Radny Janusz Babiarz odpowiada Ewie De La Torre

Sekretarz gminy Ewa De La Torre mija się z prawdą - twierdzi Janusz Babiarz. To odpowiedź radnego na oświadczenie, jakie do mediów przesłała sekretarz Gminy Chojna - Myślałem, że problem pracy Pani sekretarz pozostanie do wyjaśnienia po wyborach dlatego nie zabierałem w tym temacie głosu aż do oświadczenia pani sekretarz.

Radny i zarazem kandydat na burmistrza Chojny zdecydowanie zaprzecza, że na sesji przedstawił nieprawdzie informację dotyczące nieobecności w pracy sekretarz gminy. Poniżej fragment oświadczenia Janusza Babiarza, które otrzymaliśmy w piątek wieczorem:

Prawdą jest to, że w związku z zaistniałą sytuacją, tj. brakiem projektu statutu gminy (przygotowywany był przez kilka miesięcy przy współpracy komisji statutowej z panią sekretarz), wypowiedziami radnych sygnalizującymi o trudnościach z zastaniem pani sekretarz w urzędzie, pozyskanymi informacjami o frekwencji pani sekretarz na posiedzeniach RM w Gryfinie, wielokrotnymi przypadkami niewłaściwego przygotowania projektów uchwał przez urzędników postanowiłem zadać pytanie Panu Burmistrzowi dotyczące obecności w pracy sekretarz gminy , Pani Ewy De La Torre.

W swoim pytaniu prosiłem aby Pan Burmistrz zdementował lub potwierdził informacje o nieobecności w Urzędzie Pani sekretarz gminy, w okresie od początku czteroletniej kadencji, w związku z pełnieniem obowiązków radnej Rady Miejskiej w Gryfinie przez około 170 dni. W uzasadnieniu stwierdziłem, że rok roboczy ma 251-252 dni, a jeśli doliczymy do tego dni urlopu i zwolnienia lekarskie to wyjdzie nam, iż tych dni było ponad 300 co świadczyłoby, iż absencja w pracy wyniosła ponad rok roboczy. Zapytałem również czy pan burmistrz zamierza dalej tolerować taką sytuację?

Odpowiedzi oczekiwałem od Pana Burmistrza, ale ten nakazał udzielić informacji zainteresowanej, która min. stwierdziła: że czas pracy ma nielimitowany i zgodę burmistrza na pracę min. w domu, zwolnień lekarskich 92 dni, podczas których też niekiedy pracowała, urlopy wykorzystała w należnym wymiarze.

Nie byłem zadowolony z odpowiedzi, gdyż Burmistrz nie odpowiedział na zadane pytanie, ale do tego przyzwyczaiłem się przez 4 lata kadencji radnego( wiele odpowiedzi było nieprecyzyjnych lub ogólnikowych, a na wiele zapytań do dziś nie otrzymałem odpowiedzi, mimo moich upomnień). Informacja Pani sekretarz mogła być tylko uzupełnieniem danych.

Nie polemizowałem po wysłuchaniu informacji Pani sekretarz, a po sesji zgodziłem się na propozycję aby przesłała mi wykaz nieobecności i projekt statutu gminy (podałem adres email) – do dziś nie doczekałem się przesyłki.

Nieprawdą jest, że udałem się do mediów, to media zgłosiły się do mnie wiedząc o moim wystąpieniu na sesji, a ja tylko potwierdziłem to o czym mówiłem w tej sprawie na sesji, a mówiłem bardzo mało. Nie odnosiłem się do wypowiedzi na forach internetowych, a niektóre są niekiedy nadinterpretacją tego o czym mówiłem. Nie prowadziłem żadnego śledztwa w sprawie obecności Pani sekretarz i nie zamierzam jej linczować w porozumieniu z „inną osobą”.

Jeżeli przyjmiemy, że potwierdzonych obecności na posiedzeniach różnych komisji oraz sesjach RM w Gryfinie, co jest jednoznaczne z nieobecnością w urzędzie chojeńskim, było 177, ale odejmiemy 16(które zwołane były na godz.14-15 - to i tak obecność w Chojnie była w niepełnym wymiarze), zwolnień lekarskich 92, urlopów 101 to razem daje nam 354 dni robocze na 1005 jakich jest w latach 2011-2014.

Tak przedstawia się obecność w pracy jednego z filarów obecnej władzy w Chojnie. W okresie gdy wielu przedsiębiorców promuje obecność i nagradza za niechorowanie u nas jest odwrotnie, biedna gmina pozwala sobie na płacenie za nieobecności. Pracodawcą sekretarza gminy jest Burmistrz więc On wie za co płaci pieniędzmi podatników. Do dziś Pan Burmistrz nie zdementował i nie potwierdził moich informacji przedstawionych na ostatniej sesji RM w Chojnie.

Ps. Pani Ewa powinna się zdecydować czy jestem jej rówieśnikiem czy też jestem młodszy od niej, cyt. z jej oświadczenia: „…Z całą pewnością mojemu rówieśnikowi panu radnemu Januszowi Babiarzowi(…)mimo, że jest młodszy ode mnie…”.
Redakcja

24 Komentarze

 1. chyba chcesz zablysnonci wtensposub kandydacie na Burmiszcza od siedmiu bolesci

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. w której szkole uczyłeś się ortografii??? "burmiszcz" "sposub" "zablysnonci" "wtensposub" ???? po jakiemu to???

   Usuń
 2. Kulturalna, rzeczowa polemika. Janusz, trzymamy kciuki w przyszłą niedzielę.

  OdpowiedzUsuń
 3. Potszymaci mozecie mu ale co innego

  OdpowiedzUsuń
 4. bicie piany przed wyborami, do niedzieli będziecie tak sobie publicznie dyskutować? wyrzucisz ją jak zostaniesz już burmistrzem panie Babiarz, ha,ha

  OdpowiedzUsuń
 5. Co do wypowiedzi p. Babiarza, trzeba przyznać racje tak samo jak i do braku jakielkolwiek merytoryki burmistrza, p. Fedorowicza. Jak można tak marnotrawić publiczne pieniądze i to w tak biednej gminie? Ciekawe czy za tydzień ponownie obecny burmistrz bedzie mógł sie pomodlić za kolejne otumanienie swoich wyborców obietnicami kompletnie nie realnymi...

  OdpowiedzUsuń
 6. Przeczytałem ulotkę kakandydata Babiarza. I co? Tradycyjnie -będzie oszczędzać i wszystko reorganizowac a z drugiej strony zatrudniać i tworzyć. Pachnie nierealnym populizmem na mój gust. No i sprytne nazwanie programu - zalożeniami. Dupochron czy brak odwagi???

  OdpowiedzUsuń
 7. obiecaj dziecom i małżonce wczasy np. na Majorce, w międzyczasie kup auto w kredycie na babcię, a następnie znajdź pracę i zrealizuj swoją obietnicę - to jest Twój scenariusz na przyszłość?

  OdpowiedzUsuń
 8. Fedorowicz pisze-Burmistrz który buduje- ciekawe co.chyba CPN w krajniku za 22 duże bańki.Tylko BABIARZ może dać sobie z tym rade,będę głosował na niego.Przegońmy tą sitwę łacznie z cwaniarą ewą de la tore

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. 100% racja. Tez będę na niego głosował.

   Usuń
  2. Panie Januszu kadencja filarów obecnej władzy w Chojnie już się kończy i przyjdzie czas na pełne rozliczenie ich pracy. Pani Sekretarz dalej swoimi tłumaczeniami pogrąża Adama Fedorowicza. Ewie De La Torre należy się MEDAL ZA ZASŁUGI DLA MIASTA GRYFINO ciekawe czy p. Piłat o tym nie zapomniał?

   Usuń
 9. jeżeli po raz kolejny wygra obecny burmistrz - to znaczy, że mieszkańcom Chojny po prostu należy się taki geniusz. I tyle.

  OdpowiedzUsuń
 10. Morze to nie o Pilata chodzi aKonarskiego

  OdpowiedzUsuń
 11. Babiarz burmistrzem? rozumiem alkohol, długi weekend, ale ludzie co Wy WYPISUJECIE!!!!????

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. lepiej gdyby burmistrzem został Ferdek Wypierdek? Nie no, teraz na całkiem poważnie. Nie chciałem nikogo obrazić rymowanką, durnota z mojej strony.Ale dajcież spokój. Trzeba kogoś nowego, a nie człowieka, który już się wypalił. Nie oszukujmy się, ale każdy na tym stanowisku będzie odpowiedniejszą osobą niż Pan Adam. Ten cały cyrk trzeba rozebrać do fundamentów i spróbować postawić to od początku. Wierzę w to, że ludzie się zmieniają. Ale w przemianę Pana Adama nie wierzę. Nie z tymi Radnymi, nie z Szanowną Panią Sekretarz. Pytam po kiego grzyba ona zajmuje stołek, biurko, służbowy komputer i miejsce w Urzędzie? Jeśli Pan Fedorowicz wygra wybory to powinien zrobić 'gruntowny remont' Urzędu. Przestać marnotrawić pieniądze, pakować się w jakieś hipoteki, spółki z firmami no-name'owymi. Pozwolić na rozwój małym firmom, przedsiębiorstwom. Udostępnić dla nich miejsce, tworzyć miejsca pracy dla mieszkańców, a nie dla znajomych. Jest mnóstwo mieszkań komunalnych i stoją puste, a ludzie czekają w kolejce. Jest dużo problemów w takich mieszkaniach, usterek i tak dalej i nikt nic z tym nie robi. Trzeba straszyć telewizją i Bóg wie czym jeszcze aby ktokolwiek zareagował. Tak byś nie powinno. A w hasła wyborcze po prostu nie wierzę.

   Usuń
  2. Dokładnie rozwój firm , miejsca pracy , mieszkania i służba zdrowia tego nam trzeba i to są konkrety to co najważniejsze ..

   Usuń
 12. A może być gorzej niż jest? Rozumiem , że dla niektórych 22 bańki to żadne pieniądze, a jednoczesne płacenie wynagrodzenia i diet nie stanowi problemu - grunt żeby było lepiej, kolesiom.

  OdpowiedzUsuń
 13. Ty pewnie masz opsesie o te 22 baniki bo nic innego tylkote miliony ile by nie pisal to i tak nie wskurasz ODPUSCI a czas ich kiedysi rozliczy I zrozum ze lepszy ten co iest nisz BABIASZ damski bokser

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. kóp se suownik bo ropisz mnustwo blenduw.. Boże, ciężko trzymać normalny poziom? Nie potrafisz pisać, nie pisz :D

   Usuń
  2. sorry, nie wiem co to 'opsesia'. nie mogem wienc z tobom dyskótowadź

   Usuń
  3. Dupkiem to chyba ty stesi onic ci nie chodzi tylko ortograia a morze komputer szwankuie nie pomysilales to lepiei niepisz takich glupstw nie karzdego stac na nowy wes i to poduwage bo slownika nie potrzebuie Atom swoiom ortograie zachowai sobie D

   Usuń
  4. Dziwna sprawa, przeglądarka sama podkreśla na czerwono błędy. Kliknij wtedy prawy przyciskiem myszki na takim czerwonym podkreśleniu i rozwinie Ci się lista z wyrazami. Poprawnymi ortograficznie.

   Usuń
  5. jebłem, sory Paweł, ale jebłem :D na wyborach traf w krzyżyk bo oddasz gówno warty głos. i dobrze się podpisz, nie zrób błędu :D nie stać na nowy komputer? Słownik jest o wiele tańszy.

   Usuń
  6. Tylko despoty i pedaly potraiom tak pisaci bo lubiom sie bawic w GUWNIE

   Usuń
Nowsza Starsza