Finał Szlachetnej Paczka w Gryfinie zakończony!


Kolejna edycja Szlachetnej Paczki została zakończona. Dla wielu obdarowanych te święta będą wyjątkowe, a wszystko za sprawą wolontariuszy i ludzi wielkiego serca.

W dniach 13-14 grudnia w całej Polsce odbył się finał ogólnopolskiego projektu „Szlachetna Paczka”. Przez cały weekend, według ustalonego harmonogramu, darczyńcy zwozili przygotowane paczki do magazynu, który mieścił się w Centrum Aktywności Lokalnej przy ulicy Sprzymierzonych 8 w Gryfinie. W ramach tegorocznej akcji udało się zebrać zarówno żywność, środki czystości, kołdry, jak i odzież i obuwie. Zarówno większe potrzeby zostały zrealizowane, w tym pralki, lodówkę a nawet meble kuchenne czy opał w postaci węgla i drewna. Łączna wartość paczek w naszym rejonie wyniosła aż 28600 zł, a średnia wartość paczki to ponad 1900 zł. Akcja obejmowała większość powiatu gryfiński, dlatego wolontariusze musieli pokonywać wiele kilometrów, aby dostarczyć upragnione prezenty. Poza gminą Gryfino, paczkę otrzymały także rodziny z gmin Chojna, Banie oraz Stare Czarnowo. Dzięki pomocy strażaków z KPP Straży Pożarnej w Gryfinie, firmie Best S.A. oraz samych darczyńców, podarunki zostały zawiezione do wybranych rodzin.

Akcja przeszła nasze najśmielsze oczekiwania. W przygotowanie paczek wzięło udział wielu darczyńców. Udało się zaangażować aż 450 osób w stworzenie paczek dla 15 potrzebujących rodzin. Dzięki Szlachetnej Paczce do rodzin w potrzebie dotarła mądra pomoc, która przyniosła nadzieję i dała impuls do walki z trudną sytuacją. Wiele rodzin poczuło, że nie są same i że inne osoby które są je wesprzeć w ciężkiej sytuacji.
Szlachetna Paczka Rejon Gryfino serdecznie dziękuje Ośrodkowi Opieki Społecznej za udostępnienie miejsca na magazyn Szlachetnej Paczki, gdzie panowała niesamowita atmosfera pełna radości i dobra oraz wszystkim za okazaną pomoc i współpracę przy projekcie. Szczególne podziękowania dla wolontariuszy i darczyńców bez których nie byłoby Drużyny SuperW.

Małgorzata Pokrzykowska
Redakcja

2 Komentarze

  1. do podstawówki bo gramatyka się kłania... jak jest kopiuj wklej to tak później jest trzeba czytać ze zrozumienie to co się "przepisuje" hehehehe

    OdpowiedzUsuń
  2. ktoś wyżj ma rację:)

    OdpowiedzUsuń
Nowsza Starsza