Wyborcza dogrywka, w niedzielę II tura


W najbliższą niedzielę, 30 listopada odbędzie się druga tura wyborów samorządowych. Wyborcza dogrywka czeka mieszkańców kilku gmin naszego regionu. 

W Chojnie mieszkańcy będą mieli okazję wybierać między obecnym burmistrzem Adamem Federowiczem, który w 1 turze uzyskał 44,19%, a jego rywalka będzie Barbara Rawecka, obecna sekretarz powiatu, która uzyskała bardzo dobry wynik - 42,78%.

W Trzcińsku Zdrój w II turze o fotel burmistrza powalczy obecny włodarz - Zbigniew Kitlas, jego przeciwnikiem będzie Robert Kowalski.

W Moryniu Józef Piątek zmierzy się z Jadwigą Fragstein-Niemsdorff.

W Cedyni o fotel burmistrza powalczą Gabriela Kotowicz  która sensacyjnie pokonała  obecnego włodarza gminy - Adama Zarzyckiego, jednak ta różnica wynosiła zaledwie ok. 4 %  głosów

W Gryfinie wyborczą rękawice podejmą Mieczysław Sawaryn i Rafał Mucha.

Do urn w niedzielę wybiorą się również mieszkańcy gminy Widuchowa, w II turze zmierzy się urzędujący wójt Michał Lidwin i Anna Kusy-Kłos.

W Starym Czarnowie w II turze mieszkańcy wybiorą pomiędzy Markiem Wosiem - obecnym wójtem, a Marzeną Grzywińską, która zdobyła w I turze najwięcej głosów.

W piątek o północy rozpocznie się cisza wyborcza, która potrwa do momentu zamknięcia lokali.
Lokale wyborcze będą otwarte od godziny 7:00 do 21:00.

W I turze 16 listopada, w całym kraju frekwencja wyniosła 46,4%.

45 Komentarze

 1. Pani Kotowicz popierana przez miejscowych polsko-niemieckich "oligarchów", którym marzy się powrót do władzy utraconej 16 lat temu.
  Co im musiała obiecać?
  Czego od niej oczekują?
  Stracili miliony euro więc mają bardzo silną motywację by na stołku burmistrza postawić "swojego" człowieka.
  Kotowicz jako radna powiatowa "sprawdziła się" nie pomagając gminie Cedynia i wspierała kapitalistów polsko niemieckich w Osinowie .
  Jej mąż dla nich pracuje (tak na marginesie)


  Zarzycki jest jedynym kandydatem , który daje gwarancje niezależności i stabilnej sytuacji w gminie.
  Nie był i nie będzie marionetką w cudzych rękach.
  Nie dał się im zastraszyć. Ani niszczeniem domu ani próbą wmanewrowania go w wymyśloną aferę korupcyjną.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. jeszcze tylko brakuje straszenia czarną wołgą.
   pan Zarzycki, podobnie jak Fedorowicz, Piłat i Długoborski to ludzie ubiegłej epoki - zarówno w sensie mentalnym , jak i sposobie działania.
   Czasy zmieniły się, szkoda, że tego nie zauważyli.

   Usuń
  2. A Pani Kotowicz to z jakiej epoki? Z tej samej. To samo pokolenie. Mimo ,że stara się, ale upływ czasu ślad pozostawia.Kiedyś bliska współpracownica z AZ, a teraz co? Amnezji nie mamy

   Usuń
  3. to nie data urodzenia decyduje, tylko sposób myślenia. Patrząc jak wygląda Cedynia, to chyba dobrze , że wycofała się ze współpracy z tak kiepskim gospodarzem

   Usuń
 2. A gdzie informacja o Starym Czarnowie? Gmina, w której ludzie chcą "coś"zmienić. Ma jedną z najwyższych frekwencji. Czy to już Białoruś?

  OdpowiedzUsuń
 3. Drodzy mieszkańcy. Pamiętajcie, że głos na Fedorowicza oznacza głos na De La Tore i Długoborskiego. Nie dość macie już rządów starych PRL-owców w Chojnie? Nie mam nic do Fedorowicza jako do człowieka, ale niestety jako burmistrz był, jest i będzie marionetką w rękach Długoborskiego.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Drodzy mieszkańcy. Pamiętajcie, że głos oddany na Rawecką oznacza głos na Konarskiego... itd

   Usuń
  2. Jak wygra Rawecka to będzie koniec dla Gminy cały hajs będzie szedł do Powiatu ! więc ludzie 30 listopada przy urnach trzeba myśleć .... lepiej ten co jest Adam.F Niż pakt Rawecka + Konarski ! Opamiętajcie się w porę !

   Usuń
  3. '
   trzeba liczyć na kompletną głupotę ludzi, albo samemu mieć kłopoty z ogarnięciem podstaw samorządu, żeby pisać o 'hajsie" idącym do powiatu. Zdrowia życzę

   Usuń
  4. Nasze społeczeństwo jest nieobliczalnie aż strach czekać na wyniki !!

   Usuń
 4. NO TO SUPER PASUJE!!!
  Bo pana Konarskiego bardzo szanuję za to jak pracuje...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja też go szanuję ale dla dobra naszej Gminy niech z Panią Basią pozostanie w Gryfinie ,
   a jeśli chcą pomóc niech zaczną współpracować z gminą Chojna.

   POLECAM ODDAĆ GŁOS NA PANA FEDOROWICZA ADAMA - To jest nasz najlepszy kandydat !

   Usuń
  2. WYBORCY GŁOSUJEMY NA PANIĄ RAWECKĄ DLA ROZWOJU NASZEJ GMINY I WŁAŚCIWEJ WSPÓŁPRACY Z POWIATEM !!!!!

   Usuń
  3. WYBORCY GŁOSUJEMY NA PANIĄ RAWECKĄ DLA Z A S T O J U NASZEJ GMINY .

   Usuń
  4. PAN KONARSKI DOSTAŁ PEŁNE POPARCIE... BRAKUJE JESZCZE PANI BASI !!!

   DAJMY IM SIĘ WYKAZAĆ !

   Usuń
 5. Ciekaw jestem ile nas kosztowało wydanie biuletynu P.Burmistrza ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. "nas" nic! materiał w całości finansowany ze środków komitetu wyborczego A, Fedorowicza zgodnie z ustawą i nie próbuj siać fermentu bo jest to żałosne

   Usuń
  2. czyli komitet opłacił druk w miejscu , gdzie było to drukowane?

   Usuń
 6. W Chojnie to potrzeba władzy takiej aby w końcu się skończyła korumpcja, wszystko znajomości i znajomości. A . Rawecka mogła by w chojnie zawojować coś w końcu by się działo . A mało tego kiedyś startował na burmistrza Pan G. Sakowski wielka strata dla chojny że go nie wybrano to by się działo !!!

  OdpowiedzUsuń
 7. ciągle czekam, aż Pan Fedorowicz poinformuje, że kończy współpracę z obecną sekretarz i zastępcą. Że stawia na młodych , dobrze przygotowanych do pracy w administracji mieszkańców Chojny. Czasu mało...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziś, w piątek, to już będą wymuszone informacje... Już jest po czasie:)))))

   Usuń
 8. Witam serdecznie zwolenników wróżbity Adama !!! Jak czytam komentarze pyzatych misiów którzy piszą że Adam tyle dobrego zrobił do Gminy ile on nie zbudował ile jeszcze zbuduje to ho ho !!! Naprawdę czytając wasze komentarze to człowiek się zastanawia czy połowa to informatycy z ul. Walczaka czy Mącznej ? Przez 8 lat kadencji Chojna wygląda jak Disneyland, mamy wszystko czego tylko dusza zapragnie i to wszystko za żadów Wróżbity Adama który pisząc kilka dni temu co zostało zrobione w Gminie !!! Najlepsze jak opisał że zrobił dach na katedrze!!! z której strony ? i który dach? dach wygląda jak ser szwajcarski a Adam piszę ze dach zrobił, widać ze po swojemu zrobił ten dach i wygląda jak konto gminy czyli dziura na wylot !!! Ale Fontannę to mamy lepsza jak w Las Vegas przy Hotelu Bellagio !!! Wytrysk z tej fontanny taki, że jest zakaz latania dla parolotniarzy nad fontanną w celu uniknięcia dostania się wody do silnika !!! Tak więc Kochani przeciwnicy Pani Barbary R. pełna mobilizacja na nadzielę szampany pomrozić i od 7 ruszamy do URN i wyczekujemy, czekamy jak na biały dym unoszący się nad Watykanem. Czy przez kolejne 4 lata będzie dalej za sterami wróżbita Adam ?

  PS - a tak ostatnio zareagował ksiądz Antonii jak przeczytał że Burmistrz wyremontował dach nad Kościołem
  https://www.youtube.com/watch?v=Sh8jxbhh26E

  OdpowiedzUsuń
 9. Analizując dokonania starosty .Konarskiego i jego zastępcy p. Raweckiej,łatwo dojść do wniosku,że gro środków finansowych przeznaczono na inwestycje w gminie Mieszkowice.Nic dziwnego stamtąd pochodzi starosta.Pytam , co dla Chojny zrobiła przez ten okres p.Basia , pretendująca do roli burmistrza naszej gminy.Głosuję za ........

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. żółkiewskiego, słowiańską , Willsona.....nowe sale w zawodowe w ZSP , Nowe klasyw SOSW- ogrodnictwo , gasronomia , Dom dziecka i miejca pracy ślepotpo

   Usuń
 10. No nic nie zrobiła, oczywiście oprócz wstrzymania inwestycji dla gminy Chojna.

  OdpowiedzUsuń
 11. A czy wiadomo kogo popiera i może nawet finansuje Stefan Tarnowski i jego ludzie? Ten pan jjest chyba żywo zainteresowany odzyskaniem stacji paliw?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A kto by na jego miejscu nie był zainteresowany??? Prowadzi tą stację wiele lat... To chyba normalne, że może byc zainteresowany jej losami...

   Usuń
 12. Pani Basia wygra :) P.Federowicz zamiast nakłaniać ludzi na lotnisku niech zacznie się pakować!!!!!!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Pan fedorowicz w przeciwieństwie do konkurentki wiele zrobił dla ludzi z lotniska i powinni murem na niego głosować

   Usuń
  2. Co takiego wiele zrobił ???? Pytam się...? Te wymuszone dojazdy to jest to wasze wiele? Gdyby nie nacisk m.in. tego portalu to wątpliwe i zbliżające się wybory to guzik by zrobił...

   Usuń
  3. Nie masz pojęcia co robiło się , robi i będzie robić dla osiedla lotnisko podczas kadencji p. Fedorowicza Adama
   My mieszkańcy wiemy najlepiej, dlatego poprzemy BURMISTRZA ADAMA FEDOROWICZA

   Usuń
  4. Drogi Anonimie, p. Rawecka nie była burmistrzem. Pan F. więcej zrobił w tydzień przed II turą wyborów niż przez 8 lat...

   Usuń
 13. Pan Zarzycki wysyła swoich ludzi z ulotkami długopisami,samochód z jego gębą jeździ po miejscowościach ciekawe za czyją kasę?

  OdpowiedzUsuń
 14. Nie jestem mieszkańcem gminy Cedynia ale jak słyszałem ze żródeł dobrze poinformowanych to od dwóch tygodni światło w tamtejszym Urzędzie MiG nie gaśnie prawie przez 24 godziny od dwóch tygodni. Wszyscy pracownicy urzędu są zaabsorbowani pracą nie na rzecz mieszkańców ale kampanią pana Zarzyckiego to jest jakiś kabaret, I Wy ludziska chcecie głosować na faceta który wykorzystuje swoje stanowisko aby wygrać wybory- katastrofa. GŁOSUJCIE NA PANIĄ KOTOWICZ DAJCIE SZANSĘ INNYM , PRZECIEŻ MOŻE BYĆ LEPIEJ!!!

  OdpowiedzUsuń
 15. Wałęsa oddaj moje 100 milionów ,
  22 też trzeba będzie oddać ...

  OdpowiedzUsuń
 16. ok, to tylko wybory. i połowa z mieszkańców nawet się na nie nie pofatyguje. Przyjemnego weekendu

  OdpowiedzUsuń
 17. No to do zobaczenia przy urnach wyborczych, głosuje na p.Fedorowicza i mam nadzieje że większość ludzi też tak zrobi.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Oby większość ludzi przejrzała na oczy, dla dobra CHOJNY !!!

   GŁOSUJEMY NA PANIĄ RAWECKĄ !!!

   Usuń
  2. Pan Zarzycki to najprzystojniejszy kandydat

   Usuń
 18. Głosy na p. Rawecka !!! CZAS NA ZMIANY W NASZEJ GMINIE !! Pan F może zacząć pakować swoje zabawki z piaskownicy !!! Koniec zabawy w niby Burmistrza!!!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Głosy na p. Rawecką to stracone głosy .Przekonasz się za kilkadziesiąt godzin.

   Usuń
 19. Ale co z tym Zarzyckim, że nie przystojny?

  OdpowiedzUsuń
 20. Wolę nie oddać głosu niż zagłosować na Federowicz !!!! Żenada!!!

  OdpowiedzUsuń
 21. Chojna gniła przez 4 lata a teraz nagle Fedorowicz się obudził bo potrzebuje głosów! Pomyślcie ludzie.., jak go wybierzecie ponownie będzie miał was znowu gdzieś przez kolejne 4 lata aż do kolejnych wyborów!

  OdpowiedzUsuń
Nowsza Starsza