Wigilia w świetlicy Szkoły Podstawowej im. Mieszka I w Mieszkowicach

Okres Świąt Bożego Narodzenia to czas pełen magii, czarów, radości i piękna. Czas spełniania marzeń i okazywania sobie wzajemnie troski i miłości. To w te dni, zapatrzeni w roziskrzoną choinkę, w uśmiechnięte twarze naszych bliskich odkrywamy sens życia.

Tradycją w Szkole Podstawowej im. Mieszka I w Mieszkowicach jest organizacja uroczystej wigilii dla dzieci z niepełnosprawnością oraz korzystających z posiłków w świetlicy szkolnej.

Wigilia przebiegała w atmosferze rodzinnego ciepła, wzajemnej życzliwości i pojednania. Były płynące z głębi serca życzenia z dzieleniem się opłatkiem oraz wspólnie śpiewane kolędy. Na odświętnie przygotowanym stole nie zabrakło wspaniałych wigilijnych potraw. Radości nie było końca, gdy uradowane dzieci odwiedził św. Mikołaj z wielkim workiem prezentów, darem serca ludzi dobrej woli. Dzięki hojności Przyjaciela szkoły z dalekich Siedlec dzieci otrzymały loteryjne świąteczne gwiazdki, które magicznie zmieniały się w gry, przybory szkolne i zabawki. Były to chwile pełne magii, uroku i radości. Ten niezwykły dzień na zawsze zapisał się w pamięci wszystkich uczestników.

Wszystkim sponsorom, których dobre serce przyczyniło się do rozbudzenia uśmiechów na twarzy dzieci zaproszonych na tę uroczystość, w imieniu dyrektora szkoły pani Iwony Świerczyńskiej i pracowników szkoły, podziękowania składa wychowawca świetlicy Grażyna Daćko.

Spotkanie wigilijne odbyło się dzięki hojności sponsorów: Skomorucha Jerzy z Siedlec, Ośrodek Pomocy Społecznej w Mieszkowicach, Bank Spółdzielczy w Chojnie, Nadleśnictwo Mieszkowice, Niedźwiecki Ryszard ZPDiU Drewex, Zakład Usług Komunalnych w Mieszkowicach, PKN Orlen – Syroka l. Dębno, Batalińska Beata - Apteka Lawenda, Sklep „Maxx” w Mieszkowicach, Bobikowie Agata i Zenon, Chodyniecka Anna, Drozdowicz Małgorzata, Kadzikowski Wojciech, Kieliba Leokadia - Apteka Bławatek Mieszkowice, Kwiaciarnia – Henryk Cieślak Mieszkowice, Marek Sługocki Gazownia Mieszkowice, Mazurkiewicz Stanisława, Lech, Michalska Stanisława, Sklep wielobranżowy - T. H. Sługocki, Mieszkowice, Spirzak Maria, Spółdzielnia Socjalna „Promyk” Goszków, Szczerba Katarzyna, Trygub Marianna – sklep „Bobas” Mieszkowice.

Niech uśmiech na twarzy dziecka będzie najlepszym podziękowaniem dla wszystkich ludzi z pięknym i dobrym sercem.

EO
Redakcja

1 Komentarze

Nowsza Starsza