Młodzieżowa grupa WOPR przy ZSP w Chojnie szkoli gimnazjalistów


Młodzieżowa Grupa WOPR przy ZSP w Chojnie w ramach projektu "Zielona Energia" przeszkoliła 120 uczniów Chojeńskiego Gimnazjum z zachowań w sytuacjach zagrożenia życia.

Po krótkim wstępie przeprowadzonym przez Ratownika WOPR - WZ Marek Łągiewczyk gdzie przedstawiony cel spotkania i sens działań, zachowań nad wodą ze względu na zbliżający się okres wakacyjny.

Uczniowie Gimnazjum w Chojnie zostali podzieleni na cztery grupy w których przedstawione zostały stacje według "Błękitnego Patrolu" takie jak obsługa sprzętu ratowniczego, udzielenia pomocy przy zatrzymaniu krążenia ( RKO, pozycja bezpieczna), karty z oznaczeniami zachowań na terenach wodnych, praca ratowników, stopnie ratownicze, działania ratownicze, udzielenia pomocy przy zatrzymaniu krążenia ( RKO, pozycja bezpieczna), obsługa sprzętu ratowniczego, karty z oznaczeniami zachowań na terenach wodnych, praca ratowników, stopnie ratownicze, działania ratownicze.

Na koniec zajęć uczniowie gimnazjum wraz z nauczycielami serdecznie podziękowali Młodzieżowej Grupie WOPR za profesjonalne szkolenie.


Redakcja

2 Komentarze

Nowsza Starsza