Nieoficjalne wyniki do Rady Powiatu w Gryfinie


Mamy cząstkowe wyniki do Rady Powiatu w Gryfinie. Według nieoficjalnych informacji najwięcej głosów zdobyła Inicjatywa Samorządowa, ugrupowanie obecnego starosty. Drugą siła prawdopodobnie będzie PSL. 

Po podliczeniu wyników  z Chojny, Cedyni, Trzcińska Zdroju, Gryfina i Widuchowej sytuacja przedstawia się następująco:
Inicjatywa Samorządowa - 34%
PSL - 24%
Porozumienie Samorządowe - 14%
PO - 12%
PiS - 9%
SLD - 5%

W Gryfinie Inicjatywa Samorządowa zdobyła 3481 głosów, co daje 3 mandaty. Trzech radnych wprowadzi również PSL, ludowcy odnieśli spory sukces, lista otrzymała 2990 głosów. Po jednym mandacie przypadnie dla kandydatów z PO i PiS.

W gminie Chojna zdecydowanie wygrała Inicjatywa Samorządowa (1278 głosów) przed Porozumieniem Samorządowym (975 głosów), PSL (822 głosy), PiS (369 głosów), PO (341 głosów) i SLD (66 głosów).

W gminie Cedynia kolejność przedstawiała się następująco: Inicjatywa Samorządowa - 400 głosów, PO - 388 głosów, Porozumienie Samorządowe - 346 głosów, PSL - 222 głosy, PiS - 57 głosów i SLD - 14 głosów.

W gminie Trzcińsko Zdrój zdecydowanie zwyciężyło ugrupowanie Wojciecha Konarskiego. Oto kolejność: Inicjatywa Samorządowa - 926, PSL - 354, Porozumienie Samorządowe - 317, PiS - 148, PO - 125, SLD - 114.

W gminie Widuchowa Inicjatywa Samorządowa zdobyła 368 głosów, Porozumienie Samorządowe 352, PO - 348, PSL - 310, PiS - 238 a SLD - 101.

Redakcja

25 Komentarze

 1. Jeśli wyniki się potwierdzą to w okręgu Chojna/TZ/Cedynia:
  Inicjatywa 2604
  Porozumienie 1638
  PSL 1398
  PO 854
  PiS 574
  SLD 194

  Według metody D’Hondta jest następujący podział mandatów:
  Inicjatywa - 3
  Porozumienie - 1
  PSL - 1
  PO - 1

  Uwaga, dane nieoficjalne

  OdpowiedzUsuń
 2. A podobno w powiecie mieli dość Konarskiego ? :-)

  OdpowiedzUsuń
 3. no i kolejny problem, gdzie znaleźć miejsce dla tych, co to już wyjeżdżali z Chojny po władzę w Gryfinie. Zamiast podboju powiatu, będzie jeszcze strata stołka w Cedyni

  OdpowiedzUsuń
 4. Osoby, które próbowały zdetronizować Pana Konarskiego, stanęły na głowie i stworzyły nawet ugrupowanie - Porozumienie Samorządowe, lecz to i tak woda na młyn. W Powiecie doceniono sumienną i rzetelną pracę Starosty. To jest bardzo dobry krok ku kolejnej progresji. Wielkie słowa szacunku dla Starosty! Rządzić trzeba umieć, a nie tylko rządzić.

  OdpowiedzUsuń
 5. Młodzi z SLD chyba za dobrze nie zapamiętają tych wyborów.

  OdpowiedzUsuń
 6. POWIEM TO TAK SAMO JAK 4 LATA TEMU: Pooowiat jest nasz!! sialalala lalaaaa! A na serio: TYLKO INICJATYWA!

  OdpowiedzUsuń
 7. Ani Inicjatywa, ani Porozumienie, tylko nowi ludzie są w stanie ruszyć z miejsca zmurszałe struktury i zasiedziałych lokalnych pseudopolityków. To ostatnie cztery lata, licze, że młodzi wrócą ze zmywaków w Anglii i pogonią to towarzystwo wzajemnej adoracji.

  OdpowiedzUsuń
 8. Mlodzi juz nie robia na zmywakach tylko zarabiaja kaske i spokojnie zyja w Anglii. Wiekszasc nie chce i nie ma po co wracac

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jak Rawecka wróci do władzy to ja też zmywam się na zmywak:-)

   Usuń
  2. Spoko nie będzie tak źle

   Usuń
 9. To co znów Inicjatywa będzie blokować to co chce zrobić w Chojnie burmistrz Federowicz.
  A za 4 lata znów będzie krzyk, on nic nie zrobił, że potrzeba zmian przypomnę, że Inicjatywa już rządziła 3 kadencje temu i jakoś nie było tak wspaniale, skoro ludzie woleli ich zmienić. To była zmiana, zmiana na poprzednie jest krokiem wstecz.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. biedny ten lokalny polityk: jak by się nie potoczyły wybory to on blokowany: albo wroga rada w Chojnie, jak to się zmieniło , to przeciwnicy objawili się w Gryfinie. Czarna rozpacz, nic zrobić nie może - ani specjalnej strefy na lotnisku, ani ruin szpitala, budynek po SG też mu zabronili odnowić, już ogłosił że halę sportową przy gimnazjum postawi - też wrogie siły cichaczem przeszkodziły, nawet murów miejskich podreperować nie dali. Swoimi długimi mackami wszystkie projekty o kasę unijną odrzucają.
   Proponuję przeczekać, za jakieś pięć kadencji los się odmieni, tylko głupota internetowych opinii jest wieczna.

   Usuń
  2. Nie mówię, że mi go szkoda tylko, że Konarski dla dobra gminy blokował jej projekt, i to jest fakt, to co Federowicz nie zrobił to też jest faktem, ale ma wymówkę która ma potwierdzenie w rzeczywistości

   Usuń
  3. Będziesz miał okazję dowieść swoich twierdzeń w sądzie

   Usuń
 10. a wiadomo jak w Mieszkowicach i Moryniu?

  OdpowiedzUsuń
 11. Pani Basia jeszcze samodzielnie nie rządziła! Przypominam tym, którzy mydlą oczy innym. Dajmy jej szansę Chojno!!!

  OdpowiedzUsuń
 12. W drugiej turze wyborów mieszkańcy Barnkowa powinni "podziękować" za brak kanalizacji na ich ulicy, mieszkańcy ul zielonej za ładną drogę i chodniki , mieszkańcy centrum Chojny ,I Kolonii za rewelacyjny stan głównych ulic( Barwicka Kościuszki, Wojska Polskiego, Jagiełły , B. Chrobrego), za olśniewające oświetlenie wszystkich ulic, za ośrodek zdrowia- fantastyczny, za imponującą ilość nowych miejsc pracy, za nieudolność części pracowników urzędu( pozyskiwanie środków unijnych), za panią sekretarz ,która doji pieniądze ale rzadko bywa w pracy, TAK NAPRAWDĘ ZA BRAK POMYSŁU PRZEZ 8 LAT NA GMINĘ CHOJNA PRZEZ BURMISTRZA FEDOROWICZA!!! Ten pan nigdy nie był i nie będzie dobrym gospodarzem , dajmy szansę dla innych.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak to jest- jak się ma miękkie serce to trzeba mieć twardą d.........
   Tylko durni polacy zawsze głupsi po szkodzie.

   pozdrawiam
   Jerzy
   Jerzy

   Usuń
 13. skoro jesteś na nie dla obecnego rządzącego ?! to powiedz albo podaj argumenty dla których Pani Rawecka według Ciebie ma zostać burmistrzem? czekam na konkrety

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wystarczy, że jest więcej argumentów, żeby Fedorowicz nie został. Nie udawaj głupiego.

   Usuń
  2. Ja Ci podam byku:
   - wieloletnia mieszkanka Chojny
   - doświadczony Samorządowiec
   - oszczędny Samorządowiec
   - zna potrzeby mieszkańców
   - wie, że odprowadza się podatki od sprzedaży nieruchomości
   - osoba kreatywna
   - ma poparcie Rady Powiatu, który ponownie będzie rządzić. Oznacza to w końcu inwestycje w Gminie Chojna (drogi, chodniki, oświetlenia, OSP)
   - wie, że potrzebna jest kanalizacja na os. Barnkowo (spartolona robota burmistrza odnośnie dokumentacji)

   To mi przyszło szybko. Poproszę teraz o argumenty osoby, która albo sobie zostawiła długi na kadencję albo sądzi, że przegra wybory?

   Usuń
  3. "ma poparcie Rady Powiatu, który ponownie będzie rządzić. Oznacza to w końcu inwestycje w Gminie Chojna (drogi, chodniki, oświetlenia, OSP)"
   Widzisz jak Federowicz ma coś zrobić skoro tego poparcia nie ma...
   A w tej Polsce kawałek drogi jest gminy kawałek powiatu tak samo z terenami.

   Usuń
 14. Pani Rawecka powinna zostać burmistrzem ponieważ już ok, 16 lat jeżeli dodrze pamiętam pracuje jako samorządowiec, a Fedorowicz przez ostatnie 8 lat uczył się samorządu przy Długoborskim z widocznym skutkiem, Więc jeżeli chodzi o doświadczenie w pracy samorządowca- przepaść na korzyść Raweckiej. A doświadczenie w tej pracy to umiejętność wykorzystywania istniejących możliwości na rzecz gminy ( fundusze unijne itp.)

  OdpowiedzUsuń
 15. szkoda, że wybór jest tylko taki. przed drugą tura chciałbym wiedzieć jakich współpracowników chcieliby mieć kandydaci, kto będzie w przypadku wygranej zastępcą, sekretarzem.
  może Ch24 spróbuje zapytać i nie da się wykpić wymówkami

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ewa de la Torre będzie sekretarzem Gminy Chojna... i ponownie radną powiatu gryfino. A podatnicy dokładają się do etatu takiego człowieka. To jest karygodne!

   Usuń
Nowsza Starsza