Pierwsza sesja w powiecie, Wojciech Konarski dalej starostą [foto]


W piątek odbyła się pierwsza sesja w powiecie gryfińskim. Nowi radni złożyli ślubowanie, wybrano również władze powiatu. 

Na sesji pojawiło się 19 z 21 radnych. Zabrakło Rafała Muchy (PSL) oraz Tomasza Mirakowskiego (PiS). Obrady w trakcie opuścił Mieczysław Sawaryn (Inicjatywa Samorządowa).

Na stanowisku starosty gryfińskiego pozostanie Wojciech Konarski, który powiatem rządzić będzie już trzecią kadencję. Starosta uzyskał poparcie wszystkich radnych.

W skład zarządu powiatu weszli Jerzy Miler (wicestarosta, Inicjatywa Samorządowa), Jan Gładkow i Henryk Kaczmar (członkowie, Inicjatywa Samorządowa) oraz Tomasz Sergiej (członek, PO).

Przewodniczącym rady został Mieczysław Sawaryn (Inicjatywa Samorządowa), wiceprzewodniczącymi zostali: Mariusz Adamski (PO) i Piotr Bugajski (Inicjatywa Samorządowa).

Zobacz zdjęcia na naszym profilu na Facebooku

Na zdj. Paweł Sławiński wita się z Mieczysławem Sawarynem, w tle starosta Wojciech Konarski. 
Redakcja

9 Komentarze

 1. to teraz czas na p. Basie na burmistrza i bedzie szlo po jednej lini bo nic dalej nie bedzie za rzadow p. Adama przy tym samym staroscie to juz jest nudne mdle a co jeszcze bedzie przez nastepne 4 lata to juz sie nie chce myslec bo to na nic trudno zycie toczy sie dalej zycze panu sukcesow w ZGDO tam przypilnowac panie zeby lepsze wyniki byly a tu dac szanse wykazania sie innym szkoda tylko ze na staroste nie ma wyborow bezposrednich bo w takim duzym powiecie jak nasz zeby nie bylo kogos innego na fotel starosty to tez cos nie tak z tymi radnymi w powiecie

  OdpowiedzUsuń
 2. Znaczy ze W Fedorowicz glosowal na Konarskiego z Inicjatywy Samorzadowej.
  Bardzo dobry wybór.
  Jego wyborcy powinni wziąć przyklad i w niedziele zagłosować na Rawecka

  OdpowiedzUsuń
 3. Będę głosował jednak na Adama Fedorowicza. Żadna propaganda ze strony starostwa mnie nie przekonała.

  OdpowiedzUsuń
 4. A Jarek Przygoda się dostał,czy nie?do sejmiku

  OdpowiedzUsuń
 5. Ktos kiedyś Bugajskiemu podlozy znaczone 100 złotych. Skonczy się prymitywna kariera.

  OdpowiedzUsuń
 6. A jednak ,jest dobrze.Tak trzymać.Polityka Konarskiego i Raweckiej to jest przyszłość naszej gminy. Jarek się dostał.

  OdpowiedzUsuń
 7. Ciekawe gdzie się dostał Jarek.

  OdpowiedzUsuń
 8. W Polsce nigdy nie będzie lepiej. Po prostu ludzie są na nieodpowiednich stanowiskach i nie po tych szkołach.

  OdpowiedzUsuń
Nowsza Starsza