Wyborcza sobota z kandydatami na burmistrza [foto]


Kandydaci na burmistrza Chojny popracowali w sobotę w mieście. Adam Fedorowicz i Barbara Rawecka zmierzą się w II turze wyborów, która odbędzie się w niedzielę, 30 listopada.

Adam Fedorowicz wspólnie ze swoimi zwolennikami rozdawał ulotki i przekonywał do swojego programu wyborczego w centrum Chojny.

W mieście pojawiła się też Barbara Rawecka, która spacerowała w towarzystwie starosty Wojciecha Konarskiego i posła PiS Czesława Hoca.

Zobacz zdjęcia na naszym profilu na Facebooku
Redakcja

58 Komentarze

 1. Jacek do twarzy ci wśród czerwonych nieudaczników

  OdpowiedzUsuń
 2. A ponoć PIS nie zgadza się z wynikami wyborów, to co on tam robi?

  OdpowiedzUsuń
 3. A ja myślałem że PIS walczy z nepotyzmem, widocznie na szczeblu samorządowym to nie obowiązuje.

  OdpowiedzUsuń
 4. czyli PiS popiera Rawecką. Czemu pojawił się tam Hoc a nie Zygmunt?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bo był mieszkańcem Chojny tu sie uczył tu ma rodzinnę.

   Usuń
 5. Ładnie panie Adamie :) zagłosuje

  OdpowiedzUsuń
 6. Pani Basia musi wygrać:) za gorąca kawę czy herbatę Pan Federowicz nie dostanie mojego głosu...

  OdpowiedzUsuń
 7. Mam hymn wyborczy pani Basi - znajdźcie i posłuchajcie ' ...ona jest taka cudowna, niewinna i słodka..., la,la, la :-)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Proponuję jeszcze rozzi Rozmusa ' ..mówili na nią słońce..' lub '..uratuj mi życie, to ostatni czas..' :-)))

   Usuń
 8. Mój głos oddaje na Pana Adama :) a Pani Basia ze swoim pupilkiem Konarskim to potrafią tylko dużo mówić, czego oni nie zrobią, a tak naprawdę to nie zrobią nic,

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. WYBORCY, GŁOSUJEMY NA RAWECKĄ!!!

   A pan Adam na tych zdjęciach udowodnił na kogo stawia!!!
   Stara ekipa po wyborach zostaje!!! A zapowiedział redukcje...

   Usuń
  2. Na co stawia wystarczy przypomnieć sobie reklamę n abudynku szpitala jak miał wyglądać. Teraz wiszą tam strzempy biała .flaga. obraz nędzy irozpatrzy . Zapraszam pod fragment muru który runał na ścieżkę spacerową.

   Usuń
  3. Na remont muru nie pozwolił człowiek, który zajmuje się renowacją zabytków, a ze szpitala zrezygnowali inwestorzy. Proszę więcej czytać. To dalej jest w planach, ale są potrzebne pozwolenia i ludzie.

   Usuń
  4. Zawsze ktoś jest winny to po cholerę taki burmistrz co pozwolił na rozwiązanie umowy na czas określony ,nie pobrał kar za nie wybudowanie parkingu .No i sprawa dzierżawy kina nowo polskiemu co mu dzisiaj robi kampanie

   Usuń
 9. Trzeba oddać głos na Panią Rawecką, która pomogła żeby kościół Serca Jezusowego tak wyglądał jak teraz. Zagłosuje na Rawecką.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Kościół niech doi kasę z Watykanu a nie z naszej gminy.

   Usuń
 10. No tak kościół i sukienkowi najważniejsi. A po wyborach wszystkie problemy gminy załatwicie dając im na tace. Co za debilny naród. Gdyby od wieków okupant za Watykanu Nas nie okradał nie byłoby tej biedy ,którą większość klepie. Ludzie zacznijcie myśleć.

  OdpowiedzUsuń
 11. No tak a Lotnisko jak zawsze poza zainteresowaniem kandydujących, plakaty porozwieszali, lecz nie mają już pomysłów bo tu przecież wszystko jest zrobione... A tak naprawdę to nic, tylko poprawiono nieudolnie to co już było. Szkoda kasy

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Na nasze osiedle Lotnisko poszły duże nakłady finansowe w trakcie kadencji Pana Adama Fedorowicza , nie mogli poszczycić się tym podczas swoich rządów w Gminie Starosta Konarski z Panią Basią . Jeżeli tego nie widzisz to spytaj się Kogokolwiek z mieszkańców naszego Lotniska !

