Festyn Rodzinny skąpany w słońcu

W środę 17 czerwca w Publicznym Gimnazjum im. M. Kotańskiego społeczność lokalna spotkała się na dorocznym festynie. Spotkali się uczniowie, rodzice, mieszkańcy niezwiązani bezpośrednio ze szkołą oraz władze samorządowe.

Wspólne świętowanie rozpoczęło się o godz. 16.00. Dyrektor Ireneusz Nabywaniec przywitał zebranych i zachęcał gości do aktywnego wzięcia udziału w przygotowanych atrakcjach. W czasie festynu uczniowie, w ramach programu artystycznego, prezentowali skecze kabaretowe oraz wykonywali piosenki. Na terenie wokół szkoły odbywały się rozgrywki sportowe i zajęcia rekreacyjne, w tym pokazy straży pożarnej oraz policji. Loteria fantowa kusiła atrakcyjnymi gadżetami. Dużym zainteresowaniem cieszyły się prace z filcu, a niekwestionowanym hitem okazały się wykonane taką techniką torby. Część grona pedagogicznego oraz dwie mamy uczestniczyło w konkursie „Jaka to melodia”. Po trzystopniowych zmaganiach zwyciężczynią została p. Ruczkowska. W trakcie festynu można było także skorzystać z porad dotyczących ubezpieczeń społecznych oraz dowiedzieć się czegoś więcej o Stowarzyszeniu Miłośników Ziemi Trzcińskiej a w szczególności o Sekcji Motocyklowej tego Stowarzyszenia. Grill oraz stoisko z ciastami i napojami stanowiły zaplecze aprowizacyjne imprezy. Każdy mógł głosować na najlepsze ciasto. W tym roku wygrał wypiek p. Renaty Młynek. 

Organizatorzy dziękują Straży Pożarnej, Policji oraz Stowarzyszeniu Miłośników Ziemi Trzcińskiej za przybycie i uatrakcyjnienie festynu.. Podziękowania kierujemy do rodziców, którzy podarowali pyszne wypieki, oraz tym, którzy czynnie włączyli się w organizację festynu. Dziękujemy również wszystkim sponsorom, dzięki którym wspólne świętowanie nabrało blasku: Teresa Duniec –Łuksza Premium Biuro Ubezpieczeniowe, Bogusław Gębala GS Trzcińsko-Zdrój, Robert Kowalski - Sołectwo Góralice, Żaneta i Dariusz Kosterowie, Wioletta Nowak, Artur i Tomasz Sumarowie- Usługi Leśne Góralice, Nadleśnictwo Mieszkowice, Nadleśnictwo Różańsko, Nadleśnictwo Gniezno

Koordynatorem przedsięwzięcia była Anna Gontarz.
Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza