Chojna nie będzie oddawać milionów za stację w Krajniku Dolnym? Wyrok Sądu Apelacyjnego korzystny dla gminy


Znamy decyzję Sądu Apelacyjnego w sprawie unieważnienia umowy sprzedaży stacji paliw w Krajniku Dolnym. Dziś (tj. w czwartek, 7 maja) po godz. 15.00 odbyło się ogłoszenie sentencji wyroku. 

Decyzja Sądu Apelacyjnego jest korzystna dla gminy Chojna, wobec tego na dzień dzisiejszy transakcja sprzedaży stacji jest ważna - dowiedzieliśmy się nieoficjalnie.

Posiedzenie sądu odbyło się kilka dni temu. Przypomnijmy, sąd pierwszej instancji unieważnił umowę sprzedaży. Gmina Chojna sprzedała działkę w 2012 roku dla firmy Apexim za 22 miliony złotych.
Redakcja

36 Komentarze

 1. A jaka to różnica czy zbankrutujemy jutro czy za kilka miesięcy?

  OdpowiedzUsuń
 2. A taka masz pusty łeb bo piszesz głupoty i wstyd mi za takich jak ty

  OdpowiedzUsuń
 3. a taka że ludzie, którzy tam pracują mogą stracić pracę

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ten drugi też będzie potrzebował ludzi do obsługi,nie chrzań gościu.

   Usuń
  2. Tak tylko, że ten drugi zatrudni swoich pracowników.

   Usuń
 4. Spodziewalem sie innego wyroku ale teraz wyglada na to ze moge wynajac komus dzialke, ktos na niej cos wybuduje a ja to moge sorzedac i wziasc za to pieniadze

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jak znajdziesz takiego idiote, to jak najbardziej.

   Usuń
 5. A mi wstyd za Ciebie ponieważ bronisz bankruta i jeszcze przy okazji obrażasz innych. GMINA CHOJNA JEST BANKRUTEM TO JEST FAKT!!! Za parę miesięcy zabraknie banków które udzielą kredytów na spłatę kredytów itd. Kłamstwo czy prawda odpowiedz sobie sam. Pozdrawiam bez obrażania kogokolwiek

  OdpowiedzUsuń
 6. Niema radości.bo pieniędzy niema i niezależnie od wyroku nie będzie,ni od dzierżawy ziemi ni od sprzedaży działki!Ale to nie wszystkie rozumieją",Tylko zadzrosc ...

  OdpowiedzUsuń
 7. Bardzo dobrze, że przegrał jak można siedzieć u kogoś nie płacić dzierżawy i jeszcze samowole budowlaną robić, a potem gorzkie żale, że pieniądze tam wydał.. a kto mu kazał !!? Umowa była napisana tak a nie inaczej ,że wszystko co będzie na tej ziemi to zostanie dla gminy!! Nie musiał jej podpisywać tyle na tym zarobił ,że już dawno się zwróciło. A co do ludzi pracujących tam to przecież nowa stacja nie będzie sama się obsługiwać tylko będą potrzebni ludzie!! Więc nie piszcie takich bzdur ,że stracą prace.

  OdpowiedzUsuń
 8. Umowa skończyła się 15 lutego tego roku więc nic dziwnego.Zobaczymy co będzie działo się dalej.

  OdpowiedzUsuń
 9. rozpi@dolić tyle pieniędzy i nic nie zrobić za bardzo to trzeba być mistrzem

  OdpowiedzUsuń
 10. jednak jest jeszcze sprawiedliwość na tym świecie

  OdpowiedzUsuń
 11. Takie rzeczy tylko w Polsce. Podać nazwisko sędziego, który wydał tak "salomonowy wyrok", do wiadomości publicznej... Coś jest na rzeczy

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Najpierw Ty podaj swoje.

   Usuń
  2. to może Ty pierwszy ujawnisz swoje

   Usuń
  3. A jakie to ma znaczenie w sprawie??

   Usuń
 12. To tylko takie cos może być w kraju bezprawia? urzędujesz 20 lat na ziemi, a w jeden dzień swora wszystko ci wyrwie z rąk.

  OdpowiedzUsuń
 13. Miał prawo pierwokupu - nie skorzystał - jego wybór.

  OdpowiedzUsuń
 14. Pan Tarnowski mógł skorzystać z prawa pierwokupu, ale nie chciał więc do kogo pretensje. Tak mówi umowa dzierżawy! Budując stacje miał świadomość że przez wiele lat będzie zabijał na niej kokosy, a po zakończeniu przekaże gminie. Taka jest umowa, a umowy są po to by ich przestrzegać. Brawo dla sądu!

  OdpowiedzUsuń
 15. Urzędnicy kochani - do 15 proszę się zająć pracą, a nie pisaniem komentarzy :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. a ty nalewaniem paliwa :-)

   a o których urzędasach mówisz? ze starostwa? :-)

   Usuń
  2. Uderz w stół...przynajmniej dzisiaj tematów przy kawie nie brakuje :)

   Usuń
 16. no właśnie, komentujcie po 15....

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ale co robić do 15? Nudy przeogromne, nic się nie dzieje, nikt nic nie planuje. Przełożeni nie gnają do roboty bo sami nie wiedzą co robić. W kasie gminnej pustki, nic nie można zaplanować. Nie ma na wkład do projektów unijnych, to po co pisać - zresztą i tak nikt nie potrafi napisać projektu.
   Dobrze, że przynajmniej jest internet, trochę spraw można załatwić, na chojna24 zajrzeć.
   Ale ta nuda jest przerażająca!

   Usuń
 17. Ok sprzedac mozna bylo, tylko czy gmina teraz wziela pieniadze za budynki swoje czy setpolu?

  OdpowiedzUsuń
 18. Rozpacz w starostwie...

  OdpowiedzUsuń
 19. Błąd. Rozpacz to nasza gmina. Pomimo sprzedania na tak korzystnych warunkach kawałka ziemi, bieda w tej naszej Chojnie że aż wstyd. Brak jakichkolwiek przetargów inwestycyjnych, ciemne ulice, dług goni dług w banku, a ktoś wyżej pisze że żałoba w starostwie. Proponuję dla tej osoby zmianę lekarza , bądż lekarstw w aptece magister coś doradzi- powodzenia w terapii!!!

  OdpowiedzUsuń
 20. Ale szkoły wiejskie byś dotowal grubymi milionami? W głównej mierze tam idą, więc nie dziw się że nie widzisz inwestycji, o których tak marzysz. A jak będą chcieli je zamknąć pierwszy będziesz stał na barykadzie? Bo przecież płacisz 100 zł podatków dla gminy. :-)))))))))

  OdpowiedzUsuń
 21. Spółka w Krajniku jeszcze się odwoła , a wtedy gmina będzie musiała oddać tą kasę .

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Teraz tylko kasacja do Sądu Najwyższego, a orzeczenie i tak się uprawomocni.

   Usuń
 22. /Nie jakaś socjalistyczne gminy, a jedynie nowoczesna monarchia, wolny rynek i uznane za nadrzędnie obowiązujące bezwzględne zasady etyki, np. ujęte w ramach dekalogu, do których można byłoby się zawsze odwołać, bez względu na to, kto sprawowałby władzę, są w stanie spiąć wszystkie elementy państwa w spójną, sprawnie funkcjonującą całość. Grzegorz Braun zatem wie co robi i oddając się swej misji w bezkompromisowy sposób udowadnia, że ma wyłącznie na względzie jej wypełnienie, a nie objęcie jakiegoś stołka. Proszę, choć to zabrzmi paradoksalnie, zwrócić uwagę na to, iż państwo Izrael się właśnie na takim filarze wiary opiera, a przy tym odnosi sukcesy jako państwo oraz odnoszą sukcesy Żydzi jako członkowie wspierającego się na całym świecie narodu, mając za wspólny mianownik religię i poważnie traktując jej nauki. Poza tym Polska w okresie swojej świetności była katolicka, a przecież i tym niedostrzegającym boskiej opatrzności oraz tym, którzy poszukiwali Boga w islamie czy herezji, żyło się u nas na tyle dobrze, że pchali się do nas, jak Kubańczycy do USA po azyl. - I jeszcze coś o etyce, bo może być ona względna, czyli dzisiaj uznajemy, że seks z nieletnimi i to jeszcze tej samej płci jest niedorzeczny, ale jutro, jak powieje z innej strony, to kto wie ... - i takiej tendencyjności chyba nie uzna nikt rozsądny za pożądaną, natomiast etyka bezwzględna, czyli np. w ujęciu dekalogu, jest niezmienna, nadrzędna i ostateczna i byłoby dobrze, gdyby była obowiązującym dogmatem, który nie poddaje się głosowaniu, bo w gruncie rzeczy to oznacza porządek, na którym mogliby skorzystać wierzący, wierzący inaczej i ateiści, choć nie wszyscy zapewne zdawaliby sobie z tego dobrodziejstwa sprawę.

  OdpowiedzUsuń
 23. no własnie nie bedziecie oddawać to zróbcie porządne dni chojny

  OdpowiedzUsuń
Nowsza Starsza