Znowu problemy z jakością wody

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Gryfinie w dniu 18 grudnia 2014 roku wydał warunkową decyzję na jakość wody w miejscowościach Mirowo, Dolsko i Godków, z uwagi na obecność bakterii z grupy coli.

Sanepid stwierdza warunkową przydatność wody do spożycia po przegotowaniu w miejscowościach Mirowo i Dolsko w gminie Moryń, oraz Godków w gminie Chojna. Komunikat nie dotyczy miejscowości Godków Osiedle i obowiązuje do odwołania.

Podmiotem odpowiedzialnym za jakość wody w miejscowościach Mirowo, Dolsko i Godków są Wodociągi Zachodniopomorskie Sp. z o. o. w Goleniowie.

Podobne problemy mają mieszkańcy Gardna w gminie Gryfino, tam ze względu na zanieczyszczenie mikrobiologiczne woda nie nadaje się do spożycia.

Za jakość wody w miejscowości Gardno odpowiada Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych Sp. z o.o w Gryfinie.

Z kolei jak informuje dyrektor ZGKiM w Moryniu - Henryk Kaczmar, woda w tej miejscowości nadaje się do spożycia.
Redakcja

7 Komentarze

 1. Panie Radny może się wykażesz w końcu,zorganizuj dla swoich wsi wodę pitną!!!!

  OdpowiedzUsuń
 2. Jak tak dalej będą lać ten niemiecki śmierdzący syf po okolicznych polach, to niedługo będziemy mieli gnojówkę w kranach!!!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Popieram przedmowce !! A ZA SYF I GNOJOWKE MUSIMY SLONO PLACIC !!!!! MASAKRA !!!!!

   Usuń
 3. popieram przedmówców, nie wozili gnojowicy z Niemiec nie było problemu,co na to władze?

  OdpowiedzUsuń
 4. W Gardnie już też jest woda czysta

  OdpowiedzUsuń
 5. No tak gdzie radny. Pani sołtys? Przesada pi prostu pchają się tylko dla kasy a nic nie dopilnuja. . . Powinna powstać rodzinka. Pl 2

  OdpowiedzUsuń
 6. Czy wiadomo jak dlugo jeszcze bedziemy pili ten SYF ????? nikt z rzadzacych nie potrafi nam tego wyjasnic ???????????

  OdpowiedzUsuń
Nowsza Starsza