Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy - 23. finał w regionie

W niedzielę 11 stycznia w całej Polsce zagra po raz 23. Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Co na finał WOŚP przygotowały sztaby w regionie?

W Chojnie na plenerowej scenie pod ratuszem odbędą się wstępy lokalnych zespołów i solistów, na scenie pojawi się między innymi Paulina Cholewa, Filipek Ignar, Martynka Bartosewicz, Ewa Sokołowska, Aneta Żur, grup tanecznych Akademia Sportu i Tańca i Szkoła Tańca FOCUS.

Będą również dodatkowe atrakcje przygotowane przez Ochotniczą Straż Pożarną w Chojnie czy klub motorowy Off-Road 4x4. Organizatorzy szykują dla mieszkańców na placu ognisko, jak co roku nie zabraknie pokazu służby medycznych oraz klubu bokserskiego Grada. Początek finału w Chojnie o godz 15:30.

W Gryfinie finał potrwa od 15:00 do 20:30, impreza odbędzie się na placu Barnima.  Na gryfińskiej scenie głównie wystąpią artyści z GDK. Ciekawym wydarzeniem będzie pokaz skoków rowerowych w wykonaniu Oskara Macuka.

W Cedyni sztab mieści się w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej. Od godz. 17:00 odbędą się licytacje, zabawy i występy, zaprezentuje się między innymi iluzjonista, zespół Kalimera, będzie można również zobaczyć pokaz zumby.

11 Stycznia z moryńskiego sztabu zlokalizowanego w Zespole Szkół w Moryniu wolontariusze wyruszą z puszkami na kwestę uliczną. Od godz. 16.00 w sali Geoparku MOK w Moryniu przygotował wiele atrakcji m.in. warsztaty kulinarne, dekoratorskie, plastyczne oraz warsztaty z DJ, pokazy ratownicze przy współpracy z grupą interwencyjną WOPR-Moryń oraz Stowarzyszenia Ratowniczego w Moryniu. Zwiedzanie nowego wozu strażackiego. Wszystkie atrakcje uświetnią koncerty lokalnych artystów. Jak co roku odbędzie się również licytacja przedmiotów wielkoorkiestrowych a ponadto Złote serduszko, bony do salonów kosmetycznych i mechanicznych i wiele innych. A na finał po wielu latach powraca Światełko do nieba.

W Mieszkowicach od 15:00 będą trwały występy w sali MGOK, wystąpią lokali artyści, odbędą się licytację i loteria fantowa.

Wszystkie wydarzenia zakończy o godz. 20:00 tradycyjne "Światełko do nieba".

2 Komentarze

  1. w Moryniu dzieciaczki chodza po domach i zbieraja pieniazki, Moim zdaniem to juz przesada.

    OdpowiedzUsuń
  2. .....a u księdza na parafii już byli ?

    OdpowiedzUsuń
Nowsza Starsza