Wspólne kolędowanie samorządowców w Moryniu


W niedzielę na zaproszenie proboszcza parafii pw. Świętego Ducha w Moryniu - ks. Mariana Augustyna, we mszy świętej i wspólnym kolędowaniu wzięli udział samorządowcy z powiatu gryfińskiego. Był to również ostatni dzień, w którym było można zobaczyć żywą szopkę. 

W kościele pojawił się między innymi burmistrz Morynia Józef Piątek z rodziną, starosta Wojciech Konarski z małżonką, burmistrz Cedyni Gabriela Kotowicz oraz radni powiatowi Roman Michalski, Henryk Kaczmar, Paweł Sławiński.

Podczas mszy świętej tradycyjnie jak co roku zaproszono na środek pary małżeńskie w celu odnowienia przysięgi. Po zakończonej uroczystości wszyscy udali się pod żywą szopkę na wspólne kolędowanie.

Podziękowania

W związku z minionymi świętami Bożego Narodzenia, pragnę bardzo serdecznie podziękować wszystkim, którzy przyczynili się do tego, aby te święta miały - przynajmniej dla niektórych rodzin - trochę inny tzn. lepszy charakter i pozwoliły doświadczyć dobra innych ludzi. Przede wszystkim pragnę podziękować za okazaną pomoc dla pewnej rodziny, którą okazali właściciele firm Drewex i Multipol: Ryszard Niedźwiecki i Piotr Rzeczycki, dzięki których zaangażowaniu w pewnej wielodzietnej rodzinie nie zabrakło opału oraz popłynęła ciepła woda w łazience i kuchni. Dziękuję wszystkim, którzy podzielili się produktami żywnościowymi z bardziej potrzebującymi od siebie. Dziękuję zarówno wiernym z parafii w Moryniu, jak też osobom, które wspierały nasz parafialny Caritas w sklepach sieci Biedronka w Chojnie i Osinowie Dolnym oraz Netto w Chojnie i Maxx w Moryniu. Dziękuję kierownictwu i właścicielom sklepów oraz wolontariuszom, którzy prowadzili zbiórkę: Agnieszce Bartyszak, Lidii Stankiewicz, Ewelinie Koziniec - Piątek oraz Joli Tarasińskiej i Kasi Tarasińskiej. W sumie przygotowano 12 paczek o wartości ok. 150 zł każda i obdarowano nimi rodziny wielodzietne. Paczki zawierały produkty spożywcze i chemicze oraz artykuły dla dzieci.

Drugą niezwykle ważną sprawą związaną z minionymi świętami to budowa Żywej Szopki, która stanęła obok moryńskiego kościoła. Szopka bardzo szybko stała się wielką atrakcją nie tylko dla mieszkańców Morynia ale całego naszego regionu.
Dziękuję właścicielowi firmy DREWEX Ryszardowi Niedźwieckiemu ze przekazany materiał na budowę szopki; Mariuszowi Szeremecie i Markowi Stasiewiczowi, którzy ją wykonali; fundacji Pro Equo z Moryń Dworu za udostępnienie kucyka i kóz oraz Zygmuntowi Kozubkowi za owieczkę i baranka a także Andrzejowi Potapińskiemu za króliki; Marianowi Cysewskiemu, Józefowi Dydymskiemu, Władysławowi Kornalewiczowi, Władysławowi Piatkowskiemu, Stanisławowi Smadze za przekazaną żywnosć dla zwierząt; dziękuje młodzieży, która odgrywała role Maryi i Józefa: Jola Tarasińska, Dobrusia Porzezińska, Wiktoria Marczewska i Ania Zielińska oraz Michał Potapiński, Emil Karczewicz, Mikołaj Gładkowski i Dominik Konecki.
Dziękuję wszystkim, którzy z nami kolędowali przy szopce i grali na instrumentach muzycznych: Julian Dumicz, Hubert Kwiecień, Ewa Kwiecien i p. Józef z Domu Pomocy Społecznej w Moryniu oraz dzieciom, które przebierały się za aniołków i pastuszków.
Na koniec pragnę podziękować przewodniczącej parafialnego zespołu CARITAS Katarzynie Potapińskiej za koordynację działań charytatywnych oraz pomysł budowy "Żywej Szopki".


Z wyrazami szacunku i wdzięczności
ks. Marian Augustyn
proboszcz parafii w Moryniu

Zobacz zdjęcia na naszym profilu na Facebooku
Redakcja

1 Komentarze 1. - Bảy tiếng!

  Bộ mặt của nam tử mặc kim giáp có phần trùng xuống, hắn nhìn chằm chằm Vương Lâm, âm trầm nói:

  - Ta sẽ ở trước Yêu Đế bệ hạ tiến cử ngươi!

  Vương Lâm lắc đầu, thanh âm bình thản nói:

  - Ta muốn một bàn tay của người!

  - Lớn mật!
  dong tam mu lậu cho thuê phòng trọ cho thuê phòng trọ nhac san cuc manh tư vấn pháp luật qua điện thoại công ty luật hà nội số điện thoại tư vấn luật dịch vụ thành lập doanh nghiệp
  Nam tử mặc kim giáp hét lớn một tiếng, ánh mắt lộ ra sát khí nồng đậm, quát:

  - Người nói lại xem!

  - Ta, muốn lấy của ngươi một bàn tay!

  Ngay khi thanh âm Vương Lâm truyền ra, tay phải hắn lại đánh lên chiếc trống, tiếng trống lại ầm vang!

  OdpowiedzUsuń
Nowsza Starsza