Szkolna pielgrzymka uczniów z Nawodnej


Po raz czwarty uczniowie Szkoły Podstawowej im. Wspólnej Europy w Nawodnej udali się na szkolną pielgrzymkę. Tym razem celem był pomnik Jana Pawła II w Lisim Polu. Wzięli w niej udział wszyscy uczniowie szkoły - 118 osób wraz z rodzicami i młodszym rodzeństwem, którzy towarzyszki uczniom w obie strony. 

Termin pielgrzymki nie przypadkowy- urodziny Karola Wojtyły- wielkiego człowieka, Polaka, świętego, który w naszych sercach zajmuje szczególne miejsce. Ikona dobra, miłości, religijności, szacunku dla drugiego człowieka. Takie też wartości chcieli przekazać dzieciom organizatorzy pielgrzymki. Obecny rok jest wyjątkowy jeżeli chodzi o daty związane z Janem Pawłem II, dlatego sejm Rzeczypospolitej Polskiej ustanowił rok 2015, oprócz roku Teatru Polskiego i Jana Długosza, rokiem Jana Pawła II. W tym roku przypada 10 rocznica śmierci naszego rodaka, a gdyby żył Karol Wojtyła skończyłby 95 lat. Szkolna pielgrzymka odbyła się przy pięknej pogodzie, ze śpiewem na ustach i radością na twarzy.

Organizatorzy szczególnie składają serdeczne podziękowania pracownikom Komendy Policji w Chojnie za wsparcie i pomoc w organizacji imprezy.
Redakcja

1 Komentarze

Nowsza Starsza