Rozpoczęcie sezonu wędkarskiego 2015 na jeziorze Mętno

Koło PZW "Rurzyca" w Chojnie zorganizowało zawody z okazji Rozpoczęcia Sezonu Grand Prix 2015 w dyscyplinie spiningowej. W piątek 1 maja wędkarze rozpoczęli zmagania już o godz. 7.00.

Pierwsze łodzie na brzegu jeziora zostały zakotwiczone już przed świtem. Do zawodów przystąpiło 56 zawodników, miłośników metody spiningowej. Na szczęście dla wędkujących przewidywania synoptyków się nie potwierdziły i pogoda tego dnia nie sprawiała problemów wędkarzom.

Po odprawie przeprowadzonej przez głównego sędziego zawodów p.A.Kiepurę, na której przekazał niezbędne informacje na temat warunków bezpieczeństwa na wodzie, sposobu łowienia i punktacji za złowione ryby - dał sygnał do rozpoczęcia zawodów.

Kilkadziesiąt łodzi zajęło z góry upatrzone pozycje. Rozpoczęło sie pięciogodzinne szukanie szczupaków i okoni. Pierwsi szczęściarze mogli się pochwalić wymiarowymi szczupakami już po kilkunastu rzutach. Na łowisku tego dnia dominował szczupak, łowiony na różne przynęty.

Bardzo dużo złowionych szczupaków nie miało wymaganego wymiaru i trafiały do wody.

Po zważeniu ryb i podliczeniu wyników puchary wręczono:
I - miejsce – Orman Andrzej (6464),
II - miejsce – Leszczyński Andrzej (5026),
III - miejsce – Nowacki Ryszard (5010),

Puchar za największą rybę (szczupak-5026g) trafił do kol. Andrzeja Leszczyńskiego.

Nagrodę specjalną ufundowaną przez dzierżawcę jeziora Dominika Koblowskiego za największą rybę odebrał Leszczyński Andrzej.
Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza