Sesje w Chojnie i powiecie, burmistrz i starosta z absolutorium


Głosami radnych Wspólnoty Samorządowej burmistrz gminy Chojna Adam Fedorowicz otrzymał abolutorium za wykonanie budżetu. 

Regionalna Izba Obrachunkowa negatywnie zaopiniowała sprawozdanie z wykonania budżetu za 2014 rok. Przeciwko udzieleniu absolutorium byli radni Inicjatywy Samorządowej.

Do ciekawej sytuacji doszło przy głosowaniu nad projektem uchwały w sprawie zmiany Regulaminu utrzymania czystości i porządku na terenie Gminy Chojna. Według radnych Inicjatywy Samorządowej nowy regulamin jest krzywdzący dla mieszkańców.
Przed głosowaniem salę opuścił Piotr Żebrowski. Podczas głosowania wstrzymał się radny Patryk Szapa, przeciwny uchwale był radny Radosław Stec i radni Inicjatywy Samorządowej. Projekt nie przeszedł, w tym momencie burmistrz zarzucił, że rada sparaliżuje pracę ZGDO. Projekt został ponownie poddany pod głosowanie na koniec sesji, tym razem radny Szczapa głosował "za" i uchwała przeszła większością głosów.

Absolutorium dla starosty jednogłośnie

Radni Powiatowi jednogłośnie zagłosowali za udzieleniem absolutorium dla Starosty Gryfińskiego Wojciecha Konarskiego. Sprawozdanie z wykonania budżetu powiatu za rok 2014 został pozytywnie zaopininiowanie przez RIO.

Podczas czwartkowej sesji radni zwiększyli również pomoc dla Gminy Chojna dotyczącą przekazania materiałów z ulicy Jagiellońskiej. Oprócz destruktu bitumicznego i kostki brukowej, powiat przekaże również 350 ton kostki kamiennej na wykonanie dojazdów do budynków przy ul. Bolesława Chrobrego w Chojnie. Wartość szacunkowa materiału to ponad 130 tysięcy złotych.
Redakcja

14 Komentarze

 1. Dobrze że radni mają olej w głowie i wspierają działalność starosty i burmistrza. Dobrze że chcą robić zadania dla mieszkańców, a radni im w tym pomagają, a nie przeszkadzają. Gratuluję obu panom, bo dzięki współpracy Chojna się zmienia! I to jest dla mnie najważniejsze

  OdpowiedzUsuń
 2. Dodam że współpraca zawsze się opłaca, szczególnie wtedy kiedy beneficjentami Sa mieszkańcy!!!!!!

  OdpowiedzUsuń
 3. Ustawa nie przechodzi i głosują ją jeszcze raz???? Co się stało, że radny Szczapa w trakcie sesji zmienił zdanie????
  Pewnie szczera rozmowa z burmistrzem otworzyła mu oczy na problemy gminy. Bo to, że pracuje w opiece społecznej podległej burmistrzowi pewnie nie miało znaczenia.

  OdpowiedzUsuń
 4. kiedy wkoncu ktos zrobi porzadek z ta wiejska mafija,za te 22 banki niema nic w chojnie !!!!a drogi to sa robione z panstwowych pieniedzy a nie z gminnych ,,,do hujaaaa!!!

  OdpowiedzUsuń
 5. Jeden Stec zachował się przyzwoicie i nie bał się swojego zdania, Szczapa próbował, ale burmistrz postawił go na baczność przy wszystkich i wytłumaczył mu gdzie jego miejsce, a wyjście Żebrowskiego to zagadka, może miał ważny powód, może byłby przeciw i się bał i uciekł, nie wiadomo. Faktem jest, że teraz każde gospodarstwo będzie musiało kupić sobie kubeł na śmieci, bo te zabiorą. Ale ludziom się to widocznie musi podobać

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. "Szczapa próbował, ale burmistrz postawił go na baczność przy wszystkich i wytłumaczył mu gdzie jego miejsce"
   Jak to? Burmistrz kazał radnemu zmienić zdanie na głosowaniu??????
   To chyba jakiś żart.

   Usuń
  2. Z ustawy wynika ze właściciel nieruchomości ma mieć pojemnik na śmieci, stec gmatwal sprawę nie wiedząc o czym mowa a uchwała dotyczyła innych zmian! Protestują dla zasady nie wiedząc przeciw czemu.., a tak dla zasady pod publikę, ha,ha,ha

   Usuń
 6. Szczególnie zatroskana jest twarz tego w środku.

  OdpowiedzUsuń
 7. FOTO-KOMENTARZ:
  Ten z lewej: Co jest Panowie Radni?
  Ten w środku: Gdzie on k..wa polazł zaraz głosowanie !?
  Ta po prawej: W Netto schab po 15.... kiedy koniec tej szopki?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ten z lewej: CBA wchodzi!
   Ten w środku: Gdzie?
   Ta po prawej: Ja nic nie wiem.

   Usuń
 8. od kiedy można podczas tego samego posiedzenia Rady Miejskiej dwukrotnie przeprowadzać głosowanie nad tą samą uchwałą?!

  OdpowiedzUsuń
 9. Dobrze że p. BEZRADNY Szczapa nie dostał publicznego klapsa a skończyło się tylko na reprymendzie od Burmistrza. Ciekaw czy za to będzie mógł wyjść na dwór albo oglądać bajki. Smród gaci niósł się na całą okolicę :D
  SZKODA ŻE NIE BYŁO MI DANE TO ZOBACZYĆ.

  OdpowiedzUsuń
 10. Co tam Konarski do Fedorowicza!

  OdpowiedzUsuń
 11. Nie jest to jedyna krytyczna opinia RIO o finansach Chojny. Od stycznia do marca instytucja ta prowadziła kompleksową kontrolę gospodarki finansowej gminy, głównie za lata 2011-2014. Burmistrzowi zarzucono brak staranności w wykonywaniu obowiązków służbowych, bo w Urzędzie Miejskim zaginęły dokumenty dotyczące wykonania dojazdów do budynków mieszkalnych na Lotnisku. Gmina wydała na to ponad 1,750 mln zł. Brak dokumentów „uniemożliwił przeprowadzenie czynności kontrolnych w zakresie nakładów poniesionych przez gminę na realizację ww. zadań, ich zgodności z prawem oraz dokumentacją potwierdzającą stan faktyczny, co świadczy o niezapewnieniu w Urzędzie Miejskim funkcjonowania procedur kontroli zarządczej” – napisał do burmistrza Adama Fedorowicza prezes RIO w Szczecinie Bogusław Staszewski. Kwalifikuje on to jako naruszenie ustawy o finansach publicznych.

  OdpowiedzUsuń
Nowsza Starsza