II sesja w Chojnie - burmistrz złożył ślubowanie, wybrano członków komisji


W miniony wtorek, 9 grudnia, podczas II sesji Rady Miejskiej w Chojnie ślubowanie złożył burmistrz Adam Fedorowicz. Wybrano również członków i przewodniczących komisji stałych.
Podczas pierwszej sesji w tajnym głosowaniu dokonano wyboru prezydium rady, przewodniczącym został Piotr Mróz a wiceprzewodniczącymi Radosław Stec i Piotr Żebrowski.

W Radzie Miejskiej w Chojnie funkcjonują cztery komisje stałe, poniżej nazwiska radnych, którzy zostali powołani do prac w poszczególnych komisjach.

Komisja Gospodarki Finansowej, Rolnictwa i Rozwoju Społeczno-Gospodarczego
Stanisław Drapaluk – Przewodniczący Komisji
Henryk Kłapouch
Piotr Mróz
Jacek Prus
Małgorzata Przybylska
Radosław Stec

Komisja Gospodarki Komunalnej, Gospodarki Wodnej i Ochrony Środowiska. Handlu. Usług, Ochrony Mienia i Praworządności
Jarosław Klisowski
Bronisław Krzyżanowski – Przewodniczący Komisji
Piotr Żebrowski

Komisja Kultury, Oświaty. Turystyki, Zdrowia i Opieki Społecznej
Paweł Bucyk
Mirosława Buko
Michał Burak
Elżbieta Lach
Mariusz Strelczuk
Patryk Szczapa – Przewodniczący Komisji

Komisja Rewizyjna
Elżbieta Lach
Jarosław Klisowski
Bronisław Krzyżanowski
Jacek Prus
Małgorzata Przybylska – Przewodnicząca Komisji
Redakcja

21 Komentarze

 1. Burmistrz dużo mówił o oszczędnościach i... dał sobie podwyżkę. teraz będzie zarabiał 11 600 zł. Tak, tak, mieszkańcy Chojny - 11 600 zł.

  OdpowiedzUsuń
 2. 11100- brutto, tak tak mieszkańcy brutto! 7procent podwyżki co 4 lata- to chyba nic rzucającego na kolana :))))

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Boże....
   Miliony długów, miliony przeterminowanych płatności, sprawa w sądzie o zwrot 22 milionów, kolejne miliony kredytów zaplanowych w budżecie na 2015 rok. I wy dajecie podwyżkę?????
   Panie radny, czy wy wstydu nie macie?

   Usuń
 3. No chyba sobie jaja robicie , gmina w długach a gospodarz ma to gdzieś. A może Panie Burmistrzu zajrzeć np. ile zarabiają sprzątaczki, wożne , koserwatorzy w podległych panu jednostkach , przecież oni mają pensje głodowe to może od tego rozpoczął by pan swoją kadencję!!!

  OdpowiedzUsuń
 4. Wspólnota Samorządowa to magicy :) Rządzić trzecią kadencję bez poważnych zmian w samym mieście... juz nie chce mi się pisać o tym wszystkim co zawalili, i pstryk wygrywają :) Wygrana WS polegała na wmawianie ludziom jakim to złym człowiekiem jest p. Rawecka :) Napisałem to nie po to żeby kogoś nakręcać i nie mając oparcia o fakty.

  OdpowiedzUsuń
 5. Ponad 2,5 tys. ludzi nie wie w jakim stanie są finanse Gminy Chojna. Ale burmistrz to dobry człowiek, to niech jeszcze te kilkadziesiąt złotych otrzymuje :) Chojna?

  OdpowiedzUsuń
 6. jak to Was tak dziwi to zobaczcie co były burmistrz Myśliborza(niejaki Janowicz) zrobił jak przyszedł do urzędu... czym jest te marne 7% podwyżki :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Przestańcie dziamgolić ,wybraliście go to macie.Czy ktoś się czegoś innego po P.Burmistrzu spodziewał ?Tak ma być ,wybraliście mnie ,tzn. że jestem super i podwyżka się należy i już.

  OdpowiedzUsuń
 8. BARDZO SMIESZNY KOMENTARZE...JEDNO I TO SAME LATAMI.TO NIE JEDEN ROK-8.I NIC NOWEGO?...

  OdpowiedzUsuń
 9. Sami sobie ponownie wybraliście tego typa a teraz narzekanie! wiedziałem że tak będzie! roczna pensja burmistrza to aż:
  139 200zł Brawo radni za tę podwyżkę! Brawo! A w Chojnie i okolicznych wsiach bieda aż piszczy!

  OdpowiedzUsuń
 10. może będzie taka korzyść, że burmistrz kupi sobie mieszkanie na wolnym rynku i zwolni zajmowane komunalne w Krajniku Dolnym !?

  OdpowiedzUsuń
 11. "sami sobie wybraliście a teraz narzekacie " pewnie ani jeden komentarz w tym stylu nie jest napisany przez wyborców A F tylko przez zwolenników przegranej BR .I tak będziemy mieli kolejne 4 lata :) .mamy demokrację większość zdecydowała czym się każdy z nich kierował jego prywatna sprawa

  OdpowiedzUsuń
 12. demokracja = rzady glupich ludzi bo tych zawsze w spoleczenstwie jest wiecej

  OdpowiedzUsuń
 13. W dyplomacji do zdecydowanie złego tonu należy organizowanie wystawnych przyjęć w kraju, w którym panuje nędza. Sprawujący dobre rządy władza gdy zaczyna się kryzys, rozpoczyna oszczędzanie od siebie, rezygnując np z części wynagrodzenia (zawsze większego od przeciętnej). Burmistrz powiedział, że "rozpocznie oszczędności od siebie, czyli od urzędu", po czy wystąpił o podwyżkę. Zabrakło niestety ZUPEŁNIE właśnie tego dobrego tonu.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To jego 3 kadencja, teraz to się facet rozszaleje... Już nic go nie zatrzyma. Będzie szaleć aż przyjdzie oddać pieniądze za Krajnik.

   Usuń
  2. Ma ostatnią kadencję przed sobą. Szaleć nie będzie - będzie szukać lądowiska.

   Usuń
 14. Wstyd za taką władzę.
  Chojna ma olbrzymie długi a tu podwyżka pensji- wstyd.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zabrakło tym razem dobrego tonu...

   Usuń
 15. Ja tam nie jestem zwolennikiem Raweckiej i głosowałem za Fedorowiczem, bo wydawało mi się, że w końcu coś zaproponuje dla Chojny. I rozczarowałem się. Jedyna propozycja to podwyżka dla Fedorowicza. Za nią pójdą podwyżki dla zastępcy i sekretarz. Może i radni coś sobie dorzucą. Później usłyszymy, że budżet na 2015 jest najlepszy na świecie i weźmiemy kolejny kredyt, czy obligacje. Później usłyszymy, że robimy oszczędności i znowu podwyżek nie dostaną pracownicy. Oni maja się cieszyć, że dostali pracę i dobrze zagłosowali. Kolejny raz dałem się nabić w butelkę, albo też dałem się przekonać przez moich przełożonych.

  OdpowiedzUsuń
 16. Kłopot w tym, że w Chojnie nie ma burmistrza - jest samodzielny specjalista ds. zarządzania gminą ;-)

  OdpowiedzUsuń
 17. Nie byłem na wyborach więc nie krytykuje. Fakt: prezydent Warszawy zarabia 12 tyś. z dodatkami...
  http://m.onet.pl/biznes/praca/zarobki,hyehp

  OdpowiedzUsuń
Nowsza Starsza