupczk.
Prezydent Miasta Janusz Gromek powitał wszystkich uczestników spotkania i życzył udanego udziału w dyskusji na temat działań na rzecz rozwoju obszarów wiejskich Województwa Zachodniopomorskiego.

Konferencja miała na celu zainspirowanie sołtysów i lokalnych liderów do innowacyjnych działań poprzez uczestnictwo mieszkańców w życiu sołectwa, wymianę doświadczeń, przekazywanie wiedzy na temat wykorzystania nowych technologii promujących region oraz partycypację obywatelską i promocję działań wzmacniających więzi lokalne. Podczas konferencji omówionych zostało wiele zagadnień ważnych dla funkcjonowania i wzrostu potencjału wsi, w tym możliwości wykorzystania środków unijnych na ten cel.

Serdeczne podziękowania dla Jana Marandy Burmistrza Morynia za sfinansowanie wyjazdu.
Redakcja

1 Komentarze

  1. a co pan burmistrz ze swoich sfinansowal wyjazd to powinien zostac honorowym burmistrzem morynia zasluzyl na to sobie za ten gest

    OdpowiedzUsuń
Nowsza Starsza