   Usuń
  2. Widać nie pamiętasz wybudowania oczyszczalni i podłączenia do niej całego lotniska budowy ulicy Narciarskiej i Domu Środowiskowego tam są miejsca pracy......

   Usuń
 12. Najwazniejsze, ze Fedorowicz Wam tak namieszał w glowie, że pójdziecie za tydzień oddać na niego głos. Nie pamiętacie czy nie chcecie pamietać co powiedział w wywiadzie dla portalu chojna24.pl bezpośrednio po wynikach I tury? To Wam drodzy mieszkańcy napiszę, otóż zadeklarował się, że zmieni/zmniejszy stanowiska wysoko urzędowe. Ludzie nie chcą już słuchać zza pleców Fedorowicza jak przemądrza się Długoborski, mieszkaniec Szczecina, którego cały czas przegania się z Gryfina. Co z tego, że postawił CW Laguna, skoro postawiono ją na niestabilnym gruncie, gdzie Gmina Gryfino kilkanaście lat walczy ze spłatą jednej z najdroższych inwestycji w Powiecie. Tak właśnie rządzą panowie, którzy chcą wyglądać ładnie na zdjęciach, chodnikach, o których mówi i pisze się, że są mili. A czy mi się lepiej mieszka z powodu tego, że on się uśmiecha skoro nie umie rządzić gminą? Zawsze odwołujecie się do Raweckiej, a może tak pomyślcie i wyciągnijcie nawet nie daleko idące wnioski z prowadzenia przez Waszego burmistrza Chojny? Nie doszukujcie się czegokolwiek u jego kontrkandydatki, tylko zobaczcie jaki macie marazm. Fedorowicz nie inwestuje, ale też nie zmniejsza długów. To gdzie są te pieniądze?

  Naprawdę zacznijcie od swojego gospodarza wyciąganie wniosków, bo on przecież nie jest przypięty do stołka.
  Miłej niedzieli. Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 13. Dzisiaj zaczepił mnie pewien pan (który ponoć niegdyś był radnym z Godkowa - ten ponoć bezdomny co na Barnkowie miał rozbity namiot) i namawiał mnie abym swój głos oddał na Rawecką, bo ona w sobotę obiecała mu mieszkanie jak wygra wybory, a pod adresem Fedorowicza wykrzykiwał różne epitety, dlatego że ten nie chce mu dać mieszkania. Zapytałem go czy gdyby Fedorowicz dał mu mieszkanie to czy wtedy namawiał by na oddanie głosu na niego? .Pdparł , że jak najbardziej. A zatem, ten pan oddał by głos na Fedorowicza, gdyby ten na jego kożyść okradł gminę. Czy zatem Rawecka obiecując to co obiecała byłaby gotowa okraść nas, dla uzyskania mandatu zaufania? Poddaję to pod rozwagę tym którzy gotowi są głosować na tę panią.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. sptajcie tego Pana jaką ma emeryturę starcz Mu na wynajem mieszkania i na utrzymanie ma emeryturę kolejową moja mama nawet takiej nie ma a tak ciężko pracowała i spytajcie Go dlaczego jest bezdomnym jak Wam nie powie to ja Wam powiem ale P Rawecka wszystkim obieca tylko najpierw niech sprawdzi co to za bezdomny. Bezdomnych jest dużo na własne życzenie mają renty emerytury ale nie potrafią żyć normalnie z rodzinami i są wyrzucani z domów i takim dawać mieszkanie no ale obiecać można wszystko

   Usuń
 14. Federowicz kłamie w swoich obietnicach niczym naczelny kłamca - Donald Tusk

  OdpowiedzUsuń
 15. Nie uważam, że P. Rawecka jest super menadżerem aby prowadzić firmę jaką jest gmina ale nie mam innego wyboru liczę, że sytuacja zmieni się w Polsce i ludzie w końcu powrócą zza granicy, wówczas będzie lepszy wybór.
  Podobał mi się komentarz Kuby Wątłego z Superstacji: obecnie do polityki pchają się ludzie, którzy nic nie osiągnęli w życiu, są słabo wykształceni, nieporadni, po prostu najgorszy sort. Zobaczcie co się dzieje u nas Pan z-ca Burmistrza ze Szczecina próbuje swoich sił w Gryfinie, jest wielkim przegranym i co dalej liczy na Chojnę (pytam się akceptujecie to?), Pani sekretarz o której to pisał Pan Babiarz również skoncentrowana jest na Gryfinie (nie wiem czy obecnie otrzymała mandat radnej) ale ciągle ma w rezerwie ciepłą posadkę w Chojnie. Jeśli uważacie, że to zdrowy układ to powierzcie również swoje gospodarstwa domowe i budżety sąsiadowi aby nimi zarządzał wtedy się przekonacie czy to racjonalne.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. masz racje. dlatego nie oddam głosu za p. adamem

