Kolędujmy wszyscy razemW poniedziałek po świętach 29 grudnia 2014, Miejsko - Gminny Ośrodek Kultury w Mieszkowicach zaprosił wszystkich chętnych na koncert kolęd i pastorałek w wykonaniu Chóru Akademickiego im. prof. Jana Szyrockiego Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie. 


Do Mieszkowic przybyło 11 chórzystów, którzy zaśpiewali kolędy i pastorałki w ciekawych aranżacjach. Dyrygowała Katarzyna Ganczarska – Borecka – nauczyciel, instruktor chóru. Należy przypomnieć, że chór działa już 62 lata, założycielem był późniejszy dyrygent i profesor, patron chóru Jan Szyrocki, który prowadził zespół ponad pięćdziesiąt lat do roku 2003. Chór koncertował na 4 kontynentach w ponad 80 krajach. Na swoim koncie ma prawykonania wybitnych współczesnych kompozytorów polskich takich jak K. Penderecki, R. Twardowski, J.W. Hawel, M. Jasiński. W swoim repertuarze ma także „Requiem 'W.A.Mozarta. Chór jest gościem Filharmonii Berlińskiej, Filharmonii Warszawskiej, występuje z jedną z najlepszych polskich orkiestr „Sinfonia Varsovia”. W Szczecinie i regionie występuje na prestiżowych uroczystościach i spotkaniach, nosi zaszczytny tytuł Ambasadora Szczecina. Od roku 2006 dyrygentem i kierownikiem artystycznym chóru został Szymon Wyrzykowski.

Występ chóru w MGOK to ważne wydarzenie kulturalne, które kończy u nas rok 2014. Słuchacze z zapartym tchem i wzruszeniem słuchali pięknych interpretacji polskich znanych kolęd i pastorałek. Niektóre wykonania zaskakiwały, ale każde nagradzane były gromkimi brawami.

„Kolędowaliśmy wszyscy wraz” bo za sprawą dyrygentki Katarzyny Ganczarskiej - Boreckiej słuchacze także śpiewali wraz z chórem. Publiczność podziękowała chórzystom owacjami na stojąco.

Gorące podziękowania składamy za przepiękny koncert dyrygent Katarzynie Ganczarskiej - Boreckiej i członkom Chóru Akademickiego im. prof. Jana Szyrockiego, Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie

Zbigniew Ciszek
Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza