Fajerwerki tylko w Sylwestra i Nowy Rok

Używanie w okresie karnawału powszechnie dostępnych wyrobów pirotechnicznych w miejscach publicznych stwarza zagrożenie dla życia, zdrowia i mienia osób, jak również niesie zagrożenie dla porządku, spokoju i bezpieczeństwa publicznego - informuje Jerzy Ostrowski z Gminnego Zespołu Zarządzania Kryzysowego w Chojnie. 

Informację o zakazie używania środków pirotechnicznych wyłączając dzień 31 grudnia i 1 stycznia, przekazywane każdego roku, szczególnie w okresie świątecznym i poświątecznym, przez środki masowego przekazu, o poparzeniach i innych zdarzeniach zagrażających życiu i zdrowiu.

Wojewoda zachodniopomorski 2 grudnia wydał rozporządzenie w którym informuje oraz przypomina mieszkańcom naszego województwa o zakazie używa środków pirotechnicznym. Zakaz będzie obowiązywał od 18 grudnia 2014 roku aż do 4 stycznia 2015 roku, oczywiście wyjątkiem jest dzień z 31 grudnia na 1 stycznia, czyli Sylwester i Nowy Rok.

Te przepisy nie obejmują pokazów publicznych lub dla większej publiczność. Osoby, które nie będą stosować się od owego rozporządzenia takie zachowania podlegają karze grzywny.

Oto kilka rad bezpiecznego używania materiałów pirotechnicznych:
- przed zakupem wyrobów pirotechnicznych sprawdźmy, czy posiadają one instrukcję użycia w języku polskim,
- odpalaniem wyrobów pirotechnicznych powinny zajmować się trzeźwe osoby dorosłe,
- pamiętajmy, że materiały pirotechniczne należy używać z zachowaniem szczególnych środków ostrożności i wyłącznie w miejscach, gdzie nie będzie to stwarzać zagrożenia bezpieczeństwa dla życia i zdrowia ludzi, zwierząt oraz środowiska naturalnego. - See more at: http://www.pogranicze24.pl/2014/12/uzywaj-bezpiecznie-materiaow.html#sthash.kUARBhkp.dpuf

Redakcja

3 Komentarze

 1. Dobrze by było żeby każdy miłośnik fajerwerków nie zapominał co przeżywają psy i koty podczas takich kanonad. W sylwestra i nowy rok,jak właściciele zwierząt wiedzą że będą strzały,mogą jakoś zabezpieczyć,choć trochę swoje zwierzaki,ale przecież nie da rady trzymać psa w zamknięciu i na lekach przez dwa tygodnie.
  Dlatego z całego serca apeluję,nie strzelajcie poza wyznaczonym okresem.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Popieram przedmowce w 100 % !!!!!! Pomyslcie o naszych kochanych zwierzatkach , a nie tylko o sobie !!!!!!!

   Usuń
 2. Szkoda ze w Chojnie Policja i straz miejska maja gdzies rozporzadzenie wojewody. Co wieczor w okolicach "pekinu" maja miejsce kanonady z peterd i jakos nie slychac o interwencji wymienionych sluzb.

  OdpowiedzUsuń
Nowsza Starsza