Narodowe Święto Niepodległości w regionie - Chojna, Cedynia, Mieszkowice [dużo zdjęć]


W Chojnie, Cedyni i Mieszkowicach odbywały się lokalne uroczystości związane z Narodowym Świętem Niepodległości. 

Tradycyjnie już dla upamiętnienia tego dnia, delegacje złożyły kwiaty pod pomnikami. W uroczystościach w Cedyni i Mieszkowicach wzięli udział żołnierze z kompanii reprezentacyjnej.

Nasi reporterzy przyglądali się uroczystościom w regionie. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.

Zobacz zdjęcia z obchodów w Chojnie [fot. Cezary Kujawski]
Zobacz zdjęcia z obchodów w Cedyni [fot. Paweł Sławiński]
Zobacz zdjęcia z obchodów w Mieszkowicach [fot. Wojciech Stańczyk]
Redakcja

15 Komentarze

 1. Niesamowite,Salwa olał zaproszenie Prezydenta RP na udział w Warszawie w centralnych obchodach Swięta Niepodległości!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Co tam prezydent, jest kampania, jest grochówka, jest i p. Salwa :) Ktoś widział jego program wyborczy? Chętnie się zapoznam, bo jak na razie to widzę poklepywanie po plecach, a gmina tooooonie. Dobrze, że to równy gość, ale na tak ważnym stanowisku powinno chodzić chyba o coś więcej niż bycie dobrym kumplem wszystkich? Każdy jednak swój rozum ma i zagłosuje jak uważa.

   Usuń
  2. gmina tonie? zorientuj się najpierw a dopiero później wypisuj te bzdury.

   Usuń
 2. W związku ze zbliżającymi się uroczystościami Narodowego Święta Niepodległości, Burmistrz Mieszkowic - Andrzej Salwa otrzymał zaproszenie od Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Bronisława Komorowskiego, by wspólnie świętować
  96.Rocznicę Odzyskania Niepodległości przez Polskę.

  Zaproszenie do udziału w Święcie Niepodległości to wyróżnienie dla wszystkich mieszkańców Mieszkowic, w uznaniu dokonań wzbogacających dorobek kulturalny naszej gminy, zwłaszcza w dziedzinie upowszechniania i ochrony dziedzictwa narodowego oraz kształtowania świadomości historycznej społeczeństwa.

  Dla nas wszystkich jest to wielka satysfakcja, że działania w naszym regionie zostały dostrzeżone przez najwyższe władze w państwie.


  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie dla wszystkich zaproszenie od prezydenta jest czymś wielkim. Osobiście wstydziłbym się pokazać z prezydentem.

   Usuń
  2. a ja z tobą

   Usuń
 3. Bardzo uroczyście i gościnnie, grochówka była chyba pyszna-świetny pomysł . Frekwencja i pogoda dopisały i wyszło pięknie.pozdrawiam świątecznie. :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Strasznie smutni ci uczestnicy uroczystości w Chojnie, a występujący wręcz zrozpaczeni. stało się coś? to przecież radosne święto, a oni są na uroczystościach z własnej woli. a może nie?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ale za to mogli dzisiaj urwać się z pracy i obrobić działeczkę :-)

   Usuń
  2. ... i Pan Mikołaj Zadowolony :-P

   Usuń
 5. Organizatorzy obchodów Święta Niepodległości wybrali świetne miejsce na zjedzenie grochówki!!! Na pewno wszystkim bardzo pasowało sąsiedztwo cmentarza.

  OdpowiedzUsuń
 6. Witam. Cóż wszyscy się dziwią, że u nas jak co roku burdy w Warszawie. Tu Warszawy nie trzeba. Każda podejmowana w Mieszkowicach inicjatywa jest krytykowana.Nie myli się ten który nic nie robi.Miło jest zobaczyć , że komuś jeszcze na tej Ojczyźnie zależy .Młodzież, dzieci, kombatanci,obecne i przyszłe pokolenie. Potrafili się zjednoczyć,Miło zobaczyć uśmiechniętego księdza w szaliku z barwami narodowymi. Ktoś pomyślał i chciał poświęcić swój czas na ugotowanie grochówki.A miejsce... Pewnie gdyby było gdzieś dalej to dla niektórych byłoby za daleko.Doceniajmy to co ktoś zrobił i nie doszukujmy się wyimaginowanych celów , bo już nie wielu zostało takich, którym się chce. A krytyka ? Najpierw wypadałoby pochwalić.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dokładnie tak, popieram wypowiedź.

   Usuń
 7. Piękne miejsce do uroczystości w Mieszkowicach. O ile wiem to też zasługa poprzedniego burmistrza.

  OdpowiedzUsuń
Nowsza Starsza