Najpopularniejsze renifery w Polsce znajdują się w... Czelinie [foto]


Niewiele osób wie, że w niewielkim Czelinie niedaleko Mieszkowic mieszkają najpopulaniejsze renifery w całej Polsce. Zwierzęta biorą udział w imprezach, eventach a nawet grają w reklamach, dużo pracy mają szczególnie w okresie zimowym. 

Renifery w Ekologicznym Gospodarstwie Bartosza i Andrzeja Woźniaków pojawiły się w 2009 roku, zostały sprowadzone ze szwedzkiej Laponii. W stadzie znajdują się samice i samce, jest to największa hodowla w Polsce.

Zwierzęta z Czelina wystąpiły między innymi w reklamach PZU oraz czekolad Wedla. Prawie co roku są na dziedzińcu Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie. Oprócz reniferów w gospodarstwie Bartosza i Andrzeja Woźniaków są również inne zwierzęta - daniele, muflony, dzikie króliki, konie fiordzkie, kuce szetlandzkie, dziki, wiewiórki i jelenie Wapiti.

Redakcja

4 Komentarze

 1. Świetne miejsce, jest zorganizowana strona atrakcji i rozrywki a właściciele to naprawdę zacni ludzie.

  OdpowiedzUsuń
 2. Witam, chciałabym się dowiedzieć czy można pojechać i zobaczyć te zwierzęta? Czy to jest zamknięta hodowla? Może w Święta.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W wakacja w jeden miesiac maja zamkniete, a poza tym wystarczy zatelefonowac.... fajbe miejsce. Bylem z moja banda pare razy :)

   Usuń
 3. Dzisiaj koło tego przejeżdżałem. Na bramie napis zwiedzanie minimum 10 osób.

  OdpowiedzUsuń
Nowsza Starsza