Paweł Bucyk wędkarskim Vice Mistrzem Okręgu szczecińskiego w dyscyplinie spławikowej


Dużym sukcesem zakończył się start Pawła Bucyka reprezentanta wędkarskiego klubu sportowego Odra Chojna w zawodach spławikowych o Mistrzostwo Okręgu szczecińskiego, które odbyły się na zbiorniku Sicina pod Pyrzycami w dniach 23 - 24 maja. 

W dwudniowych zmaganiach wzięli udział Mistrzowie Kół, Mistrzowie Klubów, Kadra Okręgu Szczecin, i zawodnicy z klasyfikacji rocznej szczecińskiej ligi okręgowej za rok 2014, których celem było oczywiście zdobycie tytułu Mistrza Okręgu i start w Mistrzostwach Polski seniorów w dyscyplinie spławikowej. 

Chojeński klub reprezentowało trzech zawodników Mariusz Strzelczyk (Mistrz Klubu Odra), Marek Wysokiński (Koło PZW Gryfino) i Paweł Bucyk (GP 2014 szczecińska liga spławikowa). W sumie do rywalizacji przystąpiło 45 zawodników podzielonych na trzy sektory, którzy przez dwa dnia odławiali głównie płoć i leszcza. 

W sobotę, w pierwszym dniu zmagań Paweł Bucyk uzyskał wagę 5,740 pkt. co pozwoliło wygrać rywalizację w sek. „B” i i zdobyć 1 pkt sektorowy. Uzyskana waga okazała się również najwyższą wagą złowionych ryb wśród wszystkich startujących tego dnia zawodników. Niedziela była drugim dniem rywalizacji, jednak już początek zawodów pokazał że o rybę będzie znacznie trudniej i aby uzyskać dobry wynik zawodnicy musieli zmienić założenia taktyczne. Tego dnia Paweł Bucyk ponownie zasiadł w sek. „B” gdzie po czterech godzinach łowienia uzyskał wynik 5,730 pkt., co dało 3 miejsce w sektorze i w sumie 4 pkt. po dwóch dniach rywalizacji. 

Po podliczeniu wyników dwudniowych zmagań wyłoniono Mistrza Okręgu szczecińskiego w dyscyplinie spławikowej i jednocześnie reprezentanta Okręgu na Mistrzostwa Polski Seniorów. Bezkonkurencyjnym Mistrzem Okręgu w 2015 roku został Mieczysław Bender (2 pkt.) z Klubu wędkarskiego Lipień ze Szczecina, i to zawodnik Klubu Lipień, jako zwycięzca będzie reprezentował Okręg na Mistrzostwach Polski w dniach 10 - 12 lipca roku na rzece Warcie (tzw. ścianie) w Świerkocinie. 

Paweł Bucyk został vice Mistrzem Okręgu Szczecin z sumą punktów 4, co jest dużym sukcesem dla zawodnika reprezentującego na co dzień najmłodszy klub sportowy w okręgu szczecińskim, jakim jest WKS Odra Chojna. Trzecie miejsce zajął Marcin Kwiatkowski z Koła PZW Pyrzyce z sumą pkt. 5. Pozostała dwójka reprezentantów chojeńskiego klubu Mariusz Strzelczyk i Marek Wysokiński dzielnie walczyła o punkty w klasyfikacji rocznej Grand Prix szczecińskiej ligi spławikowej.
Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza