W Moryniu mają rozmach - dwa worki węgla do ogrzania świetlicyDwa worki węgla, taką ilość opału otrzymała... świetlica w Gądnie (gmina Moryń). Sołtys miejscowości patrzy z politowaniem - żart primaaprilisowy w listopadzie to kiepski pomysł

Opał został zamówiony przez Moryński Ośrodek Kultury. Z faktury wynika, że dostawa i pakowanie kosztowało tyle samo co sam węgiel.

- Taka ilość węgla dostarczona została w celu dokładnego obliczenia sprawności nowo zamontowanego pieca. Nasza dotychczasowa współpraca z Panią Sołtys w tej kwestii budzi uzasadniony niepokój, z racji ogromnego zużycia zgromadzonego opału, co pozostaje w sprzeczności z zasadą racjonalnego gospodarowania powierzonym mieniem. Przykro nam, że jedynie z sołectwem Gądno są ciągle problemy w komunikacji, a aferalne metody wywierania presji na zarządzającego świetlicą są nie do przyjęcia - informuje Małgorzata Matecka, dyrektor MOK w Moryniu - Moryń ma na utrzymanie i podstawową działalność siedmiu świetlic, Domu Kultury, zajęć na Orliku, bibliotekę 610 tys zł rocznie. Trzeba naprawdę ogromnej umiejętności gospodarowania tymi skromnymi środkami, proszę porównać to z budżetami domów kultury sąsiednich gmin, by realizować działalność statutową i nie kończyć roku na minusie. Niezwykle mi przykro, że były stażysta i pracownik MOK, była kandydatka na radną Katarzyna Kupczyk, zagubiła się w spirali kłamstw i pomówień. Pani Kupczyk może powiedzieć wszystko, trudno, takie czasy, to także "uroki" demokracji. Nie będę się wdawała w czczą polemikę, która do niczego nie prowadzi. Jeżeli Katarzyna Kupczyk nie zaprzestanie rozpowszechniania nieprawdziwych informacji, to w osobnym, oficjalnym piśmie wezwana zostanie do stosownych przeprosin i sprostowania kłamstw. 

Inne zdanie na ten temat ma sołtys Gądna, Katarzyna Kupczyk - W styczniu bieżącego roku został zakupiony piec z funduszu sołeckiego Gądna. Ilość opału, jaką otrzymałam w styczniu to jest 500 kg na resztę sezonu grzewczego, po interwencji radnego i dostałam z wielką łaską ten opał. Najczęściej zwracałam się na pismach do Pani Dyrektor o cokolwiek, zawsze odpowiedz była negatywna. To nie jest pierwsza sytuacja taka…. W lutym poprosiłam o opał, bo chcieliśmy zorganizować dzieciom ferie….pani dyrektor odłożyła słuchawkę.

Redakcja

31 Komentarze

 1. W Gądnie jest świetlica?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A tej pani dyrektor domu kultury już podziękujemy.

   Usuń
 2. Mrozu brak a na zagotowanie herbaty powinno wystarczyc!

  OdpowiedzUsuń
 3. Kierowniczka MOK-u zasluzyla na nagrode za oszczedne wydawanie pieniedzy.,,OSZCZEDNA GMINA".

  OdpowiedzUsuń
 4. A w gminie Cedynia dają?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. O ile mi wiadomo wioski opał na świetlice muszą załatwiać we własnym zakresie. Drewno do kominka pozyskują z wycinanych drzew lub wywrotów.Gmina nie daje pieniędzy na ogrzewanie, chyba że wybranym wioskom.

   Usuń
 5. Zaraz, zaraz. A czy sołtysem Gądna nie jest pani K. Kupczyk, co to rozpowiada po Moryniu, że będzie po wyborach dyrektorem MOKu? Może sama zamówiła dwa worki, by je sfotografować i aferę wywołać?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Pani sołtys Gądna zbyt mocno angażuje się w to w co nie powinna. Dwa worki węgla zostały zamówione po to by ustalić jego zużycie. M OK nie ma na etacie palacza na świetlicy. Ponad to sposób ogrzewania został MOKowi narzucony, a niestety nie jest ani ekonomiczny, ani ekologiczny. Proszę pana administratora o potwierdzanie u źródła takich informacji. Informacja o organizowanym w dniu 12 grudnia charytatywnym koncercie kolęd do tej pory nie został przez pana opublikowany. Widocznie pan est bardzo stronniczy, choć przyznam, że nie jest mi znany powód takiego postępowania.

   Usuń
  2. Informacja o koncercie zaplanowana jest do publikacji na początku grudnia, ponieważ sam koncert odbędzie się 12 grudnia. Od początku mamy przyjętą zasadę, że promujemy wydarzenia w okresie 1-2 tygodni przed ich terminem.

   Usuń
  3. piec nie został wymieniony wczoraj tylko w styczniu z tego co we wsi wiadomo

   Usuń
  4. No nie ta kobieta chce byc Dyrektorem MOKu ??? niech sie lepiej nie osmiesza i bzdur opowiada ! taka Dyrektorka jak jest Pani Matecka , uczciwa i rzetelna , Moryn nigdy nie MIAL !!!!!!!!!!!

   Usuń
  5. Matecka uczciwa ,pracowita hahahahahahahaha zajady mi pękają hahahahaha.

   Usuń
 6. tylko dyrektorem???
  od razu sekretarzem jak już coś :D
  Tak i fakturę sama wystawiła tez sobie

  OdpowiedzUsuń
 7. To sobie ktoś jaja robi. Aż płakać się czasami chce z tych pomysłów Pani Mateckiej. Remont budynku świetlicy w Gądnie zrobiony dwa lata temu, a już się wszystko sypie. Drzwi z Kartonu, Wszystko najgorszej jakości. To na pewno jest "Oszczędna Gmina".

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Remont świetlicy przeprowadził Urząd Gminy w konsultacji z sołtysem.

   Usuń
 8. To ja nawet do takiego remontu bym się nie przyznawał :-)

  OdpowiedzUsuń
 9. Tylko dwa worki i nie ma z czego podpierdolić? Żal.pl

  OdpowiedzUsuń
 10. To ja dla Pani Mateckiej Mam propozycję. Niech Pani przestanie organizować swój WET WATER, który jest największą porażką w Gminie. Te pieniążki niech przekaże na opał do świetlic. Niech Pani opublikuje wydatki z tym związane, a także całkowite koszty tych festivali. Niech ludzie poczytają sobie kto ma rację :-)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Pytanie: czy jest w okolicy festiwal, na który zgłaszają się artyści z różnych krajów chcący polskiej publiczności swoją twórczość za koszty transportu, jakiegokolwiek noclegu i wyżywienie? A na WW chcą bo docenili jego urodę, fajną atmosferę i dobrą organizacje, mamy dobre recenzje w prasie branżowej i nie tylko, na fb można sobie poczytać. W następnym roku chce dołączy do nas prawdopodobnie zlot automobilowy z całej Polski bo organizatorzy odkryli dla siebie Moryń dzięki temu festiwalowi. Nie izolujemy się i zeszłym roku współpracowaliśmy z 20coolbike na WW scenie zagrał zespół bynajmniej nie bluesowy, chociaż mówi się, że blues jest matką każdego rodzaju muzyki. W przyszłym roku muzycznie będzie jeszcze ciekawiej. Tzw. DJ nie mogą być jedynymi kreatorami życia muzycznego. Trzeba dać szansę zespołom grającym muzykę na żywo. Po to także jest ten festiwal. Jest również po to by promować Moryń i jak widać tak się dzieje. Pozdrawiam i proszę skończyć z tą nieuzasadnioną nienawiścią, "Pani" Matecka :)

   Usuń
  2. Mok za czasów mateckiej do dno i dwa metry mułu. Basia Ignaczak - wracaj i ratuj! !!!!!

   Usuń
  3. chyba Basia ale Rzońca...:) ?

   Usuń
 11. Podpowiedź dla Admina. Jeśli zakrywasz dane wystawcy faktury zakryj również NIP. Łatwo na CEiDG sprawdzić jaka firma funkcjonuje pod danym NIP-em.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Co najlepsze ta "FIRMA" nie ma w PKD sprzedaży węgla! Przekręt jakiś?

   Usuń
 12. Do Pani Mateckiej- Dobrze Pani wie że jest Pani na wylocie.
  No chyba ze wygra Pani koleżanka w wyborach.
  Starczy tej nieudolnej pracy przez 7 lat
  i Marnotrawienia pięniedzy! Naszych pieniedzy!!

  Co do festivalu to tylko Pni opisuje to wszystko tak ładnie.
  wszystkie artykuły pisane są przez was samych a także Lecha.
  a potem po znajomościach sa publikacje.

  Mówi Pani o tym ze zespoły chcą do nas przyjeżdżać? wiadomo że przyjada skoro im placicie.
  cool bike? ostatni raz z Pania współpracuje!!
  Dj? To chyba był jedyna atrakcja przez ostatnie 4 lata na jarmarku. Bo nic innego kreatywnego Pani nie wymyśliła. Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 13. jak pani mówiliśmy kto to jest Kupczyk, to trzeba było nas słuchać, a nie litować się. ma pani nagrodę z dobre serce.

  OdpowiedzUsuń
 14. Czyli dwa worki węgla dla Kupczykowej były tak naprawdę pretekstem, by powyzywać. Prościucha.

  OdpowiedzUsuń
 15. Tylko sens jest taki w tym dyrektorowaniu ze jak każdy pracownik odchodzi z domu kultury to od razu z automatu jest wrogiem publicznym Pani Dyrektor, jest okropnym złym człowiekiem itd... wiele by tu polemizować- dobre serce Pani Dyrektor hahahah. To znam na przykładzie kilku pracowników.

  OdpowiedzUsuń
 16. Niedobrze mi się robi jak to wszystko czytam. Jeden drugiemu by jęzor wyrwał i jeszcze to opisał na portalach. Wyprowadzam się stąd!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To aż trudne do uwierzenia jak w ostatnim czasie przesunął się margines przyzwoitości w naszym kraju. Jak łatwo można opluć człowieka posługując się plotkami, pomówieniami, bezczelnym kłamstwem. Jak duże jest przyzwolenie społeczne dla tego typu zachowań. Pani Kupczyk, jest pani tego doskonałym przykładem. Nie bez powodu zali się ciągle pani, że ktoś przebija pani opony, ze ktoś robi pani złośliwości. Kto sieje wiatr ten zbiera burzę.

   Usuń
 17. Witam,

  Widać po wypowiedziach obu Pań, że się zbytnio nie "kochają". Zamiast razem działać na rzecz lokalnej społeczności to prowadzą prywatną wojnę.
  Miejmy nadzieję, że nowy burmistrz doprowadzi do uzdrowienia patologicznej sytuacji.

  Jerzy N.

  OdpowiedzUsuń
Nowsza Starsza