Za alkohol kupowali głosy, zrywanie plakatów i paszkwile - incydenty w regionie

Czy w gminie Widuchowa doszło do kupowania głosów za alkohol? Mąż jednej z kandydatek na radną przed wyborami oferował mieszkańcom alkohol za głosy na małżonkę. 

Rzecznik gryfińskiej policji Bogumił Prostak potwierdza, że policja otrzymała takie zgłoszenie. Incydent miał zostać nagrany telefonem komórkowym, film posłuży jako dowód. Sprawą zajmuje się prokuratura.

To nie jedyny incydent w regionie związany z wyborami. W minioną niedzielę, podczas trwającej ciszy wyborczej, dochodziło do zrywania plakatów. W Mętnie ktoś wyciął z banneru twarze kandydatów.

Przed drugą turą ma dochodzić również do roznoszenia paszkwilów. Ktoś zebrał materiały wyborcze obecnego burmistrza Adama Fedorowicza i je przerobił. Porysowane zostały również bannery kandydatki na burmistrza Chojny - Barbary Raweckiej.
Redakcja

19 Komentarze

 1. Mi sie wydaje ze po prostu ktoś nie potrafi przegrać i donosi na policje!! Panstwo policyjne juz i nic więcej!!!

  OdpowiedzUsuń
 2. Wystarczy przyjechać do Cedyni i porozmawiać na alejce kasztanowej aby dowiedzieć się ile w płynie wysokoprocentowym kosztuje głos na burmistrza, a moźe ktoś ma już takie nagranie?

  OdpowiedzUsuń
 3. To zapraszamy do Golic tam bez procentów większość nie głosuje.Panie Zarzycki uczciwość zna pan to słowo?

  OdpowiedzUsuń
 4. W gminie Mieszkowice z alkoholem podobne numery...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. czyżby Pani Ruchniak kupowała głosy na swojego męża za piwo ?

   Usuń
  2. Ładny przykład daje pielęgniarka z Mieszkowic kupując głosy dla męża za piwo. Wstyd wstyd i jeszcze raz wstyd.

   Usuń
  3. Jeśli to nie paszkwil,
   to.... duży wyraz kobiecego oddania mężowi i poświęcenia.
   I skuteczny

   Usuń
 5. I również w Gminie Trzcińsko-Zdrój Radny kupował głosy w jednej z miejscowości

  OdpowiedzUsuń
 6. W Cedyni dzisiaj też aferka alkoholowa . Dwie panie podobno alkoholem namawiały na oddanie głosu na wskazanego kandydata .

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. szkoda ze mnie nikt nie chce postawic czy przekupic bo bym od kazdego kandydata wzial i obiecal ze glos oddam a czy ja musze na takiego kandydata glosowac przeciez nikt mi nie udowodni czy i na kogo glosowalem a takich to skubac trzeba bo z nich i tak nic dobrego nie bedzie w tych samorzadach to niech stawiaja jelenie a daniele niech pija i taka jest roznica miedzy kandydatem a wyborca

   Usuń
 7. W Cedyni wódka przed wyborami lała się litrami, zwolennicy obecnie panującego byli już tak. bezczelni, że chodzili z alkoholem od domu do domu. To jest wielki wstyd i wielki skandal na Cedynię

  OdpowiedzUsuń
 8. W cedyni to są jaja policja powinna załatwić tę sprawę przed wyborami

  OdpowiedzUsuń
 9. słyszałem ponoć że w żwirownia bielinek nakazano głosować na zarzyckiego bo jak nie wygra to ich pozwalniają .

  OdpowiedzUsuń
 10. Kochani Przypominam Niedziela godzina 17:30 Spotykamy się przy Ratuszu, podjadą 3 autobusy i jedziemy do Krajnika Górnego świętować kolejny sukces !!! Zapraszam wszystkich z rodzinami !!! Impreza kończy się o 21:00 i Autobusy odwiozą Państwa do swoich domów !!! Tak więc kochani w niedziele nie zabraknie różnych konkursów jak i atrakcji dla Najmłodszych !!! Serdecznie zapraszam !!! Niedziela 17:30 Ruszamy !!!

  OdpowiedzUsuń
 11. Ciekawe co na to p. Lidwin w końcu to z jego komitetu ta radna!!!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. p.Lidwin pewnie sie cieszy ze ma tak zaradna radna z rynicy

   Usuń
  2. Gdyby miala troche honoru i godnosci to by zrezygnowala( ja bym tak zrobila) ale widac babka pcha sie dla kasy. Az tak sie bala ze nie wygra ze kupowac glosy musiala. Wstyd jaki to przyklad dla dzieci

   Usuń
  3. Ja sądzę, że dla ideii. Za 200-300 zlotych, nawet bym nie chciał żeby jakas wzmianka o mnie była i to jeszcze w internetach. Było by mi wstyd. Szkoda pieniędzy na wódke wydawac i czasu na głupoty.

   Usuń
 12. ratusz zawsze piszemy małą literą! :-) - głąbów intelektualnych tu nie brakuje!!! :-))) - czytanie Waszych wpisów to lepsze niż lektura wypracowań uczniów z podstawówki:-) - uwielbiam Was czytać internauci!!! - stanowicie trzon polskiej inteligencji XXI wieku!!! :-))) p.s. polecam innym! świetna zabawa z językiem polskim! :-) - Bralczyk i Miodek płaczą...!

  OdpowiedzUsuń
Nowsza Starsza