Energetyk w sparingu minimalnie lepszy od Morzycka

W kolejnym meczu sparingowym, rozegranym w sobotę 21 lutego w Gryfinie, na sztucznej nawierzchni, przy bardzo, niemal już wiosennej pogodzie, drużyna Morzycka Moryń (wojewódzka okręgówka) nie sprostała Energetykowi Gryfino (IV liga), przegrywając 3:2 (0:2).

Mecz zaczął się pomyślnie dla drużyny z Morynia. Najpierw na listę strzelców wpisał się obrońca Morzycka - A. Dębicki, wyprowadzając Morzycko na jednobramkowe prowadzenie. Jeszcze przed przerwą na 0:2 dla Morzycka podwyższył, imponujący ostatnio w meczach sparingowych wysoką formą strzelecką - R. Dziadosz (przyp. dwa gole w meczu sparingowym ze Świtem Skolwin). W dalszej części meczu drużyna Morzycka prowadzona przez P. Janickiego próbowała nieco innych rozwiązań taktycznych, jak to zwykle
bywa w meczach sparingowych. Co jak się okazało miało znaczący wypływ na obraz gry drużyny z Morynia w drugiej połowie, bowiem dlasza część meczu należała do drużyny Energetyka, która nie dość, że doprowadziła do remisu to jeszcze była w stanie przechylić ostatecznie szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Był to bardzo dobry sprawdzian dla obydwu drużyn, dający sporo wniosków dla obydwu trenerów.

Morzycko swój kolejny mecz sparingowy rozegra z Iną Goleniów już w środę 25.02.2015 na sztucznej płycie w Goleniowie.