   Usuń
 16. jak była rocznica kościoła Serca Jezusowego obiecała dać z DIROW 50 tysięcy spytajcie czy dała bo gmina dała

  OdpowiedzUsuń
 17. Gmina dała w ostatni dzień przed referendum. Wszedl z czekiem jak plastusiowy pamiętnik.
  Żenada

  OdpowiedzUsuń
 18. lepiej późno niż wcale tak już wiem to tylko obiecanki jak z pieniędzmi na kościół a kościół tak wgląda bo gmina dała 50 tysięcy na dach no i pięknie oświetliła kościół

  OdpowiedzUsuń
 19. śmieszne są te przekomarzanki osób związanych z kandydatami. Patrzę na Chojnę i mimo sympatycznej postawy obecnego burmistrza, jego kultury osobistej, jestem przekonany, że czas na szybkie zmiany. Czy P. Rawecka jest w stanie je przeprowadzić? Nie wiem, ale jestem głęboko przekonany, że nie dokona ich P Fedorowicz wspomagany przez P. De La Torre i P. Długoborskiego. Najbardziej nie podoba mi się straszenie Rawecką, czy dla pracowników urzędu czy CK uczciwa praca i w końcu rozwiązanie chojeńskich problemów to ma być kara?

  OdpowiedzUsuń
 20. Teraz rozumiem te zagryfke z kandydatem PIS w pierwszej turze, został wystawiony tylko dlatego żeby Fedorowicz nie wygrał w I turze a tak naprawdę PiS popiera Rawecką. Wszyscy do głosowania przeciw PIS i Kaczyńskiemu.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. hi, hi, a czy pan Długoborski nie zabiegał o poparcie kandydata PiS dla P. Fedorowicza? To dopiero jaja.

   Coś ci z "zagryfkami" jak pisujesz nie wychodzi.

   Usuń
 21. W Lisim Polu trwa straszenie mieszkańców Panią Rawecką przez ludzi ze Wspólnoty Samorządowej. Wykończą psychicznie ludzi :) To jest walka o głosy!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wręcz przeciwnie, oczekujemy Barbary Raweckiej w Lisim Polu.

   Usuń
 22. Straszą ci, którzy najbardziej się boją - nieudacznicy wiszący u klamki obecnej władzy.

  OdpowiedzUsuń
 23. hahaha, zapomnieli, kto im szkole zlikwidowal

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Właśnie Federowicz zlikwidował szkołe w Lisim Polu, a ludzie tam jeszcze na niego głosują?

   Usuń
 24. Admin nie usuwaj komentarzy

  OdpowiedzUsuń
 25. BZDURY PISZECIE JAK BY CHCIAL TO BY ZLICHFIDOWAL ALE NIE ZROBIL TEGO TYLKO ZOSTAWIL PARE KLAS WIENC GLUPOT NIE PISZCIE O NASZEJ SZKOLE

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. a co zostawił 0-3? a dalej wydaje tyle samo na opał to jest oszczędność? za rok lub dwa i tak zamkną i nie tylko w lisim polu i wtedy wszyscy będą się jak szproty na lotnisku!!!!!!!!!!!!
   JA GŁOSUJE NA p. RAWECKĄ!!!!!!!!!!

   Usuń
  2. Mógł w ogóle nie likwidować. Czy Ty słyszysz co to znaczy? Z głowy Wam zrobil kisiel, ten burmistz. Straz tez macie kolo szkoly? Po co takie osoby jak Ty chodza na wybory. Chodzi o to, zeby wyciagac wnioski i w sposob glosujacy oceniac. Rawecka nie chce zadnej szkoly likwidowac.

   Usuń
  3. ja nie mówię że RAWECKA chce likwidować szkołę !!!!!!!!!! tylko że p FEDEROWICZ chciał oszczędzić tylko na czym? bo na pewno nie na dzieciach !!!!!!!!!!

   Usuń
  4. Ci co mówią że P. RAWECKA zlikwiduje szkoły wpadli w jakiś "odmęt szaleństwa"!!!!!!! LUDZIE do jasnej ciasnej tutaj nikt szkoły nie będzie likwidował bo właściwie zrobił to Fedorowicz i to zaraz po wyborach w 2010 roku!!! A o tym że Wspólnota Samorządowa chodzi i straszy tym paszkwilem to już doskonale daje do zrozumienia jaki strach ogarnia rządzących którzy dzierżą władzę nieprzerwanie od 8 lat. CZAS NA ZMIANY!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

   Usuń
 26. Inicjatywa Samorządowa = PIS

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. I co z tego? A z kim związał się Fedorowicz? Z baronami SLD-owskimi a jaki tego mamy skutek: opłakany.

   Usuń
 27. Pani Barbaro,głosowałem na Panią,a Pani mi tu z tym posłem się prowadza po mieście ? Nie wiem teraz muszę się dobrze zastanowić. Obecny burmistrz powinien sobie już "odpocząć",ale nie chcę też Pis-u u władzy.Chyba Pani sobie zaszkodziła zdjęciami z tym panem.Wspierał już kandydata desantowca Zygmunta ,i teraz może Pani zaszkodzić.Proszę mi powiedzieć ,że spotkaliście się przypadkowo (ja w to uwierzę).

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Pan Hoc był a jego rodzina jest mieszkańcami Chojny . Często tu przyjeżdża i wielu go zna.Więc co to za zarzuty

   Usuń
 28. panom Długoborskiemu, Fedorowiczowi, Gołąbowi (ten ostatni akurat ma dobrą opinię w chojeńskiej oświacie) i pani EDLT pali sie grunt pod nogami: klęska w wyborach do powiatu, klęska sprzymierzeńca w Gryfinie (burmistrz Gryfina mający być lokomotywą Porozumienia Samorządowego nawet nie wszedł do 2 tury), wysoce prawdopodobna porażka P. Zarzyckiego w Cedyni i do tego wszystkiego widmo prawie pewnej porażki P. Fedorowicza w Chojnie (widać wyraźnie, że obecny burmistrz nie jest w stanie zmobilizować więcej elektoratu, a taktyka straszenia ludzi, przy zupełnym braku merytorycznych argumentów skazana jest na porażkę) - to wszystko powoduje wielką nerwowość , można spodziewać się w najbliższym tygodniu kolejnych nieprzyjemnych ataków. Nie jestem zwolennikiem P. Raweckiej, a szczególnie jej środowiska, ale mimo wszystko jestem przekonany, że skoro A. Fedorowicz nie zamierza otworzyć się na inne osoby niż wymienieni na początku "dworzanie" to przy jego dalszych rządach nic się nie zmieni. A Chojna tak dalej nie może funkcjonować.

  OdpowiedzUsuń
 29. Kandydaci na stanowisko Burmistrza Gminy Chojna głoszą, że dobro gminy i jej mieszkańców jest dla nich sprawą nadrzędną, wystarczy wiec spotkać się i umówić przed II turą wyborów. W zależności kto zdobędzie większość głosów, będzie burmistrzem a drugi kandydat zastępcą burmistrza. Po wyborach podzielić się władzą i obowiązkami. Proszą wziąć przykład z Niemiec i Unii Europejskiej ( zgoda buduje, niezgoda rujnuje). Jeżeli na taką propozycje zgodzi się tylko jeden kandydat, to na niego ja i moja rodzina odda na niego głosy w II turze wyborów.

  Patriota, być może naiwny

  OdpowiedzUsuń
 30. Świetny pomysł , podobne mają zastosowanie w Szwajcarii.

  OdpowiedzUsuń
 31. - Najważniejsze są mieszkania, remonty dróg, budowa sieci kanalizacyjnej i wodociągowej, a także baza oświatowa. Jest kompletna dokumentacja nowego przedszkola w miejscu obecnego. W strategii długofalowej myślimy o zaadaptowaniu niedoszłej przychodni przy ul. Ogrodowej na gimnazjum. Chcielibyśmy, by w tym miejscy stanęła też hala widowiskowo-sportowa (nie tylko na potrzeby gimnazjum) i nieduży basen. Przy ul. Szkolnej - tak jak kiedyś - funkcjonowałaby Szkoła Podstawowa nr 1, a na Lotnisku - nr 2.
  - Są już znane konkrety adaptacji budynku po Straży Granicznej?
  - Do końca czerwca mamy mieć gotową dokumentacje i chcemy ubiegać się o fundusze unijne. Najpóźniej wiosną 2010 r. planujemy przenieść tam Urząd Miejski wraz z OPS-em i administracją szkół.
  - Czy gmina jest przygotowana do sięgnięcia po nowe fundusze unijne?
  - Teraz aktualizujemy plany odnowy wsi, bo musi je mieć każda miejscowość ubiegająca się o środki unijne. W tych planach będą ujęte wszystkie inwestycje, na które chcemy uzyskać dofinansowanie. Aktualizujemy również strategię rozwoju i wieloletni plan inwestycyjny, a także opracowujemy Lokalny Plan Rozwoju Gminy. Dokumenty te są niezbędne do ubiegania się o fundusze unijne. Poza tym jesteśmy związani stałą umową z Instytutem Rozwoju Regionalnego ze Szczecina, który pilotuje wszystkie programy pomocowe i cały czas nas informuje, jak można pozyskać środki na dane zadanie.
  - Nie ma zagrożeń, że pieniądze przejdą nam koło nosa?
  - Na razie takich zagrożeń nie widzę. Intensywnie przygotowujemy się do aplikowania o środki zewnętrzne. Ubiegaliśmy się o tzw. fundusze norweskie na remont zabytków, m.in. murów obronnych i baszt. Niestety, zabrakło nam dwóch punktów i szukamy środków na to zadanie gdzie indziej. Zabytki są traktowane preferencyjnie.
  - Budynek po Straży Granicznej jest co prawda zabytkowy, ale z przeznaczeniem na urzędy. Czy na taki cel można dostać środki unijne?
  - Bardzo trudno, dlatego chcemy znaleźć furtkę i część obiektu przeznaczyć np. na filię Euroregionu Pomerania.
  - Pracuje Pan w niezbyt komfortowej sytuacji, nie mając za sobą większości w Radzie Miejskiej. Jak się pracuje w takich warunkach?
  - Bardzo ciężko. Nie dlatego, że nie ma większości, ale dlatego, że nie ma zrozumienia wyższości interesów mieszkańców nad prywatą. To było widać podczas wielu głosowań w minionym roku (m.in. plany zagospodarowania Krajnika, opinie dotyczące nowych sklepów). Szkoda, że nie wszyscy radni potrafią współpracować ponad podziałami. Im dłużej będziemy marnowali czas na odpieranie bezpodstawnych ataków ChIS, tym trudniej będziemy realizować prorozwojową politykę. Chcemy działać na rzecz wszystkich mieszkańców, a nie tylko zaspokajać potrzeby grupy, która czasem przez pryzmat własnych interesów blokuje nowe propozycje. Chojna potrzebuje dynamicznego rozwoju, inwestycji, nowych miejsc pracy i dobrego klimatu do życia w naszej lokalnej wspólnocie. Dlatego życzę wszystkim mieszkańcom gminy oraz czytelnikom "GCh" spokojnego roku i satysfakcji z podejmowanych decyzji.


  Anonimowy23 listopada 2014 20:41
  to wywiad Gazety Chojęńskiej z burmistrzem Adamem Fedorowiczem z 2008r., w 2014r. ten program nadal pozostaje aktualny :)

  OdpowiedzUsuń
 32. Głąbów intelektualnych tu nie brakuje!!! :-))) - czytanie Waszych wpisów to lepsze niż lektura wypracowań uczniów z podstawówki:-) - uwielbiam Was czytać internauci!!! - stanowicie trzon polskiej inteligencji XXI wieku!!! :-))) p.s. polecam innym! świetna zabawa z językiem polskim! :-) - Bralczyk i Miodek płaczą...!

  OdpowiedzUsuń
 33. A gdzie piesek ? Nie widzę na zdjęciach psa ?
  Jak nie będzie zwierzaka , to nie idę głosować .
  Czy wyobrażacie sobie np." Czterech Pancernych " bez psa ?
  To skandal.
  A budynek po WOP-ie dalej straszy .
  W Gryfinie podobny budynek zaadoptowano na urzędy a u nas od 10 lat stoi i niszczeje , co jest jedynie powodem wstydu dla władz i mieszkańców, że takie władze wybrali.

  OdpowiedzUsuń
 34. PIS-owi mówię zdecydowane nie . Głosuję na A Federowicza .

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jeszcze tylko sprawdź pisownię nazwiska swojego kandydata. Panie Burmistrzu, czy naprawdę nie ma pan bardziej rozgarniętych zwolenników?

   Usuń
  2. Pan Hoc przynajmniej odwiedza rodzinne strony a pan Rossati czy jak tej POwskiej szui na nazwisko co? Dostał mandat na europosła z tego okręgu i co?????? Nie ma gościa?

   Usuń
Nowsza Starsza