Uczniowie chojeńskiej dwójki odkrywali tajemnice Cedyni


Uczniowie Chojeńskiej „Dwójki” po raz kolejny wzięli udział w organizowanej przez Stowarzyszenie Historyczno-Kulturalne „Terra Incognita” grze miejskiej. Tym razem drużyny wybrały się do Cedyni, aby tam, zgodnie z hasłem przewodnim, odkrywać jej tajemnice. Gospodarzem przedsięwzięcia było Gimnazjum im. Mieszka I w Cedyni.

Drużyny z naszej szkoły rywalizowały z chojeńskimi i cedyńskimi gimnazjalistami. Dwie grupy mogą pochwalić się wysokim, drugim miejscem (które, ku radości wszystkich, wspólnie zdobyły). Pozostałe trzy także zdobyły wysoką ilość punktów i (dosłownie oraz w przenośni) deptały kolegom po piętach.

Organizatorzy przygotowali dla drużyn wiele ciekawych zadań: uczestnicy musieli nie tylko odnaleźć wskazane na zdjęciach zabytki i rozwiązać zagadki z nimi związane. Przebranie się w strój woja, strzelanie z łuku, czy malowanie Klasztoru, to tylko namiastka atrakcji przygotowanych dla młodych graczy. Opiekunami drużyn byli: D. Antoniewicz, M. Chatłas, R. Janik oraz P. Tylus.

Za wspaniałą zabawę, dzięki której mogliśmy zdobyć niezwykle cenną wiedzę oraz wiele umiejętności, serdecznie dziękujemy organizatorom i gospodarzom.
Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza