Pełne ręce roboty mają strażacy w regionie. W ostatnich dniach tylko ochotnicy z Chojny kilkukrotnie wyjeżdżali do pożaru traw i nieużytków.
W czwartek 19 marca doszło do dwóch pożarów w Chojnie. Na Osiedlu Lotnisko z ogniem walczyły dwie jednostki OSP: z Chojny i Nawodnej. Dzień wcześniej palił się nasyp przy ulicy Kolejowej i nieużytki przy drodze w Grzybnie.
Do pożarów wyjeżdżały również jednostki z Morynia czy Cedyni. W ubiegłym tygodniu palił się również las w okolicach Rynicy.
W większości przypadków przyczyną takich zdarzeń są podpalenia.
Pożary traw niosą sporo szkody dla środowiska naturalnego. Podpalaczom grozi karą grzywny a nawet areszt.
Zobacz zdjęcia na naszym profilu na Facebooku
Dom sobie lepiej podpal jeden z drugim jak ci się nudzi! Ciemnota do zapałek się dorwała, co im łąka przeszkadza?? Na pogorzelisku to tylko ta p***rzona, inwazyjna nawłoć dobrze rośnie.
OdpowiedzUsuń